Δευτερογενής καύση

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54207 από dmtr
Απαντήθηκε από dmtr στο θέμα Απ: Δευτερογενής καύση
Η κασέτα είναι μισό τζάκι. Τι να κάνουμε μακάρι να είχα βάλει το Dovre. Πάντως και με την κασετούλα ζεσταινόμαστε φέτος¨)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54364 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Απ: Δευτερογενής καύση
Μπα μην το λες , γιατι αμα χρειαζεσαι μονο 8 kw στο σπιτι , και συ παρεις μια 15 . Ε καλητερα μικροτερο τζακι παρα μεγαλο !

Τελικα φιλος υπαρχει περιπτωση να την κανεις την πατεντα ??? Εγω ψοφαω για τετοια , Χρονο δεν εχω (Τωρα φτοιαχνω εδω και μια βδομαδα γκαραζοπορτα κηπου,αστα)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54441 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα Απ: Δευτερογενής καύση
γεια σας παιδια .εγω που εχω το K-EVO STARFIRE εχει 30 περιπου τρυπες στην πλατη!!!για δευτερογενη...
αφου σκεφτομαι μηπως αυτο φταιει και δεν ανεβαζει αποδοση το τζακι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #54863 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Δευτερογενής καύση
στο δικο μου η αεροκουρτινα εναι ενα κενο γυρο γυρο αναμεσα στο τζαμι και στη πορτα δεν μπορω να το κλεινω και να το ανοιγω μια φορα το εκλεισα με κορδονι γυρω γυρω και το τζαμι μαυρισε σε 1 ωρα. τελικα για τη Δευτερογενής καύση θελει εχτρα αερα η οχι.η οταν το φοουλαρεις γινεται ετσι και αλιως

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55043 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Απ: Δευτερογενής καύση

γιαννης έγραψε: στο δικο μου η αεροκουρτινα εναι ενα κενο γυρο γυρο αναμεσα στο τζαμι και στη πορτα δεν μπορω να το κλεινω και να το ανοιγω μια φορα το εκλεισα με κορδονι γυρω γυρω και το τζαμι μαυρισε σε 1 ωρα. τελικα για τη Δευτερογενής καύση θελει εχτρα αερα η οχι.η οταν το φοουλαρεις γινεται ετσι και αλιως

Για να κάνεις την αεροκουρτίνα δεν το κλείνεις από παντού, βάζεις υαλοκόρδονο κάτω και στις δύο πλευρές σαν ανάποδο Π. το επάνω το αφήνεις κενό για 2-3mm με ροδέλα. Έτσι ο κρύος αέρας που μπαίνει στον θάλαμο καθώς κατεβαίνει (λόγω βάρους) δεν αφήνει τα ελαφρύτερα καυσαέρια να λερώσουν το τζάμι.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55302 από γιαννης
Απαντήθηκε από γιαννης στο θέμα Απ: Δευτερογενής καύση

Stavrax έγραψε:

γιαννης έγραψε: στο δικο μου η αεροκουρτινα εναι ενα κενο γυρο γυρο αναμεσα στο τζαμι και στη πορτα δεν μπορω να το κλεινω και να το ανοιγω μια φορα το εκλεισα με κορδονι γυρω γυρω και το τζαμι μαυρισε σε 1 ωρα. τελικα για τη Δευτερογενής καύση θελει εχτρα αερα η οχι.η οταν το φοουλαρεις γινεται ετσι και αλιως

Για να κάνεις την αεροκουρτίνα δεν το κλείνεις από παντού, βάζεις υαλοκόρδονο κάτω και στις δύο πλευρές σαν ανάποδο Π. το επάνω το αφήνεις κενό για 2-3mm με ροδέλα. Έτσι ο κρύος αέρας που μπαίνει στον θάλαμο καθώς κατεβαίνει (λόγω βάρους) δεν αφήνει τα ελαφρύτερα καυσαέρια να λερώσουν το τζάμι.

τι ενοεις ροδελα εμενα το τζαμι εχει κενο περιπου 3-4 χιλιοστα πρεπει να το στενεψω ακομα και αλλο .το μηκος ειναι 70 ποντους τι να βαλω να το στενεψω λαμα 2 χιλιοστα ? δεν εχει φοβο να στραβωση απο τη ζεστη και να μου σπασει υο τζαμι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ