Θερμανση: τι προτεραιοτητα εχει στο κάθε σπιτικό?

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111141 από vag1234
Mastora και εδώ τα ιδια συμβαίνουν και πάμε απο πίσω και οι υπόλοιποι τους επόμενους μήνες ..

Είδατε χθες την συνέντευξη Στουρνάρα ;; Στην κοσμάρα του ... Νιρβάνα ο τύπος τελείως !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111143 από jnet

mastoras έγραψε: Εγώ δεν γνωρίζω οικογένειες που έχουν για ξόδεμα από 1000 έως 2000 ευρώ τον μήνα, και να στερούνται την θέρμανση.


Ξέρω τουλαχιστον 20 από μια προχειρη καταμέτρηση πριν 1 λεπτο

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111150 από mastoras
Γιώργο μπορεί να συμβαίνει αυτό που λες.

Εξαρτάται σε ποιο είδος κοινωνικής τάξης ανθρώπων ανήκουν οι γνωριμίες, οι φίλοι, η δουλειά μας, και γενικά ο κύκλος που συναναστρέφεται ο καθένας από εμάς.

Εγώ λόγω επαγγέλματος ο κύκλος μου είχε και έχει να κάνει με την εργατική τάξη, και τους μικρούς & μικρομεσαίους επαγγελματίες.
Σε αυτόν τον κύκλο, που πιστεύω ότι ανήκει το μεγαλύτερο σύνολο της κοινωνίας, είναι βεβαιωμένο ότι έχει επέλθει η πλήρη καταστροφή.
Και τα ένα δύο χιλιάρικα για ξόδεμα τον μήνα , στον δικό μου κύκλο όχι μόνο δεν υπήρχε ποτέ, αλλά σήμερα ειδικά φαντάζει σαν το όνειρο του να είσαι ο μοναδικός τυχερός του joker. :lol:
Last edit: 10 Χρόνια 5 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111153 από avato-pantou

mastoras έγραψε: Γιώργο μπορεί να συμβαίνει αυτό που λες.

Εξαρτάται σε ποιο είδος κοινωνικής τάξης ανθρώπων ανήκουν οι γνωριμίες, οι φίλοι, η δουλειά μας, και γενικά ο κύκλος που συναναστρέφεται ο καθένας από εμάς.

Εγώ λόγω επαγγέλματος ο κύκλος μου είχε και έχει να κάνει με την εργατική τάξη, και τους μικρούς & μικρομεσαίους επαγγελματίες.
Σε αυτόν τον κύκλο, που πιστεύω ότι ανήκει το μεγαλύτερο σύνολο της κοινωνίας, είναι βεβαιωμένο ότι έχει επέλθει η πλήρη καταστροφή.

Kαταστροφη δεν εχει ερθει και ουτε πρόκειται,μαλλον ξεσκαρταρισμα γινετε και πολυ αργησε γιατι αυτοι που ζουσαν τοσα χρονια σε βαρος των αλλων πρεπει καποια στιγμη να πληρωσουν.Επισης ξερω και πολλους που τα τελευταια 3 χρονια εχουν μεγαλη ανοδο στην δουλεια.Σιγουρα εχουν πεσει τα εισοδηματα αλλα αυτο απο μονο δεν λεει τιποτα κατα την γνωμη μου.Απλα θελει καλυτερο κατανεμισμο των εσοδων π.χ αν θες εξοδο καθε βραδυ και εκδρομουλες καθε ΠΣΚ...και στο σπιτι ο θερμοστατης στο 15 καλα να παθεις.Ουτε 25000Ε δεν σε φτανουν σιγουρα.

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111158 από mastoras

avato-pantou έγραψε: Kαταστροφη δεν εχει ερθει και ουτε πρόκειται
Μάλλον πρέπει να ζεις πλησίον πλουτοπαραγωγικού κάμπου για να μην γνωρίζεις τι ακριβώς έχει συμβεί και συμβαίνει.

,μαλλον ξεσκαρταρισμα γινετε και πολυ αργησε
Ξεσκαρτάρισμα απο τον εργάτη που δεν έχει μεροκάματο ? :huh:

γιατι αυτοι που ζουσαν τοσα χρονια σε βαρος των αλλων πρεπει καποια στιγμη να πληρωσουν.
Σίγουρα θα εννοείς τον περιπτερά της γειτονιάς μου, και τον φαναρζή του υπογείου που δεν έκοβε απόδειξη και έβαζε το κράτος "μέσα"

Επισης ξερω και πολλους που τα τελευταια 3 χρονια εχουν μεγαλη ανοδο στην δουλεια.
Το καλάθι που θα πάρεις για να τους βάλεις όλους μέσα, φρόντισε να είναι λίγο μεγάλο για να χωρέσουν όλοι. :P

Σιγουρα εχουν πεσει τα εισοδηματα αλλα αυτο απο μονο δεν λεει τιποτα κατα την γνωμη μου.Απλα θελει καλυτερο κατανεμισμο των εσοδων π.χ αν θες εξοδο καθε βραδυ και εκδρομουλες καθε ΠΣΚ...και στο σπιτι ο θερμοστατης στο 15 καλα να παθεις.Ουτε 25000Ε δεν σε φτανουν σιγουρα.


Η γνώμη σου avato-pantou είναι λίγο σκληρή και απέχει από την δική μου γνώμη για την πραγματικότητα.

Ευχομαι ολόψυχα να μην την δεις ποτέ. :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 5 Μήνες πριν #111166 από avato-pantou

mastoras έγραψε:

avato-pantou έγραψε: Kαταστροφη δεν εχει ερθει και ουτε πρόκειται
Μάλλον πρέπει να ζεις πλησίον πλουτοπαραγωγικού κάμπου για να μην γνωρίζεις τι ακριβώς έχει συμβεί και συμβαίνει.
Αν νομιζεις οτι καταστραφηκαμε κανεις μεγαλο λαθος...εχει και χειροτερα

,μαλλον ξεσκαρταρισμα γινετε και πολυ αργησε
Ξεσκαρτάρισμα απο τον εργάτη που δεν έχει μεροκάματο ? :huh:
Μονο ο εργατης ειναι σε αυτοι την χωρα;π.χ υδραυλικος,ηλεκτρολογος,μηχανολογοι δεν πρεπει να υπαρχουν μαλον για στην Γερμανια ηταν.

γιατι αυτοι που ζουσαν τοσα χρονια σε βαρος των αλλων πρεπει καποια στιγμη να πληρωσουν.
Σίγουρα θα εννοείς τον περιπτερά της γειτονιάς μου, και τον φαναρζή του υπογείου που δεν έκοβε απόδειξη και έβαζε το κράτος "μέσα"
Μαλον το ονομα π.χΤσοχατζοπουλος δεν το εχεις ακουση καν.Και τον περιπτερα και τον φαναρτζη και τον συνδικαλιστη με τα 50000Ε και και και και ολους.Εσενα αν σε αρεση καποιοι να την βγαζουν λαδι παντα ειναι δικο σου θεμα.ΥΓ καπου ακουσα οτι εχει νομους αυτο το κρατος.

Επισης ξερω και πολλους που τα τελευταια 3 χρονια εχουν μεγαλη ανοδο στην δουλεια.
Το καλάθι που θα πάρεις για να τους βάλεις όλους μέσα, φρόντισε να είναι λίγο μεγάλο για να χωρέσουν όλοι. :P
Μεγαλο-μικρο παντως εχει.Εστω ακομη

Σιγουρα εχουν πεσει τα εισοδηματα αλλα αυτο απο μονο δεν λεει τιποτα κατα την γνωμη μου.Απλα θελει καλυτερο κατανεμισμο των εσοδων π.χ αν θες εξοδο καθε βραδυ και εκδρομουλες καθε ΠΣΚ...και στο σπιτι ο θερμοστατης στο 15 καλα να παθεις.Ουτε 25000Ε δεν σε φτανουν σιγουρα.


Η γνώμη σου avato-pantou είναι λίγο σκληρή και απέχει από την δική μου γνώμη για την πραγματικότητα.

Ευχομαι ολόψυχα να μην την δεις ποτέ. :)


Υ.Γ Τα παραπανω σχολια δεν ηταν προσωπικα για σενα,αλλα αν τα εκλαμβανεις ετσι εμενα δεν με πειραζει

Είμαι εγώ καλό παιδί...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ