Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54259 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης

terisds έγραψε: Καλα τα Ελληνικα προιοντα,και μακαρι ολοι να αγοραζουμε δικα μας,αλλα δειτε λιγο οι φιλοι που προτιμησαν Ελληνικο λεβητα και δεν μπορουν να ζεσταθουν,και οσες φορες μιλησαν με την εταιρεια αυτοι πετουσαν αετο,και σφυριζαν κλεφτικα????
Υπαρχουν και εξαιρεσεις φυσικα,αλλα ελα να μου πεις εμενα να παρω αυτον τον λεβητα.
Πριν λιγο μιλουσα με ξαδελφο μου που εμπορευεται λαχανικα,το πρωι πηγε λαχαναγορα και εδωσε κουνουπιδι προς 0,35,εσεις ποσο το πληρωνετε στην πολη???? Πανω απο ενα Ευρω εχει,μηπως τα εργοστασια πουλανε φθηνα,και οι υπολοιποι νταβατζηδες θελουν να βγαλουν οτι τους χρειαζεται?
Μηπως καποιοι εχουν υπερτιμολογησει καποια πραγματα,νομιζοντας οτι ειμαστε ακομη στο 94και μετα?
Δεν εχουν καταλαβει οτι ο κοσμος δεν εχει λεφτα για τα απαραιτητα?
Αυτοι θα πουλανε οσο θελουν,οσο υπαρχουν κοροιδα που αγοραζουν ακομη,αλλα αυτο δεν θα παει για πολυ,η ανεργεια εχει φτασει στο 26% και ανεβαινει,πως να πληρωσει αυτος μετα τις τιμες που ζητανε?
Στο χωριο μου βιοτεχνια που εφτιαχνε αροτρα και ολα τα γεωργικα μηχανηματα,απο περυσι κατασκευαζει λεβητες,και εχει προσλαβει 3 ατομα προσωπικο,και δεν προλαβαινουν,ναι αλλα πουλαει σε λογικες τιμες, και ειναι Ανθρωποι(με Α κεφαλαιο),πολλοι πηγαν απο Βουλγαρια να παρουν, γυρισαν πισω και πηραν απο εδω.



Ακριβώς αυτή τη μικρή βιοτεχνία (και την κάθε βιοτεχνία...) στο χωριό σου, που δεν έχει τη δυνατότητα για illustration φυλλάδια και διαφήμιση, πρέπει να βοηθήσουμε, εφόσον το αξίζει. Που φτιάχνει καλούς λέβητες σε λογικές τιμές. Για να πάρουν το μήνυμα και οι υπόλοιποι, ότι οι μέρες των παχιών αγελάδων και της αρπαχτής έχουν τελειώσει.
Καταλαβαίνω τους κινδύνους που εγκυμονεί ένα τέτοιο θέμα. Ομως επειδή πρόκειται για ένα σοβαρό φόρουμ, πιστεύω ότι δεν θα ξεφύγει η κατάσταση...
Με τη θέρμανση δεν έχω καμία σχέση και τα λίγα που ξέρω, τα έμαθα τους τελευταίους 4-5 μήνες εδώ μέσα. Στην εταιρία που δουλεύω, το προϊόν διακινείται από την Αλεξανδρούπολη ως τη Λάρισα καθημερινά. Αυτό που ξέρω είναι αν όσοι μένουν εκεί είναι άνεργοι ή υποαπασχολούμενοι, στο τέλος θα πεινάσω κι εγώ. Τόσο απλά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54263 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης

stergiosbik έγραψε: Η θεση μου περι Ελληνικων κ εισαγωμενων προιντων ειναι γνωστη.
Μια ερωτηση μονο....
Εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο σε οποιονδηποτε για ν αγορασει Ελληνικο προιον που δεν θεωρει καλο η ακριβο?
Προφανως οχι.
Κυκλοφορουν δυστυχως πολυ περισσοτερα προιοντα εισαγωμενα ακριβοτερα κ χειροτερα.
Ομως το "μενος" καλα κρατει εναντιον των δικων μας!!!
Γ Ι Α Τ Ι ???
Γιατι δεν αγοραζετε αυτα που θεωρειτε σωστα κ καλα κ δεν αφηνετε τον "πολεμο" εναντιον των Ελληνικων?
Ειδατε κανεναν που χρησιμοποιει Ελληνικο πελλετ κ ειναι ευχαριστημενος να κατηγορει με τετοιο μενος τα εισαγωμενα?
Ελευθερια ευτυχως ακομα υπαρχει οποτε ο καθενας αγοραζει αυτο που θελει. :cheer:


Ούτε είδα κανέναν να κατηγορεί το Ελληνικό πέλλετ ή κάποιο ελληνικό σωστό προϊόν.
Τις αρπακτές, τα ψεύτικα αναγραφόμενα στοιχεία, και τον "δενβαριεσαισμό" κάποιων κράζουμε!!! Και μη μου πεις πως δεν υπάρχουν ή ότι κυνηγάμε φαντάσματα. Εκτός και αν υιοθετήσουμε την θεωρία ελληνικό είναι δεν πειράζει ας είναι μάπα.
Δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας που δεν θέλει να είναι υπερήφανος για το οποιοδήποτε σωστό ελληνικό προϊόν.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54278 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης

dmtr έγραψε:

stergiosbik έγραψε: Η θεση μου περι Ελληνικων κ εισαγωμενων προιντων ειναι γνωστη.
Μια ερωτηση μονο....
Εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο σε οποιονδηποτε για ν αγορασει Ελληνικο προιον που δεν θεωρει καλο η ακριβο?
Προφανως οχι.
Κυκλοφορουν δυστυχως πολυ περισσοτερα προιοντα εισαγωμενα ακριβοτερα κ χειροτερα.
Ομως το "μενος" καλα κρατει εναντιον των δικων μας!!!
Γ Ι Α Τ Ι ???
Γιατι δεν αγοραζετε αυτα που θεωρειτε σωστα κ καλα κ δεν αφηνετε τον "πολεμο" εναντιον των Ελληνικων?
Ειδατε κανεναν που χρησιμοποιει Ελληνικο πελλετ κ ειναι ευχαριστημενος να κατηγορει με τετοιο μενος τα εισαγωμενα?
Ελευθερια ευτυχως ακομα υπαρχει οποτε ο καθενας αγοραζει αυτο που θελει. :cheer:


Ούτε είδα κανέναν να κατηγορεί το Ελληνικό πέλλετ ή κάποιο ελληνικό σωστό προϊόν.
Τις αρπακτές, τα ψεύτικα αναγραφόμενα στοιχεία, και τον "δενβαριεσαισμό" κάποιων κράζουμε!!! Και μη μου πεις πως δεν υπάρχουν ή ότι κυνηγάμε φαντάσματα. Εκτός και αν υιοθετήσουμε την θεωρία ελληνικό είναι δεν πειράζει ας είναι μάπα.
Δεν νομίζω να υπάρχει έστω και ένας που δεν θέλει να είναι υπερήφανος για το οποιοδήποτε σωστό ελληνικό προϊόν.


Για να μη λεμε τα ιδια κ τα ιδια.
Ο Stoikon κ αλλοι συμφορουμιτες πως γινεται να ειναι ευχαριστημενοι με το alfa wood κ αλλοι οχι?
Μη μου πεις για πιστοποιησεις κ τα γνωστα γιατι υπαρχουν συμφορουμιτες που το καινε για 2η χρονια κ παλι ειναι ευχαριστημενοι.
Αρα μηπως φταιει κατι αλλο?
Αντε ομως να δεχτω οτι τα Ελληνικα δεν ειναι καλα η ειναι ακριβα.
Δεκτον.
Ποσα ομως εισαγωμενα ειναι εξισου κακα η ακριβα?
Γιατι γι αυτα κανουμε την "παπια"?
Αλλα η συνηθεια μας σα λαος να βγαζουμε μονοι τα ματακια μας καλα κρατει ακομα κ τωρα που πεφτουμε απο το γκρεμο! :angry:
" Εχθές πήρα λοιπόν και το Ελληνικό του Κ Nasika μιας και είμαι ακόμα στην έκδοση πιστοποιήσεων "EnPlusSakis" και δοκιμών. Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλα τα Αυστριακά, Ρουμάνικα, Γερμανικά, Σέρβικα και ένα Βουλγάρικο ανώνυμο (30 σακούλες 90€), οι τιμές τους από 300-350€ ο τόνος.
Σε διάφορες ρυθμίσεις της καύσης όλα έκαψαν σωστά και πήραν πιστοποίηση "EnPlusSakis" με διαφορά στάχτης εκτός από το βουλγάρικο το οποίο άφηνε αρκετή πέτρα(πήρε 22 μούντζες στην πιστοποίηση).
Το ζητούμενο είναι ένα Ελληνικό προϊόν και σε καλή τιμή να του βάλω πιστοποίηση "EnPlusSakis".
Προς το παρών την χαμηλότερη τιμή σε πέλλετ την βρήκα στο "AlfaPellets" σε λίγες μέρες θα πάρει πιστοποίηση "EnPlusSakis" ή θα πάρει τις ανάλογες με το βουλγάρικο. "

Αυτα εγραψε πριν λιγο ο SakiSystem.
Που ειναι λοιπον το ακριβο Ελληνικο πελλετ?
Αν καποιοι θεωρουν οτι τα να καταγγελουν Μ Ο Ν Ο τα κακα Ελληνικα προιοντα κ οχι ολα τα κακα προιοντα με βρισκει αντιθετο.
Κ ναι μαλιστα το θεωρω "πολεμο".

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54282 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης
Συγνώμη, αλλά δεν θα δεχθώ την κακή συμπεριφορά ορισμένων σαν κανόνα.
Μέχρι να πεθάνω, θα πιστεύω ότι είναι προνόμιο το να είσαι Έλληνας. Και οι Έλληνες ούτε βγάζουν τα μάτια τους, αλλά ούτε τα στραβά μάτια κάνουν.
Για μένα, και αυτός που βγάζει τα μάτια του αλλά και αυτός που κάνει τα στραβά μάτια:-> στον "καιάδα".
Ευχαριστώ.-

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54290 από tas
Απαντήθηκε από tas στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης
Επιτρέψτε μου να πω το εξής: το θέμα δημιουργήθηκε γιατί προσπαθούσα να βρω κάποιες περσίδες. Κάπου, εδώ μέσα, διάβασα για την λευκοσιδηρουργια Θέρμης. Κάποιος άλλος έγραφε για τον Μακρή, κοντά στο Βαρδάρη. Και σε άλλο θέμα είχε μια αναφορά στην εταιρία που πήγα τελικά, γιατί ήταν κοντά και με βόλευε.
Εχοντας διαβάσει τις συστάσεις, πήγα, είδα και πράγματι διαπίστωσα ότι κάνει καλή δουλειά.
Επειδή τέτοιες πληροφορίες είναι διάσπαρτες σε όλα τα θέματα, θα ήταν πιο εύχρηστο να υπήρχαν κάπου συγκεντρωμένες.
Και θα βοηθήσουμε κάποιους σωστούς Ελληνες επαγγελματίες και θα βρίσκουμε ευκολότερα λύσεις στα προβλήματα μας...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #54302 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Απ: Ελληνικά προϊόντα θέρμανσης
Tas με ολο το θαρρος αλλα ετσι οπως το εθεσες στο αρχικό ποστ μονο το ανωτερω νοημα δεν εβγαινε.


Στεργιε....
το "ακριβο ελληνικο πελλετ" οπως λες ειναι ακριβο ΣΕ ΣΧΕΣΗ με τα εισαγωμενα, καθοσον εχει την ιδια τιμη με αυτα ( τα εισαγωμενα ) παρολο που λουζονται και τα μεταφορικά.

Απο κει και περα Θεωρω λογικό ( μεσα στην αγνοια μου ) οτι ολα τα πελλετ δεν καιγονται σε ολες τις σομπες το ιδιο σωστα ( και που να μπλεξουμε και τους λεβητες... εκει να δεις γλεντια) πολυ απλά γιατι ΚΑΜΙΑ σομπα δεν ειναι σε ιδιες συνθηκες με μια αλλη τοποθετημενη... ( μηκη σωληνων - εκθεση καμιναδας στροφες κ.λ.π.) ποσο δε οι αναγκες των χρηστων ( αλλος την καιει μονιμως στο 5 αλλος μονιμως στο 1 )

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ