Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59695 από varsx1
Απαντήθηκε από varsx1 στο θέμα Primus 45
30% πελλετ 70%καλαμποκι χρονος τροφοδοσιας 2¨ αναμονη 55-60 αερας 45 καυσαερια 185-195.θερμοκρασια μεσα 23-24.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by varsx1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59700 από stefgoon
Απαντήθηκε από stefgoon στο θέμα Primus 45
Και εμενα αν εξαιρεσουμε τις δυο πρωτες μερες που ειχα απογοητευτει με το ντουμανι πλεον ολα καλα. Με θερμοστατη απειραχτο στους 20 και θερμοκρασια χωρου 22-23, ο 60αρης καιει στα μεγαλα κρυα 70-80 κιλα τη μερα και στα φυσιολογικα 55-60 κιλα. Ρυθμισεις στα κρυα 3'' 50'' 60% και στα κανονικα 2'' 45'' 60%. Αν εξαιρεσουμε το καθαρισμα που ειναι το πιο σπασονευρικο ποτε δε θυμαμαι να ειχα τοση ζεστη μεσα στο σπιτι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59714 από george cc
Απαντήθηκε από george cc στο θέμα Primus 45
Ηρθε ο καυστηρατζης και το ξαναρυθμισε.Εβαλε 3" τροφοδοσια, 35" αναμονη και 40% φυσητηρα.
Δεν ειπα ποτε εγω οτι δεν ζεσταινει το μηχανημα, αντθετως ζεσταινει πολυ γρηγορα.Το προβλημα ειναι η υπερβολικη καταναλωση. Να δουμε με τις καινουριες ρυθμισεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59716 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45
30% πελλετ 70%καλαμποκι χρονος τροφοδοσιας 2¨ αναμονη 55-60 αερας 45 καυσαερια 185-195.
Τελεια ? Βιλλ


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59722 από bavel
Απαντήθηκε από bavel στο θέμα Primus 45

ΠΑΠΑΣ έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε:

bavel έγραψε: κατ'αρχάς να σας ευχαριστήσω & εσένα Νικόλα που μου δίνεις πολλές λύσεις στα θέματα μου& εσένα Χρήστος8 που απο τα γραφόμενα σου στο forum καταλαβαίνω ότι το κατέχεις το άθλημα.
Λοιπόν σπίτι 80 τμ αμονωτο πλάκα(ταράτσα)θερμίδες σωμάτων 21000 + η εγκατάσταση αλλαχτηκε ολη φέτος λεβητας primus 34
οι ρυθμίσεις που έχω τώρα είναι νερό λέβητα 70 άνοιγμα κυκλοφορητη 56 για τον λόγω πισσας(πυρηνοξυλο καίω)
μάλλον πάλι μακακια εκανα

bavel bavel
Ασε το νερο 70 και βαλε τον κυκλοφορητη 40-45
Ετσι που το εχεις δεν σου ειναι απο την μεση και κατω τα σωματα κρυα
και απο την μεση και πανω ζεστα?


Καλημερα Προεδρε! :)Ετσι κι εγω λογω πισσας ειχα τον κυκλοφορητη στος 50 και ψαχνομουνα νομιζα δεν επαρκει οκυκλοφορητης,αλλα ειναι αυτο που ειπες.


ΠΑΠΑΣ φίλε μου τελικά τι ρυθμίσεις δουλεύεις εσύ,είσαι ευχαριστημενος από ζέστη, καταναλώσεις σε γενικές γραμμές από τον primus;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #59735 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Primus 45

george cc έγραψε: Ηρθε ο καυστηρατζης και το ξαναρυθμισε.Εβαλε 3" τροφοδοσια, 35" αναμονη και 40% φυσητηρα.
Δεν ειπα ποτε εγω οτι δεν ζεσταινει το μηχανημα, αντθετως ζεσταινει πολυ γρηγορα.Το προβλημα ειναι η υπερβολικη καταναλωση. Να δουμε με τις καινουριες ρυθμισεις.

Τωρα θα δεις τι καταναλωση θα εχεις
Η Μαβιλ δινει τον 45 με
2''να ριχνει
35'' αναμονη
και 40% αερα
και εσυ εχεις βαλει 3'' να ριχνει ?????????
Μπορεις να βαλεις φωτογραφια απο το πυρηνοξυλο που καις


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.248 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ