ερώτηση για μετατροπή απλού σε ενεργειακό

Περισσότερα
5 Χρόνια 10 Μήνες πριν #163763 από popovitis
Η ακαταλληλότητα αφορά ινοξ μονού τοιχώματος η και διπλού;

Nasikas έγραψε:

gjp έγραψε: καλημερα,σε δοκιμες του τζακιου που τελειωσα τις προηγουμενες μερες παρατηρω οτι η καμιναδα η κτιστη 25χ25cm στην οποια βρισκεται μεσα η ινοχ f20 cm μετα απο κανα 4ωρο φτανει εξωτερικα γυρω στους 60 celsius , ειναι νορμαλ η τιμη για θεμρμοκρασια περιβαλλοντος 20celsius?

Ασχετο- έως ολίγον σχετικό.:
Ηθελα πριν χρόνια να βάλω ΙΝΟΧ καμινάδα μέσα στην κτιστή, -στα 2 τζακια στο βουνό-, που έχουν όπως και το δικό σας ξύλινα δοκάρια (γκρεντιές) και ξύλινα ταβάνια.
Ο Γιάννης Μοσχάλης μου το απέτρεψε - ως απαγορευτικό. Μου εξήγησαν εκεί τα παιδιά τους λόγους- που δεν θυμάμαι καλά να αναλύσω. Όμως, είχα πειστεί και δεν έβαλα. Και καταφεύγω στον συχνότατο καθαρισμό (όχι με....κόκκορα...για τους παλιούς...)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 10 Μήνες πριν #163764 από gjp
Τι επικινδυνο εχει η ινοχ μεσα σε κτιστη περιεργο μου φαινεταιισα ισα η ινοχ εχει καλυτερη αντοχη σε περιπτωση που πιασει φωτια η καμιναδα σε σχεση με μια απο κισσηρομπετο τουλαχιστον
Ας πει καποιος ποιο ειδικος
Last edit: 5 Χρόνια 10 Μήνες πριν by gjp.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 5 Χρόνια 10 Μήνες πριν #163769 από gjp

Nasikas έγραψε:

gjp έγραψε: καλημερα,σε δοκιμες του τζακιου που τελειωσα τις προηγουμενες μερες παρατηρω οτι η καμιναδα η κτιστη 25χ25cm στην οποια βρισκεται μεσα η ινοχ f20 cm μετα απο κανα 4ωρο φτανει εξωτερικα γυρω στους 60 celsius , ειναι νορμαλ η τιμη για θεμρμοκρασια περιβαλλοντος 20celsius?

Ασχετο- έως ολίγον σχετικό.:
Ηθελα πριν χρόνια να βάλω ΙΝΟΧ καμινάδα μέσα στην κτιστή, -στα 2 τζακια στο βουνό-, που έχουν όπως και το δικό σας ξύλινα δοκάρια (γκρεντιές) και ξύλινα ταβάνια.
Ο Γιάννης Μοσχάλης μου το απέτρεψε - ως απαγορευτικό. Μου εξήγησαν εκεί τα παιδιά τους λόγους- που δεν θυμάμαι καλά να αναλύσω. Όμως, είχα πειστεί και δεν έβαλα. Και καταφεύγω στον συχνότατο καθαρισμό (όχι με....κόκκορα...για τους παλιούς...)

www.2ndgenerationchimneys.com/chimney-re...y-liner-installation

newbuckchimney.com/stainless-steel-vs-clay-tile-liners/
Last edit: 5 Χρόνια 10 Μήνες πριν by gjp.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ