Φρεντερίκ Μπουασονά: η Ελλάδα με τη ματιά του

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83468 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

ΣΤΥΜΦΑΛΙΑ 1903


ΔΕΛΒΙΝΑΚΙ 1913


ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 1911


ΜΑΡΩΝΕΙΑ ΣΗΤΕΙΑΣ


ΟΛΥΜΠΟΣ 1914


ΠΙΝΔΟΣ 1914


ΟΛΥΜΠΟΣ 1914


ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ 1913

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83471 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ

ΡΕΘΥΜΝΟ 1911


ΦΥΛΑΚΕΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 1928


ΣΤΥΜΩΝΑΣ 1913


ΖΕΜΕΝΟ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ 1903
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83503 από veziris
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Νομίζω πλέον κυκλοφορούν αρκετές που χρωματίστηκαν μεταγενέστερα. Ανάλογη δουλειά στα μέρη μου είχε κάνει την ίδια περίοδο ο Τουρκοκρητικός φωτογράφος Μπεχαεντίν, απεικονίζοντας την ζωή στα αστικά κέντρα της Κρήτης αλλά και στην ύπαιθρο. Αν σε ενδιαφέρει το αντικείμενο (φαντάζομαι περισσότερο σαν μέσο πληροφοριών για την κοινωνία της εποχής, αλλά και τεχνικά), θα βρεις αρκετές στο διαδίκτυο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83509 από dimlyk
μπραβο γιαννη ,,,πολυ ομορφες και ομορφη η παρουσιαση
να σε βαλω στην μπριζα η θα με βριζεις ...μια και υπαρχουν και αρκετοι ελληνες οπως ο Στουρναρας ???


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83513 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Δημήτρη εύκολα μπαινω στη πρίζα, αλλά φοβάμαι μήπως κουράζει εδώ τόση αναφορά στη φωτογραφία. παρακολουθώ το ενδιαφέρον σε προβολές και ανάλογα (από τον αριθμό) προσπαθώ να καταλάβω αν είναι επιθυμητό να συνεχίζουμε τη παρουσίαση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #83515 από jnet

veziris έγραψε: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Νομίζω πλέον κυκλοφορούν αρκετές που χρωματίστηκαν μεταγενέστερα. Ανάλογη δουλειά στα μέρη μου είχε κάνει την ίδια περίοδο ο Τουρκοκρητικός φωτογράφος Μπεχαεντίν, απεικονίζοντας την ζωή στα αστικά κέντρα της Κρήτης αλλά και στην ύπαιθρο. Αν σε ενδιαφέρει το αντικείμενο (φαντάζομαι περισσότερο σαν μέσο πληροφοριών για την κοινωνία της εποχής, αλλά και τεχνικά), θα βρεις αρκετές στο διαδίκτυο.


Ενα μέρος που μπορεί να βρει κάποιος είναι το παρακάτω
www.facebook.com/groups/oldthessaloniki/photos/

Επιπλεον νομίζω οτι υπάρχουν και καποιες εγχρωμές που δεν χρωματίστηκαν εκ των υστέρων. Θα επανέλθω μολις τις βρω. Μια απεικονίζει μια βάρκα και από πίσω τον Λευκό πύργο αν θυμάμαι καλά.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.137 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ