Που θα παει το πράγμα με την κατάσταση αναμονής του χρέους.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147078 από jimthess
Αδέρφια πιστεύω ότι πια βρισκόμαστε στην έσχατη εποχή. Ο απλός λαός δεν γνωρίζει πια τα παιχνίδια που γίνονται ανάμεσα στους πολιτικούς. Δεν νοιώθετε πια ότι είμαστε κατευθυνόμενοι; Ότι παίζουν με το μυαλό και τον συναισθηματισμό μας; Να μου πείτε παλιά γιατί δεν γινόταν αυτό; Γιατί ζούσαμε σε καθεστώς ύπνου επειδή περνούσαμε καλά. Η γνώμη μου είναι ότι αυτό το τεράστιο παιχνίδι που παίζεται πίσω από τις πλάτες μας είναι για να μας αποπροσανατολίσει σε κοινωνικό και πνευματικό επίπεδο, μικροκοσμικά τους Έλληνες ,μακροκοσμικά τους Ευρωπαίους ( άσχετα αν στην Ελλάδα τα προβλήματα που υπάρχουν ισχύουν από την ίδρυσή του). Να δείτε ότι αυτό που περνάμε εμείς τώρα θα επεκταθεί σε όλη την Ευρώπη. Η λύση για μένα είναι να αμφιβάλλουμε για τα πάντα, να είμαστε σε κατάσταση εγρήγορσης και σε προσωπικό επίπεδο να αναθεωρήσουμε και να δούμε ποια πράγματα είναι σημαντικά ( ένας φίλος , μια αγάπη , μια καλή συζήτηση ). σε τελική ανάλυση από τότε που γεννήθηκε ο άνθρωπος αυτά που τον ενδιέφεραν πάντα ήταν το ζήτημα της ύπαρξης και της ευτυχίας. Ζούμε έναν τρόπο ζωής που μας κάνει ψυχαναγκαστικούς!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147079 από Fokion
Ευλογησον.....



ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 11 Μήνες πριν #147080 από tas
Αν το κράτος δεν συμμαζέψει τα έξοδά του, αυτή η χώρα δεν πρόκειται να δει προκοπή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 9 Μήνες πριν #147521 από PAPADAKIS

PAPADAKIS έγραψε:

jnet έγραψε: Εγω λέω αυτός που θα κλάψει θα είναι οι καναλάρχες καταρχήν. Οι διαπλεκόμενοι κατα δευτερο. Αυτοί που δουλεύουν μαύρα και λοιποί φοροφυγάδες και λαθρέμποροι.

Αυτά γιατί μου αρέσει να είμαι αισιοδοξος.

Οσο για τον τραπεζικο φίλο αφου σου είπε για μια στις 100, τι το βαζεις στο μυαλο σου Μιχάλη?


Πολλοί με λένε αγχωτικό,αλλά άμα τύχει αυτή η μικρή πιθανότητα να πάμε σε παράλληλο νόμισμα ,εντός του ευρώ,και συνάμα οι τράπεζες μου δίνουν μέρος των χρημάτων μου κάθε μήνα ,όταν σχεδόν έκαψα 6 παλέτες για τον φετινό χειμώνα, κάπως νοιώθω άβολα .Ξέρω ότι θα αναγκαστώ να κάψω πού λιγότερο.
Το ίδιο προβληματισμό έχω και για την τροφή της οικογένειας μου.Είναι μετά από λίγο θέμα επιβίωσης.
Βέβαια αν τον Ιούνιο μας πάνε σε ένα σκληρό μνημόνιο (γιατί αυτό θέλουν πολλοί) πάλι στην ίδια μοίρα θα είμαστε ή θα πάμε σιγά-σιγά.


Στην ουρά ,έξω από ΑΤΜ Σαββάτο βράδυ μαζί με άλλους ,μπάς και σηκώσω μερικά ευρώ γιά να βγάλω την βδομάδα, σκέφθηκα αυτά που έλεγα το Πάσχα εδώ στο φόρουμ.
Δεν το βούλωνα ο @@@@κας.
Πάντως τα σούπερ μάρκετ είναι τίγκα από τρόφιμα και δεν υπάρχει ανησυχία (εσωτερική πληροφόρηση).
Χαλαρά ,ο καθένας να δηλώσει την Κυριακή με την ψήφο του τις απόψεις που τον εκφράζουν.
Υγεία να έχουμε και μακριά από πόλωση και τσακωμούς.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 9 Μήνες πριν #147522 από jnet
Ο καλυτερός καιρός να διαβάσει η ξαναδιαβάσει καποιος "Αδερφοφάδες" ή Ήθελε λέει να είναι ελεύθερος, σκοτώστε τον

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #149754 από kostanti

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ