Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84089 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Ούτε εμένα σβήνει, αλλά καλό είναι να την κανείς την πατέντα για να έχεις και καλύτερη απόδοση καθώς τα καυσαέρια παραμένουν πιο πολύ ώρα στον λέβητα και έτσι κερδίζεις και λίγο στο καύσιμο.

Εγώ από χθες το λειτουργώ μόνο με pellet και δεν παρατήρησα το παραμικρό ίχνος καπνού στο σιλό


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84793 από vasmpou
Απαντήθηκε από vasmpou στο θέμα Primus 45
εμενα εβγαζε πολυ λιγο, και προχες που τον καθαρισα,εβαλα σιλικονη απο το καπακι τις αντιστασης,στο σωλήνα που ερχεται το πελλετ εκει που ενωνεται με με το χορο καυσης.μετα απο αυτο και με πολυ λιγο πελλετ στο σιλο και με ανοιχτο καπακι,καπνος καθολου. primus 34

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84959 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45


Απο αυτο το καπακι ενοεις ?


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85061 από kosmas81
Απαντήθηκε από kosmas81 στο θέμα Primus 45
Αγόρασα φέτος τον primus 34 κι εξαρχής είχα θέμα με την αυτόματη έναυση. Ευτυχώς που υπάρχουν και τα φόρουμ και βλέπουμε καμιά απάντηση πειστική. Εγώ νόμιζα τόσο καιρό ότι οι εργοστασιακές ρυθμίσεις φταίνε που δε φορτώνουν αρκετό πέλλετ στην αρχή και δε μου πήγαινε ο νους στην επιστροφή φλόγας. Επίσης οι ρυθμίσεις ορισμένων μου μοιάζουν εξωπραγματικές (πχ 2 - 45). Εγώ το είχα 3-30 και αναγκάστηκα να χαμηλώσω το χρόνο αναμονής σε 28 για να πιάνει 68 βαθμους. (Θα δοκιμάσω να χαμηλώσω στο 65 με 30 αναμονή). Το σπίτι είναι 165 μέτρα καινούριο- άρα και μονωμένο. Καίω πέλλετ με αρκετή οικονομική επιτυχία καθώς από κει που χρειαζόμουν μισό τόνο το μήνα πετρέλαιο καίω περίπου έναν τόνο πέλλετ.
Δεν τον έχω σε συνεχή λειτουργία και δουλεύει 4-6 ώρες προς το βράδυ μέχρι να πιάσει 21 βαθμούς. Μου ανέφερε ο πωλητής να τον ανάβω πιο συχνά για να μην έχω θέματα με το σφάλμα εναυσης, αλλά κατι τέτοιο δε με συμφέρει και το απόρριψα. Θα μελετήσω καλύτερα τις απαντήσεις των χρηστών στο θέμα μπας και βρω καμιά λύση. Θα ήθελα να αναφέρω ότι όταν ανοίγω το σιλό για να φορτώσω αναδύεται μια μυρωδια: Αυτή είναι καπνός ή σκόνη από πέλλετ?
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by kosmas81.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85154 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
καλημέρα,

Δοκίμασες να βάλεις ένα μαγνήτη στο κλαπέτο (δες τα παραπάνω ποστ) για να δεις αν θα σου κάνει αυτόματη εναυση?, επίσης μήπως είναι καλύτερα να τον ανάβεις ποιο συχνά ώστε να εχει σταθερή θερμοκρασία το σπίτι?, Εγώ έτσι κάνω με θερμοστάτη τον έχω μόνιμα σε μια θέση και ο λέβητας ανάβει και σβήνει μέχρι και 5 φορές ημερησίως. Όσο για το θέμα καπνού η σκόνης έχεις το σιλό με τον δείκτη η το σιλό χωρίς?, έχει λάστιχα το σιλό σου η φελλό ?, αν διαβάσεις τα παραπάνω πόστ θα δεις έχουν αναφερθεί πολλά για αυτό το θέμα. Ρίξε ένα διάβασμα και πάλι εδώ είμαστε


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by electron.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #85158 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45
Νεες ρυθμισεις για τον λεβητα μου
2''τροφοδοσια
56'' αναμονη
45% αερας
2 Σακια πυρηνοξυλο και
1 Σακι πελλετ μιξ
60 βαθμους νερα και
180 βαθμους καυσαερια
Αυτο παιζει να θελει καθαρισμα ο καπναγωγος
δεν θυμαμαι ποτε τον καθαρισα
23 βαθμους στο σπιτι


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.223 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ