Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34844 από giorgossim
Απαντήθηκε από giorgossim στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

jordan έγραψε: Αξίζει τόσα ευρώ ?
Ρώτησα για μια κασέτα
UNIVERSALJOLLY MAXI special
ΚΑΣΕΤΑ 1 ΟΨΗΣ
ΙΣΧΥΣ: 24,4 KW
ΑΠΟΔΟΣΗ: 74 %
Με υγραντήρα και σύστημα Caldo control
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ: C 80 x 48 x 58 cm
Και μου ζήτησαν 3600 ευρώ + φπα μαζί με εγκατάσταση και υλικά και ένα βεντιλατερ με θερμοστάτη για να στέλνει πιο γρήγορα τον αέρα στα υπόλοιπα δωμάτια αξιζει? Τι άλλο μου προτείνεται για 100 τετραγωνικά σπίτι?


Έχω την εντύπωση ότι η ισχύς που αναφέρεις είναι η μέγιστη για την κασέτα. Κοιτάμε την ονομαστική ισχύ που στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι 18 kw.Όσον αφορά για προτάσεις θα σου απαντήσουν τα υπόλοιπα παιδιά που είναι περισσότερο γνώστες του θέματος.
Ωστόσο θα πρέπει να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το σπίτι (αν έχεις μόνωση, πόσα δωμάτια υπάρχουν ποια η θέση του τζακιού κ.τ.λ.)

Νομίζω πάντως πως τα χρήματα για μια κασέτα είναι πάρα πολλά. Σίγουρα πάντως υπάρχουν και ποιο οικονομικές λύσεις με αντίστοιχη απόδοση (εκτός εάν δεν σε απασχολεί τόσο το οικονομικό :) )
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": jordan

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34864 από rivol
Απαντήθηκε από rivol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μιας και την έβαλα πριν 15 ημέρες, αυτό που έχω να πω είναι ότι είναι καταπληκτική.

Συμφωνώ με τα παιδιά παραπάνω ότι είναι ακριβή για κασέτα και ότι σίγουρα ΜΠΟΡΕΙΣ να κάνεις την δουλειά σου και με κάτι φθηνότερο. Το συνεργείο που έκανε την τοποθέτηση απλά άψογο.
Αν δεν έχεις θέμα οικονομικό βάλτη άφοβα.

Λεπτομερειες εδώ

Αλέξης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34909 από stefo-gr
Απαντήθηκε από stefo-gr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
στον θαλαμο πανω απο το τζακι τι να βαλω καλυτερα ( για προστασια του μοτερ και της γυψοσανιδας ) Πετροβαμβακα η Ορυκτοβαμβακα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34916 από vg
Απαντήθηκε από vg στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
stefo-gr
Πετροβάμβακα 5άρι, Knauf ή fibran, με αλουμίνιο στην μιά πλευρά του και τις ενώσεις του με αλουμινοταινία, για να μην μπορεί να περάσει καμιά ίνα πετροβάμβακα από τις περσίδες στο χώρο του σπιτιού.
Αν θέλεις βάζεις και κεραμοβάμβακα που είναι ακριβότερος, απότι γνωρίζω.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stefo-gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34922 από stefo-gr
Απαντήθηκε από stefo-gr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

vg έγραψε: stefo-gr
Πετροβάμβακα 5άρι, Knauf ή fibran, με αλουμίνιο στην μιά πλευρά του και τις ενώσεις του με αλουμινοταινία, για να μην μπορεί να περάσει καμιά ίνα πετροβάμβακα από τις περσίδες στο χώρο του σπιτιού.
Αν θέλεις βάζεις και κεραμοβάμβακα που είναι ακριβότερος, απότι γνωρίζω.


τον Ορυκτοβαμβακα που τον χρησιμοποιουν , μονο για τις γυψοσανιδεσ του ταβανιου ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34925 από vg
Απαντήθηκε από vg στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
stefo-gr
Δεν γνωρίζω ποιές είναι οι εφαρμογές του ορυκτοβάμβακα.
Στα ταβάνια, ανάμεσα στην γυψοσανίδα, βάζουν πετροβάμβακα ή εξηλασμένη πολυστερίνη.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stefo-gr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.463 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ