Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112786 από Nick the Greek
Καλησπέρα και καλό χειμώνα,

Αν και έψαξα στο φόρουμ δεν βρήκα κάτι σχετικό και ανοίγω αυτό το θέμα μήπως και βρω απαντήσεις.
Το Σάββατο που μας πέρασε πήγα στο Praktiker να πάρω τάβλες laminate για να στρώσω στο υπνοδωμάτιο (καθώς υποφέρει απο την αμόνωτη πηλωτή) και καθώς έφευγα με τις τάβλες έπεσε το μάτι μου σε ένα στάντ που μόλαγε για ένα φίλμ που μπαίνει κάτω απο το laminate και θερμαίνει το δάπεδο και κατ επέκταση το χώρο. Η εταιρεία ήταν η Heat plus και υπόσχεται 24ωρη λειτουργεία με θερμοστάτη στους 21κελσίου με 3βαθμούς έξω 11,80€ το μήνα...
Ως αποτέλεσμα τώρα είναι να έχω τις τάβλες στο δωμάτιο έτοιμες για τοποθέτηση αλλά το πάγωσα για΄τι θέλω να δώ αν αξίζει μήπως τοποθετήσω το φιλμ πριν τις τάβλες.
Υπάρχει κάποιος εδώ που το έχει δοκιμάσει? Θα προτιμούσσα κάποιον ιδώτη και όχι έμπορο καθώς είμαι ήδη καμμένος απο 2 πάνελ που αγόρασα και μου πιάνουν χώρο στην αποθήκη..
Ευχαριστώ,

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112789 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
μπορεις να τα παρεις κι αυτα για την αποθηκη :)
οτι και να υποσχεται ο καθενας ηλεκτρικη θερμανση ειναι
ακομα κι αν δεχτουμε καποια οικονομια σε σχεση με τ αεροθερμα
σε καμμια περιπτωση δεν ειναι τοσο σημαντικη
παντως και η σωστη τους τοποθετηση δεν ειναι πανω στι τσιμεντο και κατω απο ενα "μονωτικο" :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112793 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
Όχι, εγώ έχω πλακάκι τώρα. Θα μπεί πάνω απο το πλακάκι θερμομονωτικό φύλο 3χιλ με επένδυση αλουμινίου στην πάνω πλευρά για αντανάκλαση, μετά το φίλμ και τέλος το laminate.
Και εγώ αρνητικά σκεπτώμενος ξεκίνησα την έρευνα αλλά είπα να ρωτήσω και κάποιον ο οποίος ίσως το έχει δοκιμάσει.

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112797 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
μολις εριξα και μια ματια στο σαιτ τους στο οποιο δειχνουν σοβαροι
λενε διαφορα φυσικα για την οικονομια αλλα μιλανε για 20-30% σε σχεση με ενα αεροθερμο
κι επειδη θεωρουμε οτι η διαφημηση παντα υπερβαλλει φτανουμε στο 10-15% εχοντας βαλει κι ενα ψιλομονωτικο
γενικα παντως ενδοδαπεδια χωρις μονωση στο πατωμα δεν ενδεικνυται


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112798 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
Ναι, οκ. Αλλα είπαμε πως θα μπεί το ειδικό υπόστρωμα απο κάτω. Κατα τα άλλα δηλαδή το βλέπεις εφικτό να κάνει έστω τα μισά απο όσα υπόσχεται?
Εγώ το θέλω για συμπληρωματική θέρμανση μιας και έχω μια πέλλετ στο σαλόνι. Αυτο που θέλω να εξαλέιψω είναι το παγωμάνω πάτωμα το οποίο διπερνάει και τα χοντρα χαλιά καθώς η πηλωτή απο κάτω είναι αμόνωτη. Αυτός είναι και ο λόγος που ξεκίνησα για laminate.
Πάντως για να βρω κάποιον να το έχει βάλει το κόβω χλωμό καθώς το περασμένο χειμώνα δεν είχε βγεί ακόμα.

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #112804 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
τα 3 χιλ μονο μονωση δεν λεγονται ... αλλα αν εννοεις οτι θα ζεσταινει το πατωμα αυτο ειναι σιγουρο
κι αναλογα την ισχυ και το σπιτι μπορει να ζεστανει ...εγω μιλαγα για το οικονομικο και μονο .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ