Υπέρυθρα πάνελ

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2777 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Re: Υπέρυθρα πάνελ
Μάλιστα. 75-90 βαθμοί είναι πολλοί. Το παιδί μου μπριζολάκι δεν το κάνω. Λύση ανάγκης και μόνο από ότι καταλαβαίνω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2778 από s2t2s
Απαντήθηκε από s2t2s στο θέμα Re: Υπέρυθρα πάνελ

Asteris έγραψε: Μάλιστα. 75-90 βαθμοί είναι πολλοί. Το παιδί μου μπριζολάκι δεν το κάνω. Λύση ανάγκης και μόνο από ότι καταλαβαίνω...


Η τοποθέτηση γίνεται στο ύψος που θα τοποθετούσες ένα πίνακα ζωγραφικής, οπότε είναι αρκετά ψηλά για μικρά παιδιά.

Φίλε Mastora για αυτό:
4]Δεν ενδεικνύονται για θέρμανση σε κατοικίες που δεν έχουν μόνωση. Σε αυτήν την περίπτωση χρησιμοποιείς την υπέρυθρη θέρμανση μόνο για να διώχνεις την υγρασία και το κρύο από τους τοίχους, ενώ για τον χώρο χρησιμοποιείς άλλου είδους θέρμανση, καλοριφέρ, κλιματιστικό, σόμπα κτλ.

Έχεις κάποια στοιχεία να με δώσεις, γιατί τα χρειάζομαι για όταν θα έρθει ο υπεύθυνος της εγκατάστασής μας να δούμε τι και πως μπορούμε να διορθώσουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2786 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Re: Υπέρυθρα πάνελ
Και βέβαια έχω. Αναγράφονται στο προσπέκτ της εταιρίας που μελετώ το σύστημα από απλό ενδιαφέρον.

Υπερυθρη Ακτινοβολία :ohmy: ....με ενθουσίασε ο τίτλος.

Θα δω πώς μπορώ να τα "ανεβάσω" ;)

Είσαι όμως σίγουρος για την πληροφορία που μας έδωσες σχετικά με την θερμοκρασία το πάνελ ? :unsure: Μήπως μιλάς για θερμοπομπούς ?

Τέλος πάντων θα το δούμε στην συνέχεια .....και στην πράξη, αφού θα τους τοποθετήσεις.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2793 από s2t2s
Απαντήθηκε από s2t2s στο θέμα Re: Υπέρυθρα πάνελ
Την εγκατάσταση (με σώματα της Redwell) την έχω ήδη κάνει (το αναφέρω σε προηγούμενη σελίδα του post όπου αναφέρω προβλήματα και καταναλώσεις) από Σεπτέμβριο. Η θερμότητα είναι αρκετά υψηλή μιας και μετά από το πολύ 5-10 λεπτά που δουλεύουν τα πάνελ δεν μπορείς να αφήσεις το χέρι πάνω τους παραπάνω από 2-3 δευτερόλεπτα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2796 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Re: Υπέρυθρα πάνελ
Redwell :ohmy:

Μα αυτής της εταιρίας έχω το προσπέκτ και το μελετώ. Και αυτά τα σώματα τοποθέτησε ο φίλος μου που μου μίλησε για αυτά.

4]Δεν ενδεικνύονται για θέρμανση σε κατοικίες που δεν έχουν μόνωση. Σε αυτήν την περίπτωση χρησιμοποιείς την υπέρυθρη θέρμανση μόνο για να διώχνεις την υγρασία και το κρύο από τους τοίχους, ενώ για τον χώρο χρησιμοποιείς άλλου είδους θέρμανση, καλοριφέρ, κλιματιστικό, σόμπα κτλ.

Αυτό γράφει μέσα το προσπέκτ. ;) τεχνικό εγχειρίδιο

Σελίδα 25
7. Περιορισμοί του συστήματος Redwell μπλα μπλα μπλα μπλα .....μέχρι την σελίδα 33
.

Συνοπτικά με δυο κουβέντες το συμπέρασμα το δικό μου είναι αυτό που έγραψα πιο επάνω.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #2802 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Re: Υπέρυθρα πάνελ
Για μικρές εξοχικές κατοικίες θα πρέπει -απ' όλες τις απόψεις- να είναι η ιδανική λύση...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ