Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #53911 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Απ: Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: τώρα μίλησα με την εταιρεία και μου είπε οτι οι κρυφές ρυθμίσεις είναι σωστες και δεν πρέπει να τις πειράξω...???
για το οτι δεν παίρνει μπρός μόνο του μου είπε οτι είναι απο το νεκρό χρόνο και για τη θερμοκρασία καυσαερίων πρέπι να χαμηλώσω την ένταση ανεμιστήρα στα 39...
μετα απο συζητηση καταλήξαμε οτι καλό θα είναι να βάζω το νεκρό χρόνο στα 40" το πρωί
και την ημέρα και το βρδάκι στο 33" έτσι ωστε να πάρει μπρός μόνο του αλλά
και να κάνει οικονομία...
Απο αυτα εγω πιστευω οτι δεν ισχυουν
Πρωτον ενταση καυσαεριων στον
δικο μου λεβητα δεν κατεβαινει κατω απο 40 % στον δικο σου ποσο ?
Δευτερον απο ποιον νεκρο χρονο δεν παιρνει μπρος ο λεβητας
Και τριτον τι θα κανουμε θα ειμαστε καθε μερα στο λεβητοστασιο ?
για να ρυθμισουμε τον αερα ?
Το τηλ.μου ειναι γνωστο σε ολους σας οτι θελεται
μην διστασετε να με ρωτησετε ας ειναι και πατατα!!!!
το εχω δωσει πιο πανω

θα σε πάρω τηλ κάποια μέρα που θα είμ αι και με τον υδραυλικό που το σύνδεσε...απο τη μαβιλ μου είπαν οτι επειδή έχω πολύ νεκρό χρόνο(στην αρχή το είχα 40")καίει όλο το υλικό το βράδυ και δεν έχει γύρω απο την αντίσταση υλικό για να πάρει φωτιά...
εγώ θέλω κάποιες ρυθμίσεις που να είναι και οικονομικές αλλά και αποδοτικές...εσύ τι ρυθμίσεις προτείνεις¨????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54164 από varsx1
Απαντήθηκε από varsx1 στο θέμα Απ: Primus 45
καλημερα σας,Ζιο 1980κοιταξε στις κρυφες ρυθμισεις το tp1=χρονος τροφοδοσιας εναυσης πρεπει να ειναι στο 10 αν καις πελλετ και tn1 sto 120 .Oταν η θερμοκρασια καυσαεριων ειναι κατω απο 40 που ειναι η ρυθμιση του τοτε ολεβητας ξεκινα εναυση απο την αρχη,κανει δυο προσπαθειες με τροφοδοσια καθε φορα 10 δευτερα,μολις η θερμοκρασια καυσαεριων περασει τους 40 τοτε μπαινει σε κανονικη λειτουργεια αν δεν κανει αναφλεξη τοτε μπαινει σε κατασταση of.tn1=νεκρος χρονος εναυσης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54227 από zio1980
Απαντήθηκε από zio1980 στο θέμα Απ: Primus 45

varsx1 έγραψε: καλημερα σας,Ζιο 1980κοιταξε στις κρυφες ρυθμισεις το tp1=χρονος τροφοδοσιας εναυσης πρεπει να ειναι στο 10 αν καις πελλετ και tn1 sto 120 .Oταν η θερμοκρασια καυσαεριων ειναι κατω απο 40 που ειναι η ρυθμιση του τοτε ολεβητας ξεκινα εναυση απο την αρχη,κανει δυο προσπαθειες με τροφοδοσια καθε φορα 10 δευτερα,μολις η θερμοκρασια καυσαεριων περασει τους 40 τοτε μπαινει σε κανονικη λειτουργεια αν δεν κανει αναφλεξη τοτε μπαινει σε κατασταση of.tn1=νεκρος χρονος εναυσης.

πως μπορω να δω τις κρυφες ρυθμισεις????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54248 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Πες τηλ να σε παρω


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54262 από varsx1
Απαντήθηκε από varsx1 στο θέμα Απ: Primus 45
6936584324

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #54570 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Primus 45
PRIMUS 45 Μπραβο σου ρε φιλε που βοηθας!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.261 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ