Ερώτηση για σωστή τοποθέτηση τζακιου La nordica

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121795 από panosv
Τελευταία νέα, μίλησα με τον υπεύθυνο και μου είπε καλύτερα να βάλουμε τάμπερ και όχι καμινάδα.
Το τρελό που μου είπε είναι οτι μπορεί να έρθει ο τεχνικός να κλείσει με σιλικόνη τυχόν ανοίγματα στο θάλαμο γιατί δε κλείνει αεροστεγώς και μπορεί να παίρνει πολύ αέρα και από εκεί.
Εντάξει προφανώς δεν θα τον αφήσω να κάνει τέτοιο πράγμα. Το εργοστάσιο δηλαδή δεν ήξερε να τα κλείσει με σιλικόνη? Απλά ήθελα να ρωτήσω αν έχει ξανακούσει κανείς κάτι τέτοιο γιατί μου έκανε μεγάλη εντύπωση.
Σε γενικές γραμμές ο υπέυθυνος που μιλάω μου φαίνεται σωστός σε αυτά που λέει και για ελκυσμό και για μήκος και διάσταση καμινάδας και τα σχετικά. Τώρα αυτό το παλαβό μάλλον ο τεχνικός το είπε για να ξεμπερδεύει.
Γνωρίζουμε μήπως ποιός είναι ο αποκλειστικός αντιπρόσωπος της Nordica στην Ελλάδα? Μήπως είναι κάποιος Ξανθάκος που είναι στον Ασπρόπυργο?
Ευχαριστώ πολύ για όποια βοήθεια και το ξέρω σας έχω ζαλίσει στις ερωτήσεις απλά αφού θα γίνει πάλι μερεμέτι ας είναι το τελευταίο ... μετά θα σας αφήσω ήσυχους να κάνετε και γιορτές :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121802 από liakjim

panosv έγραψε: Το τρελό που μου είπε είναι οτι μπορεί να έρθει ο τεχνικός να κλείσει με σιλικόνη τυχόν ανοίγματα στο θάλαμο γιατί δε κλείνει αεροστεγώς και μπορεί να παίρνει πολύ αέρα και από εκεί.


Πώς;;;; :blink:

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121833 από panosv

liakjim έγραψε:

panosv έγραψε: Το τρελό που μου είπε είναι οτι μπορεί να έρθει ο τεχνικός να κλείσει με σιλικόνη τυχόν ανοίγματα στο θάλαμο γιατί δε κλείνει αεροστεγώς και μπορεί να παίρνει πολύ αέρα και από εκεί.


Πώς;;;; :blink:


Έλα ντε. Θα πάρει ένα πιστόλι με σιλικόνη και θα κλείνει οτι βρει. Ιδέα δεν έχω. Αυτό δεν τον αφήνω να το κάνει ούτως ή άλλως. Θα κοιτάξω να επικοινωνήσω με κάποιον επίσημο της Nordica αύριο να δω μήπως βγάλω καμια άκρη. Πραγματικά κανας καλός τζακάς να έρθει να δει και να κάνει αυτό που πρέπει δεν υπάρχει? Τόσο δύσκολο είναι πια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #121980 από panosv
Λοιπόν για τάμπερ χειροκίνητο τη βλέπω τη δουλειά. ΄Θα βγαίνει ένας μοχλός στο πλάι της γυψοσανίδας για τη ρύθμισή του. Ελπίζα να κάνει δουλειά και να μη φαίνεται και χάλια αυτό που θα πετάει στην άκρη.
100 ευρώ ανταλλακτικό και εγκατάσταση. Καλά είναι? Δεν έχω ιδέα τι τάμπερ και αν είναι κάποιας εταιρίας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128176 από Gdevil
Δεν ξέρω τι έκανες με τη περίπτωση που περιγράφεις στην εστία σου.
Πάντως σε αυτό το θέμα (πρώτη ή δεύτερη σελίδα) περιγράφει για ίδια εστία με την δικιά σου που ΕΧΕΙ στο πίσω μέρος μία Φ60 για να συνδεθεί αέρας για την δευτερογενή καύση.
Τέλος αν δεν έχεις κάνει κάτι και αν ακόμα ψάχνεις κάποια λύση ρώτα στην κρατκι τον κ. Φιλιπακκόπουλο για το κατά πόσο μπορεί να γίνει σύνδεση αυτόματου ρυθμιστή (που έχουν) ΕΞΩ από το σαλόνι μόλις η καμινάδα βγαίνει από τον τοίχο.


Ειδικός δεν είμαι. Οτι γράφω είναι προσωπικές σκέψεις. Όποιος τις διαβάζει ας τις κρίνει πριν τις αποδεχτεί ή πριν τις απορρίψει.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Gdevil.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #128212 από soulo
panosv καλησπέρα.
Δεν ξέρω αν έχεις κανει τιποτα ακομη αλλά κοιτα λίγο τον μοχλό που έχει το τζάκι για τη ρύθμιση του προτωγενή και του δευτερογενή.Δεν είναι μόνο μέσα και έξω.Έχει και ενδιάμεσες σκάλες με μισό τον ένα κλειστό τον άλλο.μισό μισό,κάπως έτσι.Αν βγάλεις τον πάτο και δεις το τάπερ ενώ το πας μέσα έξω θα καταλάβεις.Τέρμα μέσα ειναι 1/4 ανοιχτος ο πρωτογενής και on ο δευτερογενής.Δώσε βάση στα τριγωνάκια που έχει πάνω ο μοχλός και κοίτα και το manual.Άργησα και εγώ να το καταλάβω.Με το τέρμα μέσα δεν το γράφει.Ίσως να είναι μια μικρή απόκλιση του ρυθμιστή.Η φ60 που λέει ο φίλος Gdevil είναι στο δικό μου.Τέτοια έβαλε ο δικός μου αρχ...μάστορας.Κανονικά είναι φ50 για τον δευτερογενή.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by soulo.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ