Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34146 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

GT,GEORGE έγραψε: εγω πηρα ενα salguela 800 gv απο τον ΜΑΝΤΑ.
1250 ΕΥΡΩ


Επιτέλους και ένας που έχει καλύτερη τιμή από το Leroy. Καλές ζέστες, θηρίο πήρες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34148 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sofix έγραψε:

nafplio έγραψε: sofix καλές ζέστες .βλεπω δεν εχεις πρόβλημα με το τζάμι .εβάλες και δέυτερη ροδέλα ?


ναι εβαλα το πρωι 2 ροδελες τερμα πανω δεξια-αριστερα και η βελτιωση ειναι θεαματικη!
το παχος τους ειναι 2-3 mm..
μετα απο 5 ωρες καψιμο σημερα ειχα λιγο μαυριλα στο υψος των μεντεσεδων της πορτας..


Πολύ είναι 2-3mm, μπάζει παραπανίσιο αέρα και πέφτει η απόδοση. Τουλάχιστον έτσι έκανε το δικό μου πέρυσι που είχα βάλει και εγώ χοντρές ροδέλες.

Πάρε υαλοκόρδονο από το γνωστό μαγαζί και βάλε στο ανάποδο Π. Αν βάλεις πάχους 2mm, τότε θα δημιουργηθεί αντίστοιχο κενό στο πάνω μέρος του τζαμιού που δεν θα έχει κορδόνι. Τουλάχιστον έτσι δεν θα μπάζει από τα πλαϊνά τζάμια, όπως τώρα με την ροδέλα.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sofix

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34149 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pzarkad έγραψε: Βρίσκομαι σε διαδικασία τοποθέτησης της κασέτας 700 turbo. Όταν ο διακόπτης για τα βεντιλατεράκια βρίσκεται στο 0 η κασέτα λειτουργεί με φυσική ροή? Οι δύο περσίδες των αεραγωγών θα φέρνουν έστω και λίγο αέρα? Στη θέση 1 δουλεύουν και τα δύο βεντιλατεράκια? Πότε ανοίγουν αυτόματα? Έχουν θερμοστάτη? Σε περίπτωση προβλήματος ενός από αυτά είναι εύκολη η αντικατάσταση από την πρόσοψη της κασέτας? ή χρειάζεται εξαγωγή της κασέτας?

Ούτε ένα λίτρο ........................πετρέλαιο :evil:


Τα ανεμιστηράκια ανάβουν μόνα τους στην σκάλα 1 στους 50 βαθμούς. Αν καούν, ξεβιδώνεις τα καπάκια από πάνω και τα αλλάζεις, δεν βγαίνει η κασέτα έξω (αυτό μας έλλειπε...).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34158 από giorgossim
Απαντήθηκε από giorgossim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι σχετικό με το βεντιλατέρ. Εάν κάποιος θελήσει να αντικαταστήσει το υπάρχον βεντιλατέρ (με μεγαλύτερο ή ποιο αθόρυβο)της κασέτας invicta υπάρχει τρόπος? Και αν ναι είναι εύκολη ή δύσκολη η διαδικασία?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34160 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Κοίταξα μέσα απο τις περσιδες να δω που ήταν ο θερμοστατης μου και παρατήρησα ότι εκει που ειναι η καμινάδα στο πάνω μέρος του θερμό θαλάμου και έχει την ασημοταινια σε δυο σημεία έχει τρέξει κάτι, τι να ειναι αυτο ; Μήπως απο την κολα της ταινίας η απο βροχή που έχει περάσει απο το καπέλο ;
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by legend7ts.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34165 από sofix
Απαντήθηκε από sofix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε:

bill έγραψε: γεια σας οταν αναβουν τα ξυλα στο τζακι(gv 700) στα πλαγια του τζακιου εχει υγρασια που μετα χανεται ειναι φυσιολογικο,ειναι υγρα τα προσαναμματα γιαυτο το κανη και σε εσας αυτο;


Έχει υγρασία ο χώρος σου και κατ'επέκταση και το εσωτερικό του τζακιού. Φυσιολογικό. Σε λίγο καιρό που θα το καις καθημερινά, δεν θα έχεις τόση υγρασία στο σπίτι και δεν θα βλέπεις υγροποιήσεις μέσα.


και στο δικό μου στα 2-3 πρώτα ανάματα έτρεχε πολυ υγρασία στο πλάι και είχα ανησυχήσει..το ειχα αναφερει και σε προηγουμενα ποστ.σημερα δεν παρατηρησα κατι...με τα αναματα θα στρωσει !
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": bill

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.514 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ