Invicta Selenic 700

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61107 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Invicta Selenic 700
εβαλα σημερα ξανα και εγω ροδελα 5mm και εδω και μια ωρα δεν εχει μαυρισει καθολου, μονο που νομιζω οτι αισθανομαι καποια μυρωδια απο τα ξυλα, ιδεα μου ειναι ή υπαρχει πιθανοτητα να μυριζει λογω του κενου?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61248 από sofix
Απαντήθηκε από sofix στο θέμα Invicta Selenic 700

legend7ts έγραψε: εβαλα σημερα ξανα και εγω ροδελα 5mm και εδω και μια ωρα δεν εχει μαυρισει καθολου, μονο που νομιζω οτι αισθανομαι καποια μυρωδια απο τα ξυλα, ιδεα μου ειναι ή υπαρχει πιθανοτητα να μυριζει λογω του κενου?


κάνοντας πειραματα με 5 χιλιοστά κενο παρατηρησα ηταν οτι γυρω απο το τζαμι τραβαγε αερα σαν τρελο.Κανένα καπνο,καμια μυρωδια..Επίσης, ακομα και με τερμα κλειστη την παροχη αερα απο το το συρταρακι η φλογα παρεμενε ζωηρη και τα ξυλα τα "ετρωγε" αισθητα πιο γρηγορα..
το πεντακαθαρο τζαμι,εχει τιμημα αποδοσης..
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by sofix.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61337 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Invicta Selenic 700
Τις έβγαλα τελικα χτες και σταμάτησε και η μυρωδια, ας μαυριζει καλύτερα και το duristick να ναι καλα καθαρίζει στο αψε σβησε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61435 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Invicta Selenic 700

sofix έγραψε:

legend7ts έγραψε: εβαλα σημερα ξανα και εγω ροδελα 5mm και εδω και μια ωρα δεν εχει μαυρισει καθολου, μονο που νομιζω οτι αισθανομαι καποια μυρωδια απο τα ξυλα, ιδεα μου ειναι ή υπαρχει πιθανοτητα να μυριζει λογω του κενου?


κάνοντας πειραματα με 5 χιλιοστά κενο παρατηρησα ηταν οτι γυρω απο το τζαμι τραβαγε αερα σαν τρελο.Κανένα καπνο,καμια μυρωδια..Επίσης, ακομα και με τερμα κλειστη την παροχη αερα απο το το συρταρακι η φλογα παρεμενε ζωηρη και τα ξυλα τα "ετρωγε" αισθητα πιο γρηγορα..
το πεντακαθαρο τζαμι,εχει τιμημα αποδοσης..

Το υαλοκορδονι απο που το πήρες;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61609 από DiKo
Απαντήθηκε από DiKo στο θέμα Invicta Selenic 700
Στο δικό μου το δίφατσο, παρατήρησα ότι υπήρχε κενό και έμπαζε αέρα από μπροστά δεξιά κάτω από το εξάρτημα που αφαιρήται εκεί που έχει μια βίδα. Στην αριστερή πλευρά αυτό το κενό ήταν καλυμένο με το υλικό συγκόλησης που έχει η εστία μεταξύ των κομματιών που την απαρτίζουν. Το γέμισα και εγώ με σιλικόνη 1500 βαθμών και είδα διαφορά. Βέβαια μετά την προσθήκη των ροδελών στο τζάμι, πάλι μου φαίνεται οτι τραβάει αρκετά και θέλω να το ψάξω μήπως μπάζει και από αλλού αέρα η εστία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61835 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Invicta Selenic 700
Φιλοι του sellenic. Όταν το sellenic έχει κάψει καμία ώρα και κλείνουμε τον αέρα σε πόση ώρα θα κάψει ένα κουτσουρο ελιάς ξερο γύρω στα 3 κιλά; Η φωτιά θα είναι ζωηρή ;οποιαδήποτε πληροφορία για οποιαδήποτε ξύλο ευπρόσδεκτη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.137 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ