Γενική Συζήτηση για Ομαδικές Αγορές

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #4621 από jnet
Μαλλον εχει ερθει η ωρα το energ να δημιουργήσει ομαδικές αγορες (group buys) για κάποια προιόντα ίσως σε συνεννόηση με τις αντιπροσωπίες(όπου υπάρχουν) ετσι ώστε να καταφέρει καλύτερη τιμή στο τελικό προιόν. Πιστεύω οτι αυτά τα προιόντα εχουν το περιθώριο να πέσουν αρκετά σε τιμή από την αρχική τιμή. Φανταστείτε αν πηγαίναμε στην κεντρική αντιπροσωπεία και τους λέγαμε οτι θέλουμε 5-10 λέβητες. Πιστευω οτι θα παίρναμε την τιμή που θα πάρει κάποιος που ανοίγει καινούριο μαγαζι με λέβητες. Τωρα βεβαια θα αφήσουμε και ενα κέρδος για αυτόν που θα μας τον στήσει και ρυθμίσει που μπορεί να είναι ο κατα τόπους τελικός προμηθευτής. Και φυσικά δεν θα το κάνουν ολοι οι επαγγελματίες του χώρου αυτό αλλά αυτοί που θα το κάνουν μάλλον θα κερδίσουν από τις περισσοτερες πωλήσεις που θα επιτύχουν.

Το ιδιο βεβαια και οπως είπαμε θα προσπαθήσουμε να γίνει και στο Pellet και σε πολλά αλλα πράγματα και για τον λόγο αυτό εχει γίνει και το θέμα www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...rt=45&Itemid=53#4587

Βεβαια σε κάθε περίπτωση η συννενόηση θα πρεπει να γίνετε από το energ για να προυπάρξει μια διερεύνηση για το αν και κατα πόσο κάτι είναι πραγματικά προσφορά και οχι μια εικονική για παράδειγμα έκπτωση ή οποία θα είχε σαν αποτελεσμα την διαφήμιση κάποιου χωρίς στην πραγματικότητα να εχει προσφέρει κάτι.

Τι λέτε και οι υπόλοιποι?
Ακούμε γνώμες.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #4624 από mastoras
Μέσα σε όλα ο mastoras ;)

Αλλά σαν αρχή να μαζέψουμε λεφτά, να πάρουμε 100 τόνους ξύλα από την Βουλγαρία με 46 τον τόνο....ίσως και λιγότερο.

Να τα φέρουμε κάπου τριγύρω στην θεσ/νικη, και να στήσουμε όλοι μαζί τρανό χορό, με ψητά και τσίπουρα. Στην συνέχεια να ορμίξουμε και πάλι όλοι μαζί να τα κόψουμε σε κομμάτια γιατί με αυτήν την τιμή τα ξύλα έρχονται σε μήκη ενός μέτρου.

Σιγά σιγά βοηθώντας ο ένας τον άλλον και χωρίς βιασύνη, θα τα φέρνουμε λίγα λίγα στα σπίτια μας. Εγώ διαθέτω εργαλεία κοπής, και φορτηγάκι....... ίσως και χώρο για το γλέντι. :)
Last edit: 12 Χρόνια 2 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #4625 από jnet

mastoras έγραψε: Μέσα σε όλα ο mastoras ;)

Αλλά σαν αρχή να μαζέψουμε λεφτά, να πάρουμε 100 τόνους ξύλα από την Βουλγαρία με 46 τον τόνο....ίσως και λιγότερο.

Να τα φέρουμε κάπου τριγύρω στην θεσ/νικη, και να στήσουμε όλοι μαζί τρανό χορό, με ψητά και τσίπουρα. Στην συνέχεια να ορμίξουμε και πάλι όλοι μαζί να τα κόψουμε σε κομμάτια γιατί με αυτήν την τιμή τα ξύλα έρχονται σε μήκη ενός μέτρου.

Σιγά σιγά βοηθώντας ο ένας τον άλλον και χωρίς βιασύνη, θα τα φέρνουμε λίγα λίγα στα σπίτια μας. Εγώ διαθέτω εργαλεία κοπής, και φορτηγάκι....... ίσως και χώρο για το γλέντι. :)


Για το θέμα ξύλα εχει ξεκινήσει και ενα θέμα
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...=20&id=298&Itemid=53
Σίγουρα θέλουν κάποιους να ασχοληθούν βέβαια. Αλλά τίποτε δεν είναι αδύνατο.

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #4626 από KERBEROS
Εννοείται ότι για πέλλετ είμαι μέσα...

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #4662 από alxakc
Και για πέλετ και για ξύλα, μέσα κι εγώ.
Είμαι μακριά σας όμως βρε παιδιά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #4685 από pantelis1973

alxakc έγραψε: Και για πέλετ και για ξύλα, μέσα κι εγώ.
Είμαι μακριά σας όμως βρε παιδιά...


Και πελλετ και ξυλα μεσα και εγω..και γενικα οτι μπορειτε..
Πλαταμωνας-Πιεριας

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.080 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ