Προσφορά εργασίας από τη ΜΟΣΧΑΛΗΣ ΑΒΕΤΕ

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34427 από Τάκης
Δυστυχώς το δικαίωμα καθενός για εργασία κατάντησε σε "ευεργεσία" του εργοδότη προς τον εργαζόμενο. Και η κατηφόρα όχι μόνο στις εργασιακές σχέσεις αλλά και στις συνειδήσεις των εργαζομένων συνεχίζεται.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34443 από aithio

Δυστυχώς το δικαίωμα καθενός για εργασία κατάντησε σε "ευεργεσία" του εργοδότη προς τον εργαζόμενο


Συμφωνώ μαζί σου 100% με την γενική διαπίστωση.
Και στο λέω εγώ που είμαι εργοδότης.
Η προσωπική μου άποψη, μιας και το θέμα είναι πολιτικό, είναι...
Δυστυχώς έτσι λειτουργεί το σύστημα και πλέον εναπόκειται στην συνείδηση του εργοδότη να μην εκμεταλλευτεί τον ξεδιάντροπο νεοφιλελευθερισμό.
Αλλά μην ξεχνάμε ότι ότι πολλοί εργοδότες βρεθήκανε σε δυσμενέστερη θέση ακόμα και από τους υπαλλήλους τους στο όνομα του ανταγωνισμούς και της ελεύθερης αγοράς.
Αλλά για να λέμε τα πράγματα σταράτα θα πρέπει να πούμε ότι υπάρχουν και περιπτώσεις
μικρών επιχειρήσεων που όταν ο εργοδότης βρέθηκε σε δυσμενή θέση κάποιοι εργάτες δεν βάλανε πλάτη.

Τέλος να πω ότι δεν μου άρεσε και εμένα καθόλου να βγαίνουν παιδιά στο φόρουμ να ευχαριστούν έτσι ένθερμα.
Δεν κατάλαβα δηλαδή τι ευχαριστούν;
Ο άνθρωπος χρειάστηκε δυο υπαλλήλους και απευθύνθηκε στο φόρουμ.
Δεν έκανε καμιά χάρη ούτε εσείς θα του κάνετε.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34444 από Sp4wN
Και γω συμφωνω μαζί σας με μερικές ακόμη συμπληρωματικές φράσεις .Το θέμα δεν είναι μόνο πολιτικό αλλά όπως και αυτό της θέρμανσης του κόσμου έχει και κοινωνικές προεκτάσεις . Το ότι βγήκαν άνθρωποι να πουν ευχαριστώ , εκφράζει απλά την απόγνωση όλων μας και τίποτε άλλο.Εννοείται ότι δεν κρίνω κανέναν για τίποτε καθώς δεν υπάρχει καμία κατακριτέα συμπεριφορά , απλά συμμερίζομαι τον πόνο όλων μας που για να δουλέψουμε είμαστε υποχρεωμένοι να παρακαλέσουμε πλέον !! Όπως και νά χει είναι ωραία κίνηση του ανθρώπου που σκέφτηκε και το φόρουμ για να προσφέρει εργασία .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34457 από GT

Sp4wN έγραψε:
...Το ότι βγήκαν άνθρωποι να πουν ευχαριστώ , εκφράζει απλά την απόγνωση όλων μας και τίποτε άλλο...

...απλά συμμερίζομαι τον πόνο όλων μας που για να δουλέψουμε είμαστε υποχρεωμένοι να παρακαλέσουμε πλέον...

...Όπως και νά χει είναι ωραία κίνηση του ανθρώπου που σκέφτηκε και το φόρουμ για να προσφέρει εργασία...


Δε θα μπορούσε να εκφραστεί καλύτερα και πιο ολοκληρωμένα! :)


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Sp4wN

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34473 από stergiosbik

aithio έγραψε:

Δυστυχώς το δικαίωμα καθενός για εργασία κατάντησε σε "ευεργεσία" του εργοδότη προς τον εργαζόμενο


Συμφωνώ μαζί σου 100% με την γενική διαπίστωση.
Και στο λέω εγώ που είμαι εργοδότης.
Η προσωπική μου άποψη, μιας και το θέμα είναι πολιτικό, είναι...
Δυστυχώς έτσι λειτουργεί το σύστημα και πλέον εναπόκειται στην συνείδηση του εργοδότη να μην εκμεταλλευτεί τον ξεδιάντροπο νεοφιλελευθερισμό.
Αλλά μην ξεχνάμε ότι ότι πολλοί εργοδότες βρεθήκανε σε δυσμενέστερη θέση ακόμα και από τους υπαλλήλους τους στο όνομα του ανταγωνισμούς και της ελεύθερης αγοράς.
Αλλά για να λέμε τα πράγματα σταράτα θα πρέπει να πούμε ότι υπάρχουν και περιπτώσεις
μικρών επιχειρήσεων που όταν ο εργοδότης βρέθηκε σε δυσμενή θέση κάποιοι εργάτες δεν βάλανε πλάτη.

Τέλος να πω ότι δεν μου άρεσε και εμένα καθόλου να βγαίνουν παιδιά στο φόρουμ να ευχαριστούν έτσι ένθερμα.
Δεν κατάλαβα δηλαδή τι ευχαριστούν;
Ο άνθρωπος χρειάστηκε δυο υπαλλήλους και απευθύνθηκε στο φόρουμ.
Δεν έκανε καμιά χάρη ούτε εσείς θα του κάνετε.


Aυτη ειναι η μια οψη του νομισματος.
Ομως.....προσπαθησε να βρεθεις στη θεση καποιου συμπατριωτη μας που μπορει να πεινανε τα παιδια του!
Θα ενοιωθες την αναγκη να πεις ευχαριστω(εστω κ αν δεν δουλευεις τζαμπα) η οχι?
Εννοειτε οτι δε σου την "λεω" αλλα υπαρχει κ το φιλοτιμο στη μεση. ;)
Μακαρι να ηταν αλλιως τα πραγματα αλλα ποτε δεν ηταν κ δε νομιζω να ειναι ποτε!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #34485 από aithio
Στέργιο είσαι έξυπνο παιδί...
Μην παραμυθιάζεσαι...
Το θέμα δεν είναι ο Μοσχαλης δεν είναι ο Γρηγόρης δεν είναι τίποτα άλλο από το αρχικό πόστ του Τάκη.
Και δεν με ενδιαφέρει καθόλου η κομματική ταυτότητα του Τακη.
Η ουσία στον φράση με ενδιαφέρει... Και η ουσία είναι αυτή.

Δυστυχώς το δικαίωμα καθενός για εργασία κατάντησε σε "ευεργεσία" του εργοδότη προς τον εργαζόμενο

Τα υπόλοιπα που λες τα συμμερίζομαι ως ευγενικός λόγος αλλά μου είναι αδιάφορα ως προς την ουσία.
Σήμερα δεν πρέπει να παρακαλάς για εργασία αλλά να απαιτείς και να διεκδικείς...
Αλλιώς αν περιμένεις για ευεργέτες κοινός την γ.........ες.
Γιατί αν σήμερα παρακαλάς για εργασία θα έρθει η μέρα που θα παρακαλάς και για ένα κομμάτι ψωμί.

Gregori
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by aithio.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ