Εστία DOVRE 2180

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123931 από babisb
Απαντήθηκε από babisb στο θέμα Εστία DOVRE 2180
Καλημερα και χρονια πολλά σε όλους.
Εχω και γω το 2180, δεύτερος χειμώνας φετος.
Εχω το εργοστασιακό μοτέρ και το διακόπτη με τις τρεις σκάλες.
Υπάρχει καποιος που να του εχει βάλει καποιον θερμοστατη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #123967 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Εστία DOVRE 2180
Eχω παρει αυτον που προτεινει ο αντιπροσωπος θεσσαλονικη (autonics)και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 4 Μήνες πριν by THEOJJ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124003 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Εστία DOVRE 2180
Πριν ξεκινησω,να αναφερω οτι απο την εστια ειμαι απολυτα ικανοποιημενος'
Δοκιμη πρωτη:
Κλεινω ολες τις παροχες αερα και συνδεω μονο μια πλαγια για παροχη απο μεσα απο το σπιτι + φυσικη ροη .
Αποτελεσμα
Ανεβασε πολυ γρηγορα 96 βαθμους και κλεινοντας την παροχη οξυγονου τους κρατησε περισσοτερη ωρα.
Σημερα θα το δουλεψω ετσι μονο με μια παροχη στο βεντιλατερ και αυτη μονο εσωτερικα +φυσικη ροη
Ηδομεν...
Απλα επιδει η ζεστη ειδικα στον εννιαιο χωρο ειναι αρκετη θα δω αν ετσι διατηρητε η διαφορα εννιαιου με
Υπνοδοματια +3 εως 4 μεγιστο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124038 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Εστία DOVRE 2180

THEOJJ έγραψε: Eχω παρει αυτον που προτεινει ο αντιπροσωπος θεσσαλονικη (autonics)και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.


μπορούμε να μάθουμε μοντέλο και τιμη ??? μας ενδιαφερει τη προτείνει ο αντιπρόσωπος !!!

GGEOR7777 και εγω αυτο κανω . Αλλα αφήνω ανοιχτή την μπροστά , γιατι αμα αφήσω την δεξια , τοτε ακούγετε το μοτερ μου ! Την δεξια την εχω συνδεσει με ταμπερ και την ανοίγω , οταν βαζω ξυλα η' οταν θελω ανανέωση του αερα ! Αμα το μπουμπουνίσω πολυ αφηνω ανοιχτή μονο την δεξια και κλείνω την μπροστα , ετσι τραβαω μονο φρεσκο !
Περισι ειχα το κλαπε απ το τζακι , να κλεινει τελειως ! Αποτελεσμα ποιο χαμηλος ελκυσμος , αλλα εκανε που και που μπουμ !Μπουμ γιατι γεμιζε καπνο , και ξαφνικα στην αναφλεξη εκανε τρομερο μπουμ ! Βομβα!!!
Φετος , το κλαπε , το εβαλα να ειναι λιγο ποιο ανοιχτο και δεν κανει μπουμ ! κανει αναφλεξη χωρις τρομακτικα αποτελεσματα !
GGEOR7777 κλείνουν οι περσιδες που εχεις στο σαλονι για να παει περισσοτερη ζεστη στα δωματια ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124043 από THEOJJ
Απαντήθηκε από THEOJJ στο θέμα Εστία DOVRE 2180
To μοντέλο δε το θυμαμε ακριβός πιο ειναι αλλα τιμη ηταν 120 ευρω κυτίο αλουμινίου + θερμοστάτης .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #124044 από gkesi
Απαντήθηκε από gkesi στο θέμα Εστία DOVRE 2180
Πάντως παιδιά έχει ειπωθεί και σε άλλα τόπικ αρκετές φορές ότι ο καλύτερος συνδυασμός είναι:
--- Αέρα για την καύση μόνο απο έξω και αποκλειστικά με δικό της αγωγό που κουμπώνει (αν διαθέτει η εστία)
--- Αέρα για την εισαγωγή στον θερμοθάλαμο του μοτέρ μόνο από μέσα απο τον χώρο π.χ. σαλόνι.
--- Αέρα για την φυσική κυκλοφορία της φούσκας επίσης μόνο από μέσα (εδώ εννοώ την ύπαρξη ανοιγμάτων χαμηλά στο δάπεδο στην βάση της διακόσμησης και σε καμία περίπτωση ελεύθερη τρύπα στον εξ. τοίχο.)
Προσωπικά δοκίμασα όλους τους συνδυασμούς και κατέληξα στην παραπάνω λειτουργία. Και αυτό με τον φρέσκο αέρα και καλά, σαν παρατραβηγμένο μου ακούγεται, οι πόρτες και οι μπαλκονόπορτες ανοιγοκλείνουν συνεχώς, όταν γεμίζω ξύλα απο το μπαλκόνι αφήνω ανοιχτή την μπαλκ/τα για κανένα 3λεπτο, η γυναίκα συνεχώς αερίζει και πόσα άλλα. Δεν κατάλαβα καμία διαφορά στην ποιότητα του αέρα απο τότε που το μοτέρ τραβούσε μόνο εξωτερικό αέρα. Άσε που αυτό ήταν λάθος και για άλλους λόγους αλλά δεν είναι του παρόντος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ