Ομαδική Αγορά Καυσίμων 2013: Συζήτηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98868 από azio1967

χαρης 1977 έγραψε: ΝΕΑ ΤΙΜΗ ΑΠΟ xxxxxxxxxxxxxxΚΟΜΠΛΕ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΑΘΗΝΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ
ΓΙΑ 5 ΦΟΡΤΗΓΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ xxxxxxxxxxxxxx ΚΟΜΠΛΕ



Παρακαλώ διαβάστε τους όρους και κανόνες λειτουργίας του φόρουμ.


Συγνώμη φίλε εσύ μου'στειλες αυτό το υβριστικό και υποκοσμικό μηνυμα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98870 από azio1967
Jnet,αφού περίμενα (και κακώς)για πάνω από μια ώρα για κάποια διευκρίνιση που ποτέ δεν ήρθε,θέλω να καταγγείλω στο φόρουμ ότι δέχτηκα κάποιο υβριστικό και συνάμα απειλητικό μήνυμα (και το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω το γιατί)από κάποιον <<χαρης 1977>>.
Καταρχήν ζητώ να μάθω πως έμαθε αυτός ο κύριος το e-mail μου, και κατά δεύτερον ζητώ να πράξετε κατά τον κανονισμό τα πρέποντα.
Μπορώ να δημοσιεύσω ολόκληρο το μήνυμα αν χρειαστεί και μου ζητηθεί στο παρόν θέμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98873 από giogud

Fokion έγραψε: john88s εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο στο 2.. το ALPHA σε εμενα ( και με σομπα ομως ) δεν καταφερε ΠΟΤΕ να δουλεψει σωστα...

γι αυτο λοιπον κι εγω φετος ΔΕΝ προκειτε να κανω πειραματα, τουλαχιστον για την "βασικη" μου ποσοτητα. τωρα αν θα παρω και 10 τσουβαλακια απο "ελληνικο μικρής παραγωγής" ειναι αλλη ιστορια.
Κι απο την στιγμη που η φετινη του τιμη ειναι ακομα πιο ανταγωνιστικη??? δε το συζητω καν.
Θυμιζω περσι αρχες Νοεμβριου αν δε απατωμαι πηρα 330 τα 1050 κιλα και εκμεταλευομενος το μινι group buy των Αθηναιων τσιμπισα μεσα Δεκεμβριου αλλα 1050 κιλά στα 305

Παντα παραδοτεα σπιτι μου και ΠΑΝΤΑ με αποδειξη.

Να κανω και μια προταση/ερωτηση προς τους εμπορους ( ΠΡΟΣΟΧΗ δεν την κανω σαν moderation team ή οτιδηποτε απλά σαν απλός χρηστης.)

Κατα ποσον ειναι εφικτο λογικό επιθυμητο, και εν οψη του οτι δυσκολα να εχεις να δωσεις μαζεμενο ενα ποσό, ενα συστημα ως εξης. ( χρησιμοποιο στρογγυλα νουμερα για ευκολία κατανόησης)

εγω πχ θελω 3 τονους ( 1050κιλα παντα ) Χ 300 πες ευρω = 900... χμ....
αντ' αυτου παω αυριο και καταθετω στον "επιλεγμενο πορμηθευτη μου" προκαταβολή 300 ευρω ωστε να δεσμευσω την τιμη.
Αυτος δεσμευεται να μου παραδωσει πες μεσα νοεμβριου τον ενα τονο μεσα Δεκεμβριου τον επομενο και μεσα Ιανουαριου τον τελευταιο.

Καθε φορά που θα μου φερνει τονο ( 1050κιλά) θα του δινω οχι 300 αλλα 200 ευρω "εξοφλοντας" προοδευτικά την προκαταβολή.

Κερδη δικά μου
Δεσμευση τιμης καλοκαιρινης με παραδοση ομως χειμωνα
Δε "φρακαρω" με 3 τοννους στα ποδια μου τον Νοεμβρη
και το κυριοτερο, δεν εκταμιευω "με την μια" τα χρηματα

Κερδη του εμπορου.
Εικονα του τι σιγουρες παραγγελειες εχει απο ποια μαρκα και σε ποια ποσότητα.
Μετρητο ( προκαταβολές) να κινηθει
Προγραματισμό του ποτε θα φερει τι ποσοτητα αφου ξερει τι εχει να παραδώσει πότε και δεν θα τιγκαρει τις αποθηκες του περιμενοντας ποτε θα το πουλησει ή να κινδυνευει να ξεμεινει.

πιστευω οτι για τους ανωτερω λογους οι εμποροι θα μπορουσαν να κανουν ΑΚΟΜΑ καλυτερη τιμη


Δυστυχώς δεν είναι έτσι. Αυτό που ζητάτε είναι να επωφεληθείτε εσείς από την ρευστότητα του κάθε εμπόρου. Βασικά ζητάτε να μη βγάλει κέρδος ο έμπορος. Να αγοράσει αυτός το πέλλετ το καλοκαίρι, να το αποθηκεύσει, να έχει το κόστος του χρήματος και να σας το πουλήσει φθηνά τον χειμώνα. Με την αύξηση στην τιμή του πέλλετ, το μόνο που θα καταφέρει ο έμπορας είναι να αγοράσει πέλλετ χωρίς να του μείνει ευρώ.
Από την άλλη το υποτιθέμενο όφελος του προγραμματισμού δεν υπάρχει στην ουσία. Οι 300-400 τόνοι (ζήτημα αν είναι και τόσοι) δεν μπορούν να αλλάξουν τον προγραμματισμό μιας εταιρίας που προσπαθεί να υπολογίσει αν θα πουλήσει 6000, 8000 ή 10000 τόνους.

Το μόνο που προσφέρουμε είναι δωρεάν αποθήκευση σε όσους δεν έχουν τον αποθηκευτικό χώρο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98879 από john88s
Η σοβαρότητα μερικών φαίνεται από το γεγονός ότι μπαίνουν στο forum και βρίζουν αδιακρίτως χωρίς λόγο. Ύστερα κάνουν και διαφήμιση και από πάνω στο προϊόν τους.

Και μετά λέμε να πάμε μπροστά σαν χώρα.

Προτείνω να διαγραφεί από την ενότητα Ελληνικά Πέλλετ η συγκεκριμένη αναφορά και το λινκ. Γιατί το τι έγινε σήμερα το είδαν 10-20 άτομα. Όμως θα πάνε να πάρουν τηλέφωνο 10000 αν δουν το λινκ.

Και δεν κατάλαβα γιατί να υποστηρίζουμε τέτοια άτομα;

Άσε που μπορεί να την πατήσει και ο καταναλωτής αν έχει να κάνει με τέτοιου είδους άτομα. Εγώ googlara και το συγκεκριμένο τηλέφωνο βγάζει αναφορά σε άλλη εταιρία με άλλη ονομασία (πέρσυ) του συγκεκριμένου.

Δεν ξέρω ποια είναι η άποψη σας αλλά προτείνω να διαγραφεί άμεσα από την λίστα με τα λινκ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98881 από KERBEROS

john88s έγραψε: Η σοβαρότητα μερικών φαίνεται από το γεγονός ότι μπαίνουν στο forum και βρίζουν αδιακρίτως χωρίς λόγο. Ύστερα κάνουν και διαφήμιση και από πάνω στο προϊόν τους.

Και μετά λέμε να πάμε μπροστά σαν χώρα.

Προτείνω να διαγραφεί από την ενότητα Ελληνικά Πέλλετ η συγκεκριμένη αναφορά και το λινκ. Γιατί το τι έγινε σήμερα το είδαν 10-20 άτομα. Όμως θα πάνε να πάρουν τηλέφωνο 10000 αν δουν το λινκ.

Και δεν κατάλαβα γιατί να υποστηρίζουμε τέτοια άτομα;

Άσε που μπορεί να την πατήσει και ο καταναλωτής αν έχει να κάνει με τέτοιου είδους άτομα. Εγώ googlara και το συγκεκριμένο τηλέφωνο βγάζει αναφορά σε άλλη εταιρία με άλλη ονομασία (πέρσυ) του συγκεκριμένου.

Δεν ξέρω ποια είναι η άποψη σας αλλά προτείνω να διαγραφεί άμεσα από την λίστα με τα λινκ.


Συμφωνώ.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #98882 από KERBEROS

azio1967 έγραψε: Jnet,αφού περίμενα (και κακώς)για πάνω από μια ώρα για κάποια διευκρίνιση που ποτέ δεν ήρθε,θέλω να καταγγείλω στο φόρουμ ότι δέχτηκα κάποιο υβριστικό και συνάμα απειλητικό μήνυμα (και το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρω το γιατί)από κάποιον <<χαρης 1977>>.
Καταρχήν ζητώ να μάθω πως έμαθε αυτός ο κύριος το e-mail μου, και κατά δεύτερον ζητώ να πράξετε κατά τον κανονισμό τα πρέποντα.
Μπορώ να δημοσιεύσω ολόκληρο το μήνυμα αν χρειαστεί και μου ζητηθεί στο παρόν θέμα.


Υπάρχει το 11012 της Δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος. Μπορείς να τον κάνεις να τρέχει τον μαραθώνιο σε 10 δευτερόλεπτα!

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.127 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ