Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #134984 από ippomas
Απαντήθηκε από ippomas στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Εγω εχω βαλει αεριο στο αυτοκινητο εδω και 4 χρονια δεν εχω αντιμετωπιση κανενα προβλημα και κανω καθημερινα 110χιλ η οικονομια δεν συζητιεται εστω και με ολες τις αυξησεις που εχει παρει το αεριο η διαφορα στα χρηματα ειναι μεγαλη ειδικα σε αυτους που το κινουν το αυτοκινητο. Οσοι παντως θελουν να βαλουν ενα τετοιο συστημα θα πρεπει να προσεξουν την τιμη τα υλικα αλλα πανω απο ολα τον τεχνιτη που θα το τοποθετηση εκει ειναι η επιτυχια της ολης μετατροπης.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #134985 από COMMO 21KW
Πάντως ένα είναι σίγουρο , ότι συμφέρει ανευ συζήτησης για αυτούς που κανουν πολλά χιλιομετρα...!

Επίσεις πολλά χιλιόμετρα στη ζωή τους κανουν οι ηλεκτρικες εστίες και οι φουρνοι μας στη κουζίνα μας.
Το σκεφτομαι να τα αλλάξω σε υγραέριο και μάλιστα σύντομα ...!
Εχω δει ότι έχουν πέσει αρκετά οι τιμές...!

Υ.Γ.
Και αν είναι ασφαλές το να γεμίζω τη μποτίλια απο βενζινάδικα ? ε ρε γλέντια τότε...!

Σπύρος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #134986 από stergiosbik

COMMO 21KW έγραψε: Πάντως ένα είναι σίγουρο , ότι συμφέρει ανευ συζήτησης για αυτούς που κανουν πολλά χιλιομετρα...!

Επίσεις πολλά χιλιόμετρα στη ζωή τους κανουν οι ηλεκτρικες εστίες και οι φουρνοι μας στη κουζίνα μας.
Εδω να προσθεσω οτι τα φαγητα που γινονται στο υγραεριο δεν εχουν καμμια σχεση στη γευση με αυτα που κανουμε με ρευμα!Πολυ γευστικοτερα! :cheer:
Το σκεφτομαι να τα αλλάξω σε υγραέριο και μάλιστα σύντομα ...!
Εχω δει ότι έχουν πέσει αρκετά οι τιμές...!

Υ.Γ.
Και αν είναι ασφαλές το να γεμίζω τη μποτίλια απο βενζινάδικα ? ε ρε γλέντια τότε...!


Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #134987 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Δεν υπάρχει ebay APP ID ορισμένο στις ρυθμίσεις του Kunena

Panos έγραψε: Τι πρέπει να κάνω για να γυρίζει πιο γρήγορα σε υγραέριο? (ποια ρύθμηση ή ποιο τέχνασμα?


Aν ακουσες για κανενα κολπακι , μαλλον κατι τετοιο θελεις !
Δεν παει σε ολα τα μοντελα , μαλλον δεν πρεπει να το κανεις , γιατι να μην περιμενεις ενα λεπτο να παει η θερμοκρασια 50+ ( 1 λεπτο στο ρελαντι) Ασε που δεν πρεπει να δουλευει ο πνευμονας χωρις ζεστα νερα !
Τεσπα πατας το κουμπι συνεχόμενα , εμενα εχει ενα μονο -μεχρι να γυρισει στο αεριο !!!(αν σβήσει το ανάβεις κρατώντας πατημένο το κουμπακι )

Λοιπον hyundai matrix 1600 , που εχει καταναλωση βεντζινη εργοστασιακες μετρήσεις 14,7 l/100km
Αν ειναι για εθνικη και βολτα μετραω 9 , στην πολη μετραω 25 λιτρα ανα 100 Km
Δηλαδη 7λεπτα 9-10 λετπα το χιλιομετρο !!!

Εχω χορτασει βολτα λες και ειναι τα παλια τα χρονια που φουλαραμε με 5xilaro !!!

Φιλος που σε αναβει το λαμπακι , παρε και συ ενα τετοιο (εγω το πειρα 5 ,εσενα σου βρηκα με 7,5, αν το ψαξεις παει και ποιο φτηνα )

και θα τα σβηνεις μονος τα faults , γιατι πως να το κανουμε , αμα γκαζωνεις δεν το καίει το αεριο και ο αισθητήρας λ ειναι για την βεντινη και οχι για το αεριο !!! Αρα οτι και να λεει , μακακιες λεει !!!
+ οτι οτι κινητο να εχεις , υπαρχουν εφαρμογες για να βλεπεις μεχρι να αλλαξεις τα χιλιομετρα !!!

Δεν πιστεύω να πληρώνεται στα συνεργεία για να σας σβήνουν τα λαμπακια (απατη μεγαλη)
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Panos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν #134988 από COMMO 21KW

stergiosbik έγραψε:

COMMO 21KW έγραψε: Πάντως ένα είναι σίγουρο , ότι συμφέρει ανευ συζήτησης για αυτούς που κανουν πολλά χιλιομετρα...!

Επίσεις πολλά χιλιόμετρα στη ζωή τους κανουν οι ηλεκτρικες εστίες και οι φουρνοι μας στη κουζίνα μας.
Εδω να προσθεσω οτι τα φαγητα που γινονται στο υγραεριο δεν εχουν καμμια σχεση στη γευση με αυτα που κανουμε με ρευμα!Πολυ γευστικοτερα! :cheer:
Στέργιο μαγειρεύετε δηλ. σε υγραέριο; www.energ.gr/media/kunena/emoticons/smile.png
Το σκεφτομαι να τα αλλάξω σε υγραέριο και μάλιστα σύντομα ...!
Εχω δει ότι έχουν πέσει αρκετά οι τιμές...!

Υ.Γ.
Και αν είναι ασφαλές το να γεμίζω τη μποτίλια απο βενζινάδικα ? ε ρε γλέντια τότε...!


Σπύρος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #134989 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα Η υγραεριοκίνηση συμφέρει τελικά;
Το γεμισμα μποτιλιας σε βενζιναδικο απαγορευεται
ΜΟΝΟ η πωληση γεματων και ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΩΝ φιαλών επιτρεπεται.

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.091 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ