Λαμπες Led

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142174 από jnet
Λαμπες Led δημιουργήθηκε από jnet
Την πρώτη αναβαθμιση στο σπίτι την εκανα αλλαζοντας τις 40w E14 που παιρνουν τα εντοιχιζομενα σποτακια μου με καποιες που συναρμολογουνται στην Ελλάδα 6w αλλα ερχονται απο Κίνα περίπου 70€ για 10 λάμπες.

Τωρα παρηγγειλα απο το Banggood αλλες 10 με 20€. Περιμένω να μου ερθουν για να σας πω εντυπωσεις.
Ερχονται με 0 μεταφορικά οπως και ολα τα πραγματα που παραγγέλνεις.

Μη μου πείτε να επιμεινω Ελληνικά γιατί "είναι πολλά τα λεφτα Αρη".



Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Συνημμένα:
Last edit: 9 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145008 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Re:Λαμπες Led
Αγόρασα led από Κίνα και ειναι μια χαρά κάτι ελληνικές δήθεν αλλα ουσιαστικά από Κίνα με 3x κόστος χαλούσαν η μια μετά την άλλη.

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145010 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Απαντήθηκε από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ στο θέμα Re:Λαμπες Led
Δώσε sdancer μερικές λεπτομέρειες και σε μας που έχουμε οικονομίας και καίγονται η μία μετά την άλλη.

Ισχύς, τιμή, κλπ, το site.... μα με το τσιγγέλι θα μας τα λες...? :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145015 από jps
Απαντήθηκε από jps στο θέμα Re:Λαμπες Led
Όλες οι λάμπες στο σπίτι μου είναι led και είμαι πολύ ευχαριστημένος τόσο από την απόδοση όσο και από την οικονομία που προσφέρουν.Εγώ τις αγόρασα τόσο από site στην Ελλάδα όσο και από Κίνα μέσω ebay.Αν τα τσιπ των led είναι επώνυμα,οι λάμπες θα κρατήσουν για πολλά χρόνια αναμμένες.Αυτό που πρέπει να προσέξει ο υποψήφιος αγοραστής είναι τα lumen που η λάμπα παράγει και αυτά να ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.Όσο περισσότερα lumen ( lm ) έχει η λάμπα τόσο πιο πολύ φως θα εκπέμπει.Η συμβουλή μου σε όσους αγοράσουν led από Κίνα είναι να αγοράσουν μια λάμπα από κάποιον προμηθευτή και εφόσον μείνουν ευχαριστημένοι,να αγοράσουν μεγαλύτερη ποσότητα από τον ίδιο.Θυμάμαι μια περίπτωση όπου είχα παραγγείλει μια λάμπα led g9 από ebay και η οποία διαφημιζόταν ως λάμπα 1000 lm,όταν την παρέλαβα και την δοκίμασα δεν απέδιδε ούτε 250 lm.Δε με ένοιαξε όμως γιατί είχα πληρώσει μόνο 2 ευρώ.Για το λόγο αυτό δεν παραγγέλνουμε μεγάλη ποσότητα μιας λάμπας,πριν τη δοκιμάσουμε.
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by jps.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": electron

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145019 από electron
Απαντήθηκε από electron στο θέμα Λαμπες Led
Αν και με κάλυψε ο Jps θα σας πω οτι να προσέχετε τις αγορές απο το εξωτερικό και ειδικά απο το ebay γιατι οι πολύ φθηνές λάμπες led δεν ειναι σε καμιά περίπτωση τα lumen που γράφουν.Εχω παραγγείλει κατι 7W E27 μόλις τις παραλάβω θα σας πω εντυπωσεις απο τον πωλητή.
Η διαφορα τιμης παντως σε σχεση με τα Ελληνικα μαγαζια ειναι αρκετα μεγαλη


"Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα..."
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
"κάτοχος Mavil Primus 25"

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν #145032 από sdf
Απαντήθηκε από sdf στο θέμα Λαμπες Led
Εγώ πάλι θέλω να αντικαταστήσω κάτι λάμπες κεράκια αλλά δεν μπορω να βρώ ισοδύναμες των απλών 80 και 100watt σε led. Ακόμα και στο eshop είναι όλες μέχρι 40 watt ισοδύναμες, όχι παραπάνω.
Είναι θέμα περιορισμών τεχνικής φύσης / δεν συμφέρει απο άποψη τιμής και δεν τις πουλούν?
Στα χαρακτηριστικά όταν δεν αναφέρεται με πόσα watt απλών λαμπτήρων είναι ισοδύναμη τι θα πρέπει να λαμβάνει κανείς υπ¨όψιν ?
Δικαιολογούνται οι τεράστιες διαφορές τιμών μεταξύ επωνύμων (π.χ.osram, phillips) σε σχέση με τις κινέζικες?
Μήπως εκτός απο τα lumen υπάρχουν διαφορές και στα watt της κατανάλωσης?
Last edit: 9 Χρόνια 2 Μήνες πριν by sdf.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ