Είμαι Συγκλονισμένος !!!

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91346 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε:

μανολης έγραψε: doom τα χεις με ολους και με ολα και εγω ειμαι βλακας που πηρα ξυλοσομπα το 2013 και δεν ηξερα να την αναψω και ο πατερας μου απο χωριο παρα τριχα να μας σκοτωνε με μαγγανι αλλα δεν ακουγε τη μανα μου
τα 20 χρωνα τη ξερουν?εγω παντος ενα ξερω οτι δεν ξερω τιποτε

Έλα τώρα... Δε μιλάμε για αμόρφωτους του βουνού. Μιλάμε για παιδιά που έβγαλαν Γυμνάσιο. Δε δικαιολογούνται να μην ήξεραν τον κίνδυνο.

Άλλη ήταν η αιτία σας λέω, αλλά εσείς εκεί. Μαγκάλι, ζέστη, Στουρνάρας, ουγκ.

ο πατερας μου απο χωριο και θα μας σκοτωνε με το μαγγανι πριν 20 χρωνια οταν ειχε παρει φωτια η jet oil στη θεσσαλονικη και πηγαμε στο χωριο του και θερμανση γιοκ

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91348 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

aithio έγραψε: Doom...
Βασικά δεν ξέρω τι είναι το BBQ παρτάκι.

Μπάρμπεκιου. Μαζεύτηκαν για να ψήσουν και να πιουν δηλαδή. Το έχουμε κάνει κι εμείς πολλές φορές, αλλά δεν κοιμηθήκαμε αγκαλιά με την ψησταριά.

Θα δώσω δίκιο σε όσους θεωρούν την τιμή του πετρελαίου αιτία, μόνο αν α) βγουν οι γονείς και των 5 παιδιών και παραδεχτούν ότι σε κανένα σπίτι δεν υπήρχε θέρμανση και β) οι τοξικολογικές εξετάσεις είναι καθαρές.

Απορώ με τη σιγουριά όλων αυτών που υποστηρίζουν ότι έκαναν την ψησταριά μαγκάλι για να ζεσταθούν.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91349 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε:

aithio έγραψε: Doom...
Βασικά δεν ξέρω τι είναι το BBQ παρτάκι.

Μπάρμπεκιου. Μαζεύτηκαν για να ψήσουν και να πιουν δηλαδή. Το έχουμε κάνει κι εμείς πολλές φορές, αλλά δεν κοιμηθήκαμε αγκαλιά με την ψησταριά.

Θα δώσω δίκιο σε όσους θεωρούν την τιμή του πετρελαίου αιτία, μόνο αν α) βγουν οι γονείς και των 5 παιδιών και παραδεχτούν ότι σε κανένα σπίτι δεν υπήρχε θέρμανση και β) οι τοξικολογικές εξετάσεις είναι καθαρές.

Απορώ με τη σιγουριά όλων αυτών που υποστηρίζουν ότι έκαναν την ψησταριά μαγκάλι για να ζεσταθούν.

και γιατι το εκαναν φιλε μου το 2013 ?

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by μανολης.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91351 από DOOM_NX
Απαντήθηκε από DOOM_NX στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

μανολης έγραψε: και γιατι το εκαναν φιλε μου το 2013

Ας περιμένουμε να μας πουν οι ίδιοι όταν συνέλθουν. Μπορεί να ήταν και δολοφονία, ποιος ξέρει;
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91352 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε:

μανολης έγραψε: και γιατι το εκαναν φιλε μου το 2013

Ας περιμένουμε να μας πουν οι ίδιοι όταν συνέλθουν. Μπορεί να ήταν και δολοφονία, ποιος ξέρει;

βαλτο ολο και οχι ρε φιλε!!!!!!

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.
Last edit: 11 Χρόνια 1 Μήνας πριν by μανολης.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Μήνας πριν #91358 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Είμαι Συγκλονισμένος !!!

DOOM_NX έγραψε: @tas: Συμφωνώ απολύτως. Αντί να δουν το γεγονός γιαυτό που πραγματικά είναι, προσπαθούν να το εκμεταλλευτούν με κάθε δυνατό τρόπο.

Ορισμένοι θα νομίζετε ότι δε με νοιάζει ή ότι χαίρομαι για το συμβάν. Κάνετε λάθος. Στεναχωριέμαι και εξοργίζομαι ταυτόχρονα. Είναι κρίμα και άδικο να χάνει κάποιος συνομήλικος τη ζωή του από τέτοια αιτία. Αυτό δείχνει τα ελλιπέστατα εφόδια που του δίνει η οικογένεια και το σχολείο για να ξεκινήσει το δικό του ταξίδι στη ζωή. Αν ήταν όντως αυτό το αίτιο.

Στεναχωριέμαι και εξοργίζομαι επίσης με τα παιδιά που χάνονται κάθε μέρα από υπερβολική δόση ναρκωτικών, αλλά είναι πολύ συνηθισμένο φαινόμενο για να προβληθούν στα κανάλια.

Στεναχωριέμαι και εξοργίζομαι με τα παιδιά που υποφέρουν από κατάθλιψη και δεν τους παίρνει κανείς στα σοβαρά. Παιδιά που αποσύρονται από την κοινωνία και καταλήγουν σε αυτοκτονία. Αλλά μόνο μετά το μοιραίο θυμούνται όλοι τη φράση "ψυχολογικά προβλήματα".

Στεναχωριέμαι και εξοργίζομαι κάθε φορά που μεταφέρω παιδιά από το κλαμπ στο σπίτι ή στο νοσοκομείο επειδή πίνουν δίχως έλεος. Κι όμως ο κόσμος μόνο για την Έμι Γουάινχαουζ έκλαψε όταν πέθανε από υπερβολική πρόσληψη αλκοόλ. Παρ'όλα αυτά πωλείται νόμιμα και πολλοί καμαρώνουν για τη συλλογή μπουκαλιών που έχουν αδειάσει.

Πριν την πέσετε σε κάποιον αγανακτησμένο νέο σκεφτείτε λίγο σε τι κόσμο φέρατε τα παιδιά σας, αν τους δώσατε τα απαραίτητα εφόδια, αν αποτελέσατε παράδειγμα προς μίμηση και αν αυτή τη στιγμή σας νιώθουν κοντά τους. Μετά ελάτε να μιλήσουμε για το αν πρόκειται για φυσική επιλογή σε άθλιες συνθήκες και αν η φυσική επιλογή τείνει να μετονομαστεί σε φονικό.

Όχι, δε φταίνε πάντα οι άλλοι.

ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ έγραψε: Καλημέρα
Ας βγάλουμε τα νήματα που αφορούν την ασφάλεια σε πρώτη θέα ΣΤΑΘΕΡΑ στο site, να μη χρειάζεται κάποιος να ψάξει γι αυτά και μάλιστα να κυριαρχούν.
Ας μαζέψουν τα νήματα οι συντονιστές ώστε να αναφέρονται ΜΟΝΟ οι απόψεις που έχουν κάτι για την ασφάλεια και όχι τους απλούς διαλόγους.
Ας γράψει όποιος ξέρει με απλό τρόπο και παραδείγματα για αυτό.
Ας δοθεί μεγάλη έμφαση ΚΑΙ στη συντήρηση.
Ας κάνουμε κάτι δημιουργικό, κάτι θετικό, αν μπορέσουμε, για έναν και μόνο άνθρωπο στο μέλλον.
Οι κρίσεις μετά τα γεγονότα καλές είναι μονάχα αν ψάχνουν να θεραπεύσουν. Θεραπέια μπορέι να είναι η προσωπική συμβολή καθενός στην αλλαγή σκέψης και αντιμετώπισης των προβλημάτων, από την απλή λειτουργία μιάς σόμπας, μέχρι τα λάθη του Κράτους.
Κουράγιο στους γονείς των παιδιών.
Δε θα ξεχάσω τον διοικητή μου στο στρατό (μονάδα αρματοφορέων) που κάθε μέρα έριχνε φυλακή σε όσους κοιμόνταν στη σκοπιά, περιφέρονταν χωρίς πηλίκιο και μετά τις έσβυνε.
Έριχνε όμως φυλακή σε κάθε έναν που έτρεχε πάνω από 10 χλμ στο όρχο, 20 και 40 μέρες ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΕ ΠΟΤΕ ΠΙΣΩ.
Κάποια μέα ούρλιαζε.. " ΕΓΩ ΡΕ ΣΕΙΣ... ΘΑ ΣΑΣ ΣΑΠΙΣΩ ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑ ΤΡΟΧΑΙΕΣ ΠΑΡΑΒΑΣΕΙΣ... ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΝΕΚΡΟΦΙΛΗΣΕΙ"
Να ναι καλά όπου κι αν είναι...

Νομίζω ότι αυτά τα δύο ποστ περικλείουν το νόημα της όλης συζήτησης σε αυτό το θέμα. Όλα τα υπόλοιπα (μαζί και τα δικά μου) είναι άσκοπες μάχες εγωισμού και πληκτρολογίων και μοιάζει με χορό πάνω στο μνήμα. Πιστεύω ότι το κλείδωμα του θέματος επιβάλλεται καθώς εξελίσσεται σε μια κόντρα χωρίς αποτέλεσμα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Το θέμα είναι κλειδωμένο.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.083 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ