Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113184 από γιαννης-δραμα
Μαλλον εννοει το depron 5mm που ειναι για εσωτερικη θερμομονωση-υγρομονωση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113227 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
Δεν βλεπω να απαντάει κανεις , και απ το πάτωμα πήγαμε στον τοίχο !!!

Φιλος.... ολοι με τα ηλεκτρικά είναι λίγο καμένοι . εσύ αν δεν εχεις θέρμανση ,η' εχεις πετρέλαιο τοτε μονο να το σκεφτείς !
Προσωπικά εχω λαμινατε σε ολο το σπιτι εκτος απ τα μπανια ! Αν μπω στο μπανιο νιώθω 5 βαθμους κατω , αποτι στο σπιτι που δεν εχει πουθενα πλακακι , αλλα μονο λαμινατε !
Τωρα , εγω εβαλα το απλο φιλμ(αφτολεξ) 3 χιλιοστά αν θυμάμαι καλα για να πατήσει στο πάτωμα ! Εσυ που εχεις προβλημα μπορεις να πας στην φτηνή λυση με φελο ! (και να βαλεις ηλεκτρικο φιλμ, παλι θες φελο , αλλιως δεν θα ζεσταινει ! Βεβαια θα ανεβεις πολυ , και μαλλον δεν θα ανοιγουν οι πορτες ! εκτος αν δεν εχεις προβλημα με το υψος !
Οσο γιατι λενε τα στανδ , αστο , καλύτερα ! (μην θυμηθώ και τον γείτονα που τελείωσε ηλεκτρολογος(τει) και πηγε και εβαλε 3ης λέβητες ιόντων !!!(πως τον περασαν στα μαθηματα απορώ ακομα)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113309 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
Δυστυχώς είναι πολύ νέο προιόν και δεν το έχει βάλει μάλλον κανείς απο εδώ μέσα. :(
Για υπόστρωμα έχω έτσι κι αλλιώς πάρει το 3χιλ αφρώδες με αλουμίνιο στο πάνω μέρος για ανάκλαση υποτίθεται τις ζέστης του δωματίου προς τα πάνω.
Αυτό εδώ πήρα:
www.praktiker.gr/p/ypostroma-dapedon-eps-anadiploumeno-18295

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113316 από Savvas
Απαντήθηκε από Savvas στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
Εγώ δεν θα το έβαζα. Το έχω δει σε σπίτι πελάτη μου και θεωρώ ότι δεν προσφέρει σπουδαία πράγματα.
Η ζέστη έχει την τάση να πηγαίνει προς τα πιο κρύα μέρη. Αν η πυλωτή σου είναι αμόνωτη, θα χάνεις μεγάλο μέρος της θερμότητας προς το περιβάλλον.

Για την αίσθηση του κρύου πατώματος, νομίζω θα καλυφθείς και μόνο με την εφαρμογή του laminate σε σχέση με το πλακάκι.

Γενικά πάντως είμαι ενάντια στην ηλεκτρική θέρμανση (εξαιρούνται aircondition και αντλίες θερμότητας γενικότερα) λόγω υψηλού κόστους λειτουργίας.

Δες και εδώ www.lsbtp.mech.ntua.gr/sites/default/fil...%A0%20Feb%202013.pdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113326 από Nick the Greek
Απαντήθηκε από Nick the Greek στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
Ωραίος και κατοπιστικός ο πίνακας, αλλά την κύρια θέρμανση την έχει αναλάβει το πελλετ.
Ο πελάτης σου σου ανέφερε και ο ίδιος πως δεν είναι ευχαριστιμένος ή είναι η δική σου εκτίμηση?

HP60 10,5kw

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #113332 από Savvas
Απαντήθηκε από Savvas στο θέμα Θερμαντικά Υπέρυθρα Φίλμ
Μου είπε ότι το μετάνιωσε που το έβαλε και δεν τον ικανοποιεί. Το έχει εδώ και ένα μήνα. Δεν επεκτάθηκα περισσότερο στην κουβέντα γιατί για άλλο λόγο ήμουν εκεί.

Εγώ που το είδα ενώ είχε δουλέψει 2 ώρες δεν μου άρεσε και δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα καλά τη δράση του.
Αυτά σε γενικές γραμμές. Δεν έχω ασχοληθεί περισσότερο με το θέμα (και δεν νομίζω ότι θα ασχοληθω και στο μέλλον).
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nick the Greek

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ