Primus 45

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167290 από nikossarris
Απαντήθηκε από nikossarris στο θέμα Primus 45
καλησπερα στην παρεα.μηπως καποιος εχει το σχεδιαγραμμα απο τον πινακα της mavil primus ..επισυναπτω φωτο πινακα.ευχαριστω.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167291 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Primus 45
Νομίζω αν πατήσεις makris system υπάρχει σχεδόν το ίδιο.παρτους τηλ να σου πούνε η να σου στείλουν το μανιουαλ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167295 από nikossarris
Απαντήθηκε από nikossarris στο θέμα Primus 45
επανερχομαι σημερα με πληροφοριες σχετικα με το τι ακριβως ψαχνω ..σε ευχαριστω κωστα πηχα για το αμεσο μηνυμα που μου εστειλες.εχω αγορασει τον mavil primus 60 ο οποιος ειναι με αναλογικο πινακα (δειτε φωτο) οπου στο πισω μερος εχει σχεδιο σχετικα με την πλακετα αλλα και του που παει καθε καλοδιο (δειτε φωτο).. πριν 2 μηνες αγορασα μεταχειρισμενο ενα mavil primus 80 με ηλεκτρονικο πιανακα οπου ο μαστορας που τον ξεσυνδεσε δυστυχως εκοψε καλωδια μεσα στον πινακα ατσαλα με αποτελεσμα να μην ξερω που παει τι.μιλησα με τον μαστορα μου και μου ζητησε το σχεδιο πινακα..αραγε υπαρχει καποιος που να εχει mavil primus (πιστευω δεν χρειαζετε να ειναι ο 80 απαραιτητα) με ηλεκτρονικο πινακα και να εχει σχεδιαγραμμα??ευχαριστω









Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170197 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Απ: PRIMUS 45
Καλησπέρα, βλέπω δεν υπάρχει κίνηση στο νήμα αλλά γράφω με την ελπίδα πως κάποιος θα το δει. Πριν από λίγο εκκίνησα τον κοχλία στο off γιατι δεν είχε πάρει μπρος. Στα δύο δευτερόλεπτα έκανε μία λάμψη που πρέπει να προήλθε από τον πίνακα. Δε ξερω αν κάηκε κάτι ή τι βραχυκύκλωσε, πάντως πλέον ο πίνακας δε παίρνει ρεύμα. Άνοιξα τον πίνακα, οπτικά δεν είδα κάτι, δύο fuses που έχει (έτσι γράφει στα αγγλικά κιόλας πάνω στον πίνακα) φαίνονται εντάξει και δε μυρίζει κάτι. Έγινε και Παρασκευή βράδυ, έχω νεογέννητο και Τρίτη ταξίδι στο εξωτερικό, οπότε οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Θα πάρω αύριο στην εταιρεία να δούμε Σάββατο αν θα ασχοληθεί κανείς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170198 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Απ: PRIMUS 45
Αφού είσαι σίγουρος ότι οι ασφάλειες οι γυάλινες είναι εντάξει(θέλουν μέτρηση με πολύμετρο για σιγουριά)μετά κοίτα από το πίσω μέρος τις πλακέτας αν είναι κολλημένες οι ασφαλειοθηκες η έχει τιναξει κάποια γραμμή στην πλακετα.αν όλα καλά δες αν έχει πέσει καποια ασφάλεια που δίνει ρεύμα στο πίνακα του λέβητα.αν όχι με αυτά τα σχετικά απλά μετά ψάξιμο η μόνος σου και με πολύμετρο η ηλεκτρολόγο πολύ πιθανόν βραχυκύκλωμα μοτέρ κοχλία θα σου έλεγα μην βάλεις άλλες ασφαλείς και να δοκιμάσεις αλλά να ξεσυνδεσεις πρώτα το μοτέρ του κοχλία από εκεί που περνει ρεύμα!!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΖΗΜΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΜΙΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ!!!ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
4 Χρόνια 1 Μήνας πριν #170199 από Καλογιάννης
Απαντήθηκε από Καλογιάννης στο θέμα Απ: PRIMUS 45
Κώστα σε ευχαριστώ. Εκ πρώτης όψεως οι ασφάλειες δείχνουν οκ, τις μέτρησα και με πολύμετρο και δίνουν κάποια τιμή, το ίδιο και η θερμική, αν και ομολογώ με μπέρδεψαν λίγο με τις τιμές που δίνουν αλλά αν ήταν καμμένες δε θα δίναν κάτι. Ρεύμα από το πίνακα έρχεται για αυτό είμαι σίγουρος γιατί ο κυκλοφορητής δουλεύει (δυστυχώς ο κυκλοφορητής δουλεύει με το που παίρνει μπρος ο καυστήρας κι όχι όταν πιάνει πχ 50 νερά λόγω συνδεσμολογίας του τότε ηλεκτρολόγου). Αν πέταξε κάτι αν και δυσκολεύομαι να το κρίνω δε βλέπω κάτι. Το θέμα είναι πως δεν ανάβει καν το φωτάκι on/off της πλακέτας, φοβάμαι πως κάηκε αν και ούτε μυρίζει κάτι ούτε φαίνεται κάτι καμμένο ή σκασμένο.

Θα μιλήσω αύριο με εταιρεία και θα πληρώσω τη νύφη, το θέμα είναι αν θα στείλουν άνθρωπο να μου το κάνει, με αγχώνει γιατί πρέπει αν αφήσω την οικογένεια για ταξίδι στο εξωτερικό και με νεογέννητο.

Σε ευχαριστώ και πάλι για τη βοήθεια.

Κώστας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.246 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ