Primus 45

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116287 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
αν μπορει να μπει στους δικους μας λέβητες χωρις να χρειαστεί να αλλάξει η πλακέτα ή κατι αλλο..


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116288 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

electron έγραψε: αν μπορει να μπει στους δικους μας λέβητες χωρις να χρειαστεί να αλλάξει η πλακέτα ή κατι αλλο..

Ναι μπορεί
Να σου πω και κάτι
Είδα ότι θα βάλεις ξύλα!!!!!
Έχεις ξερααααααααααααααααααααα?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #116293 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Ναι εχω από το τζάκι είναι 2 χρόνων!, Το ξεκινησα εχω αερα στο 45% και θερμοκρασία καυσαερίων απο 120-160, έβγαλε υγρασία απο οτι ειδα λογικα θα ζεσταθει οσο περναει η ωρα


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117245 από giorgos m 35
Απαντήθηκε από giorgos m 35 στο θέμα Primus 45
Σχετικά με το πρόβλημα που είχα καταρχάς να ευχαριστήσω τον Νίκο για της συμβουλές του. Ήταν κάτι απλό αλλά δεν θα το έβρισκα εύκολα αν δεν μιλούσα με τον τεχνικό της mavil. Όταν έκλεινα το καπάκι του σιλό, ενώ ακουγόταν το κλικ στον διακόπτη ασφαλείας δεν το πίεζε αρκετά και έτσι δεν άφηνε το λέβητα να πάρει μπροστά. Όσο αφορά την καύση ξύλου, όσο ξερά και να είναι θα κάνει πισες στα τοιχώματα. Εγώ καίω ξύλο απο δύο ετών και άνω και μου έπιασε πίσσα. Σήμερα το γύρισα στο πυρηνοξυλο και άρχισε να καθαρίζει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117287 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45
Εγω εδω και λιγες μερες καίω Creta pellet. Λοιπον αυτα που εχω να συμπεράνω ειναι τα εξης:

Καταρχάς είναι ενα πολύ κάλο και τίμιο πελλετ για τα λεφτα που το παίρνει κάποιος. Αφετέρου αυτο το πελλετ καπνίζει πιο πολυ απο αυτα που ειναι πελλετ ξυλου, και ο λόγος πιθανόν να ειναι οτι εχει και πεύκο μεσα του, που το πεύκο γενικά ειναι ενα ξυλο που καπνίζει.

Παρατήρησα λοιπον οτι θελει παραπάνω αέρα για την καυση του, και επίσης οταν "ταΐζει" ο λεβητας μεσω του κοχλια για 2'' που το εχω ρυθμίσει τότε καθε φορα έβγαζε και λίγο περισσότερο καπνό απο την καμινάδα.

Όποτε σκεπτικά οτι λιγότερη ποσότητα ταΐσματος σε μικρότερες χρονικές περιόδους θα ηταν πιθανόν καλύτερα. Όποτε άλλαξα το 2" 45" σε 1" 25", και είδα ότι και δεν καπνίζει, και πολύ καλύτερα συντηρεί την φλόγα.
Επισης σε 2-3 πελλετ που εχω κάψει το creta δίνει πολύ καλη θερμογονο δύναμη και δεν αφήνει παρα μόνο στάχτη και καθόλου κλίνκερ.


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #117288 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Primus 45


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.234 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ