Αυτοκίνητο & Υγραεριοκίνηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #12958 από mastoras
Ο Χειμώνας του 2011-2012 που μας πέρασε και μας άφησε ανεξίτηλα σημάδια στην τσέπη μας και στην ψυχή μας :( , δεν άφησε περιθώρια για περαιτέρω συζητήσεις.

Κύριοι είμαι απελπισμένος :blink:



Το κόστος της βενζίνης.......δεν αντέχεται άλλο.

Θέλω να περάσω στο Υγραέριο.......αλλά φοβάμαι την κακοτεχνία στην τοποθέτηση.

Ακούγονται πολλά.......εσείς τι λέτε ?
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #12960 από γιαννης-δραμα
Εγω το εχω 2 χρονια περιπου(25000 χλμ)και ειμαι πολυ ευχαριστημενος χωρις κανενα προβλημα.Οι επιλογη του εγκαταστατη ειναι βεβαια σημαντικο και δευτερο το συστημα που θα βαλεις(υπαρχουν ιταλικα που ειναι τα πιο διαδεδομενα στην ελλαδα,πολωνικα,τουρκικα,ολανδικα που ειναι λιγο ακριβα!Προχτες σταματησα σε εναν που περνουσε συστηματα υγραεριου γιατι αρχησε να πουλαει και πελλετ και μου ειπε οτι πλεον η τιμη ειναι στα 900 ευρω για ενα ιταλικο καλο συστημα.Το πελλετ 3.80 το τσουβαλακι για να μην ξεχνιομαστε :lol: progettoecologia

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13074 από cdisl
Απαντήθηκε από cdisl στο θέμα Απ: Αυτοκίνητο & Υγραεριοκίνηση
Και εγώ έχω βαλει στο δικό μου υγραέριο εδώ και δυο χρόνια, με το πρώτο δυνατό ''τσίμπημα'' που έκανε η βενζίνη. Τότε στη Θεσσαλονίκη έβαζαν μόνο δύο και βεζινάδικα στο νομό υπήρχαν μόνο 3!!Έχω κάνει 75.000 χλμ και το αμάξι δεν έχει κανένα πρόβλημα. Υπολόγισα ότι έχω γλιτώσει μέχρι σήμερα πάνω από 7000€!
Βασικό θέμα ο εγκαταστάτης και οι ρυθμίσεις που κάνει στα ηλεκτρονικά του συστήματος.
Βάλτο χωρίς δυτερη σκέψη!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13075 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Αυτοκίνητο & Υγραεριοκίνηση
Η viagas στην Κατερινη ζηταει για corsa 1.2 1200€ μαζι με τον λιπαντηρα..Πολλά δεν ειναι ρε παιδια;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #13085 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Αυτοκίνητο & Υγραεριοκίνηση
Υγραέριο στο αυτοκίνητο έχω απο το 2000 (χρονιά που επιτράπηκε νομικά) εχω κάνει πάνω απο 100.000 χλμ και είμαι υπερευχαριστημένος.
Τα σημεία ανεφοδιασμού ήταν ΕΛΑΧΙΣΤΑ αλλά ευτυχώς τύχαινε και είχα 2 δίπλα μου (χαλάνδρι και γέρακας) βέβαια σε μεγάλα ταξίδια πάντα γύρναγα με βενζίνη.
Τώρα τα σημεία είναι πολλά και....
Οποιος θέλει να ξέρει τα σημεία και να τα περάσει σαν poi σε συσκευή gps ας πάει εδώ www.index.pois.gr/index.asp τα παιδιά έχουν κάνει φοβερή δουλειά......
Και το φόρουμ τους είναι εδώ www.gpspocketpc.gr/phpbb/index.php?sid=6...aec113e06c366e7e7bc8 όπου αν τους δώσεις σημείο ενδιαφέροντος το προσθέτουν αμέσως στους χάρτες. ΑΞΙΖΕΙ.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #13097 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Απ: Αυτοκίνητο & Υγραεριοκίνηση
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Έχω αρκετές εμπειρίες από υγραεριοκίνητα αυτοκίνητα. Ένα VW Τ4 με 50.000χλμ στο υγραέριο, ένα Mercedes Vito 113 με 20.000χλμ στο υγραέριο.Αυτά τα 2 με πολωνέζικο σύστημα. Ένα Corolla με 1.400cc με 30.000χλμ στο υγραέριο και σύστημα Prins. Σε όλα δεν έχουν σημειωθεί προβλήματα. Τι κατάλαβα...Στο κάθε αυτοκίνητο ταιριάζουν συστήματα ανάλογα με την ιπποδύναμή του (μπεκ και πνεύμονας). Επίσης πληρώνεις την τεχνολογία του λογισμικού της εταιρίας που θα βάλεις. Πληρώνεις επίσης και το όνομα της Φίρμας που επιλέγεις. Σε κάθε περίπτωση θεωρώ σταθερή παράμετρο το κόστος τοποθέτησης. Σωστά διαστασιολογημένο σύστημα λοιπόν σε σοβαρό εγκαταστάτη.
Σε ένα Τεριος 1.500κκ που θέλω να κάνω τώρα δεν θα έβαζα με την τωρινή μου εμπειρία Prins των 1.600€. Θα έβαζα κάτι οικονομικότερο π.χ. Landi renzo, BRC κλπ.
Έτσι το Prins για το corolla είναι υπερβολή. Δεν θα ήταν υπερβολή όμως σε ένα Lexus των 250 ίππων.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ