Primus 45

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172115 από SVILL
Απαντήθηκε από SVILL στο θέμα Re:Re:Primus 45
Καλησπέρα φίλε dimosmav .
Μου είχαν πει απο την Mavil να βάλω σιλικόνη αλλά δεν είχα καταλάβει που (!!!). Μου είχαν πεί μέσα στο ποτηράκι και θεώρησα ότι πρέπει να βάλεις στον πάτο απο το ποτηράκι για να δώσει ύψος. Οταν τους ζήτησα πιο πολλές πληροφορίες ή κάποιον στην περιοχή της Λάρισας με γράψανε κανονικότατα. οπότε ήμουν στα τυφλά μέχρι που βρήκα εσάς στο άσχετο. Χωρίς την φωτο που έστειλε ο Κώστας δεν μπορούσα καν να καταλάβω που ήταν. Θα το δω και αυτό που είπες αδερφε. Σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172136 από dragonfly
Απαντήθηκε από dragonfly στο θέμα Re:Re:Primus 45
Θα σας προτεινα να μην αντικαθιστατε ολον τον κοχλια αλλα τα τελευταια 10-15 εκατοστα του κοχλια και του αξονα να τα κανετε απο ανοξειδωτο ατσαλι,θα κερδισετε τουλαχιστον τριπλασιο χρονο ζωης
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": SVILL

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172140 από SVILL
Απαντήθηκε από SVILL στο θέμα Re:Re:Primus 45
Ευχαριστώ πολύ. Θα ψάξω ήδη για μηχανουργείο για να είμαι έτοιμος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172145 από 4103andreas
Απαντήθηκε από 4103andreas στο θέμα Primus 45
παιδες καλη χρονιά να έχουμε (αν και ως τώρα δεν φαίνεται να πάει πολύ καλά)
αγόρασα καινούργιο λέβητα μαβιλ πέρισυ και έχει γ...θει στα προβλήματα. μια χάλαγαν τα ηλεκτρονικά μια το ένα μια το άλλο, έβγαζε πίσες, έκλεινε ανέβαζε θερμοκρασίες και έβγαζε 502-3-4 σφάλματα κλπ.
το παρατήσαμε το καλοκαίρι. σεπτέμβρη βάλαμε καινούργιο κυκλοφορητή, αλλάξαμε και πάλι κάτι αισθητήρια θερμοκρασίας γιατί είχαν τρελαθεί και διάβαζαν 85 βαθμούς θερμοκρασία πριν καν ανάψει η φωτιά στην εστία του λέβητα, τελοσπάντων με τα πολλά το φτιάξαμε δούλεψε σχεδον 2 μήνες τώρα υπερβολικά καλά (την πρώτη φορά που άναψε σωστά να φανταστείτε μύρισε η μπογιά απ'τα σώματα στο σπίτι). απο χθες άρχισε πάλι τα τρελά!! έβγαλε πίσες πάλι δεν ανεβάζει θερμοκρασίες δεν γεμίζει καπνό μέσα και δεν ανάβει η εστία κλπ. Α ξέχασ να επισημάνω οτι έχουν χαλάσει οι "αναπτήρες" που ξεκινάνε τη φωτιά και το ξεκινάμε κάθε φορά με προσανάματα (αυτά τα πετρελαιοκυβάκια που βρίσκεις στο supermarket? αυτά). Αν κάνεις το λάθος να του βάλεις τέτοιο προσάναμα όταν ειναι γεμάτο καπνο παίρνει φωτιά και την πετάει προς τα έξω (παραλίγο να αρπάξω και εγώ). σε κάποια φάση εχθές έκανε τα ίδια αλλά αυξάνοντας τροφοδοσία και αέρα κάπως πήρε μπροστά και έφτασε αργά το βράδυ στους 60 βαθμούς θερμ. νερού και 100φεύγα θερμ. καυσαερίων και έκαψε την πίσα. σήμερα όμως πάλι είχε θέματα. μετά απο επικοινωνία με τον θερμουδραυλικό που το 'κουράρει' μου είπε να αυξήσω τροφοδοσία στα 5 δευτερόλεπτα, να μειώσω τον αέρα στο 50-50κάτι% (απο 80κάτι που ήταν αρχικά) και να μειώσω και τον νεκρό χρόνο. το έκανα αλλά δεν φάνηκε να του αρέσει.
Η πίσα ξεχιλίζει εντωμεταξύ και βγαίνει απο τη μπροστινή πόρτα. τι μπορεί να φταίει? ρίξτε καμια ιδέα γιατι όλοι όσοι ασχολήθηκαν με το μηχάνημα έχουν σηκώσει τα χέρια ψηλά, και η μαβίλ όταν τους είχα πάρει πέρισυ σφύραγε αδιάφορα οτι φταίει το υλικό που καίω (πυρήνας) γιατί είναι πολύ περίεργο και θέλει πολύ ψάξιμο να βρεις τις σωστές ρυθμίσεις και ιστορίες για αγρίους. Χελπ! για την πίσα βρήκα ένα καθαριστικό fauch 300 .. αυτό κάνει για να καθαρίσω τον λέβητα απο την πίσα ή μόνο αν καεί φεύγει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172219 από SVILL
Απαντήθηκε από SVILL στο θέμα Primus 45
Καλησπέρα και πάλι. Εχει τύχει σε κανέναν να δίνει εντολή ο θερμοστάτης του σπιτιού αλλα ούτε το λαμπάκι στον καυστήρα να ανάβει ότι έχει ενεργοποιηθεί ο θερμοστάτης αλλά και βέβαια δεν ξεκινάει καν να δουλεύει ο ανεμιστήρας. Μπαταρίες έχω αλλάξει στον θερμοστάτη , αλκαλικές. Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172254 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Primus 45
ΦΙΛΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΚΑΙ ΓΑΜΙΕΣΑ.....Ι !!!!!!!!!!!!!!ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΠΗΡΑΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΤΖΑΜΠΑ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ Π Ι Σ Ω !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΣΑΣ ΔΙΝΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΙΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΓΙΑΣΜΟ ΜΑΛΛΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ε Λ Ε Ο Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.225 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ