Invicta Selenic 700

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #49756 από ktm
Απαντήθηκε από ktm στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
χρηστος8 θα μπορουσα να εχω το mail σου να μιλησουμε για καποια θεματακια που με απασχολουν?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50663 από vg
Απαντήθηκε από vg στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

Καλημέρα...
Eίμαι στα τελειώματα της τοποθέτησης invicta selenic 700 και είμαι στην φάση φινιρίσματος. Επειδή πρέπει να ξηλώσω πολλά μάρμαρα γύρω από την εστία για να καλύψω το κενό της εστίας με την ήδη υπάρχουσα επένδυση, μήπως κάποιος έχει βάλει σιδερένια κορνίζα γύρω από το selenic; Μια πρώτη έρευνα που έκανα για να βάλω λαμαρίνα για κορνίζα και να την κάνω το σχέδιο που έχει το selenic στο πάνω μέρος, μου έίπαν ότι δεν γίνεται με στράντζα και γίνεται μόνο με φρέζα σε μασίφ σίδερο και θα κοστίσει αρκετά, (αν βρεθεί κάποιος να το αναλάβει) γιατί η φρέζα αργεί να φάει το σίδερο και να κάνει κοιλότητα όπως η κοιλότητα στο πάνω μέρος του selenic.
Το να βάλω μια σκέτη ίσια λαμαρίνα και να την βάψω σχεδόν στο χρώμα της εστίας (ανάλογα τι απόχρωση ανθρακί έχουν τα σπρέυ) νομίζω ότι δεν θα ταιριάζει αισθητικά.
Αν κάποιος το έχει κάνει το εγχείρημα ή έχει κάποιες φωτογραφίες από κορνίζα σε selenic, θα με βοηθούσε, αν τις ανέβαζε να τις δω.
Ευχαριστώ

Υ.Γ
Το κενό δεξιά και αριστερά από την εστία, είναι 9 εκατοστά από την κάθε πλευρά.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by vg.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50699 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

vg έγραψε: Καλημέρα...
Eίμαι στα τελειώματα της τοποθέτησης invicta selenic 700 και είμαι στην φάση φινιρίσματος. Επειδή πρέπει να ξηλώσω πολλά μάρμαρα γύρω από την εστία για να καλύψω το κενό της εστίας με την ήδη υπάρχουσα επένδυση, μήπως κάποιος έχει βάλει σιδερένια κορνίζα γύρω από το selenic; Μια πρώτη έρευνα που έκανα για να βάλω λαμαρίνα για κορνίζα και να την κάνω το σχέδιο που έχει το selenic στο πάνω μέρος, μου έίπαν ότι δεν γίνεται με στράντζα και γίνεται μόνο με φρέζα σε μασίφ σίδερο και θα κοστίσει αρκετά, (αν βρεθεί κάποιος να το αναλάβει) γιατί η φρέζα αργεί να φάει το σίδερο και να κάνει κοιλότητα όπως η κοιλότητα στο πάνω μέρος του selenic.
Το να βάλω μια σκέτη ίσια λαμαρίνα και να την βάψω σχεδόν στο χρώμα της εστίας (ανάλογα τι απόχρωση ανθρακί έχουν τα σπρέυ) νομίζω ότι δεν θα ταιριάζει αισθητικά.
Αν κάποιος το έχει κάνει το εγχείρημα ή έχει κάποιες φωτό από κορνίζα σε selenic, θα με βοηθούσε, αν τις ανέβαζε να τις δω.
Ευχαριστώ

Αν μας έδειχνες καμία φώτο και εξηγούσες τι θέλεις θα ήταν ευκολότερο νομίζω.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50832 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700

vg έγραψε: Το να βάλω μια σκέτη ίσια λαμαρίνα και να την βάψω σχεδόν στο χρώμα της
εστίας (ανάλογα τι απόχρωση ανθρακί έχουν τα σπρέυ) νομίζω ότι δεν θα ταιριάζει αισθητικά.


φιλε εγώ αριστερά δεξιά είχα 4-5 πόντους κενό και τελικά έκανα αυτό ακριβώς που γράφεις.. :P

παρήγγειλα 2 κομμάτια λαμαρίνα σε κατάλληλο σχήμα τις έβαψα με πιστόλι σε σκούρο γκρι και

τέλος. ΟΚ υπάρχουν και άλλες λύσεις πιο όμορφες αλλά κοστίζουν..

Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50918 από vg
Απαντήθηκε από vg στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
GeoTa,σε ευχαριστώ για την φωτογραφία που ανέβασες.
Αυτή η λύση που έκανες και εσύ δεν μου φαίνεται αισθητικά όμορφη.
Νομίζω ότι θα είναι η λαμαρίνες δεξιά - αριστερά, σαν ξένο σώμα.
Εσένα επειδή έχεις πέτρα στην επένδυση, δεν δείχνει σαν ξένο σώμα.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by vg.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #50939 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Invicta Selenic 700
Γιατί δεν βάζεις ίδιο μάρμαρο με αυτό που έχεις? Δεν βρίσκεις? Βάλε παρόμοιο, πιό σκούρο, δεν θα δείξει άσχημο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.119 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ