Αντλία θερμότητας Daikin 14kw

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166329 από JonnyS
Απαντήθηκε από JonnyS στο θέμα Re:Αντλία θερμότητας Daikin 14kw
Όσο για το νυχτερινό δεν ξέρω είμαι στην watt-wolt με 0.064kw/h κάτι σαν νυχτερινό όλη μέρα ...αλλά για τα φωτοβολταικα θα δειξει....πάντως δεν είναι όπως τα περίμενα δυστυχως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν #166344 από dimitris11
Απαντήθηκε από dimitris11 στο θέμα Re:Αντλία θερμότητας Daikin 14kw
Το 19 ,μέχρι το 21 είναι πολύ μεγάλη απόκλιση. Από το 19 για να φτάσει στο 21 η αντλία τα δίνει όλα εκεί έχεις υπερβολική κατανάλωση,πιθανόν ενεργοποιεί και τις αντίστασής (αν έχει).
Έχεις χρονομέτρηση πόση ώρα θέλει να φτάσει από το 19 στο 21 και τι κατανάλωση έχει σ'αυτο το διάστημα. Έχω θερμοστάτη με διαφορικό 0,2 τον έχω την ήμερα από της 7 εως της 11 στους 23,3 και το βράδυ 11-7 στους 23.Με πελετ.Ο θερμοστάτης βρίσκεται στην πιο κρύα γωνία του σπιτιού και όλα τα σώματα έχουν θερμοστατικες βαλβίδες. Κατανάλωση μέχρι τώρα το πολύ 2 τσουβάλια πελετ 125 τ.μ. σπίτι και έξω όλη μέρα μείον το θερμόμετρο αυτές τις μέρες.
Ακόμα και το σώμα που βρίσκεται στο χώρο του θερμοστάτη έχει θερμοστατική κεφάλι ώστε να μην αφήνει τη θερμοκρασία να ξεφύγει στο 23,5 το πολύ να φτάσει 23,4.Με πήρε κάνα μήνα να τα συντονίσω.
Last edit: 5 Χρόνια 3 Μήνες πριν by dimitris11.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 1 Μήνας πριν #167531 από GEORGES81
Απαντήθηκε από GEORGES81 στο θέμα Αντλία θερμότητας Daikin 14kw
ΠΑΤΡΙΩΤΆΚΙ καλησπε΄ρα, για πές μας λίγο τί θερμοκρασίες έχεις στα νερά κ επίσης είναι σταθερή ή δουλεύεις αντιστάθμηση, κ τί τιμές έχεις βάλει. θερμοκρασία χώρου? πραγματική όχι της αντλίας, έχουν θέμα έχω διαβάσει της daikin.
Επειδή θα πρέπει να πειρματιστείς αρκετά στη ρύθμιση, καλό είναι να βάλεις 1 μετρητή μόνο για τν αντλία 30 γιούρια κάνει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ