Πόσο καλές είναι οι Αντλίες Θερμότητας;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89811 από cptbill
αν και ειναι κουραστικο να γραφουμε ολοι "θελω και εγω πληροφοριες" προς τον Σταυρο, οσο και να εψαξα δεν βρηκα τροπο ωστε να στειλω απευθειας ΠΜ στο Σταυρο.

Οποτε και εγω με τη σειρα μου προς Σταυρο: επειδη το σημερον ημερα ειναι δυσκολο να βρεις καλο επαγγελματια (ποσο μαλλον οταν δινεις 5Κ ευρω για κατι που θα πρεπει να στηθει/ρυθμιστει σωστα), θα το εκτιμουσα εαν μου εστελνες τα στοιχεια του ανθρωπου στο εμαιλ μου ( cptbill (at) gmail.com )

Σε ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90928 από mixalis3
Καταρχην καλησπερα..Ειμαι καινουργιος στην παρεα σας και θα ηθελα καποιες συμβουλες..Εχω διαβασει πολλες σελιδες αλλα πουθενα δεν διαβασα για θερμανση οροφης..ΤΟ σπιτι ειναι στο Πανοραμα Θεσ/νικης στο χωριο και χτισμενο το 1980.Οπως σας ειπα η θερμανση ειναι στην οροφη με σιδερενιους σωληνες.(Αυτο που μου ειπαν ειναι οτι οι σωληνες φτανουν εως 55 βαθμους) Τα συνολικα τ.μ ειναι 500 αλλα χωριζονται σε 3 σπιτια..τα δυο εξ αυτων ειναι 210τ.μ και το αλλο 80τ.μ. Ο λεβυτας ειναι κοινος για ολους και ειναι πετρελαιου με 70000 θερμιδες.Επισης η μετρηση γινεται με ορομετρηση κατι το οποιο ειναι λαθος και το γνωριζω.Ολοι οσοι εχουν ερθει στο λεβιτοστασιο μου ειπαν οτι ο λεβιτας ειναι μεγαλος συγκριτικα με τα τετραγωνικα.. Θα ηθελα να ρωτισω αν η θερμανση που εχω ενδεικνυται για αντλια θερμοτητας ή καποιος αλλως τροπος θερμανσης ευνοιικος για την περισταση μου..ΓΙΑΤΙ οσοι εχουν ερθει και εχουν δει το σπιτι εχουν και μια διαφορετικη αποψη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #90945 από dimlyk
καλησπερα μιχαλη
δεν διαβασες γιατι ειναι αρκετα ασυνηθιστος ο τροπος αυτος στην χωρα μας
λογικα ο τροπος αυτος δεν εχει προβλημα με αντλια θερμοτητας ειναι το αναποδο της ενδοδαπεδιας :)
αυτο που με προβληματιζει καπως ειναι οι σιδερενιοι σωληνες
οσο για τον λεβητα σας ...μονο μεγαλος δεν μου φαινεται :)
οι αλλοι τροποι θερμανσης εχουν να κανουν με την αποθηκευση καυσιμου και το χαμαλικι :)
και φυσικα χωρο για λεβητοστασιο και καμιναδα ...αν τα ξεπερνας αυτα ...συνεχιζεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91033 από mixalis3
Ξεχασα να αναφερω οτι η θερμανση ειναι οροφης με ακτινοβολια..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91035 από dimlyk
το ανεφερες ...εκτος αν εννοεις και κατι αλλο


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91739 από ΣΤΑΥΡΟΣ Κ.
φιλε cptbill μαλλον κατι λαθος γινεται με το εμαιλ σου και δεν μπορω να σου στειλω τα στοιχεια.αν θες ξαναγραψε ττο μαιλ σου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ