Προβληματισμοί από τοποθέτηση Τζακιού Kratki Zuzia

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148519 από tazokara
ως πρώτη κίνηση (λόγο ευκολίας) σκοπεύω να βάλω μία 40αρα περσιδα-τουνελ ψηλά για εκτόνωση.

Αλλά θα ήθελα να ρωτήσω, ποια είναι η αναλογία εισόδου- εξόδου αέρα στο τζάκι?
συγκεκριμένα στο δικό μου, για είσοδο έχω 60άρι τούνελ κάτω και το κλασσικό φ120 του kratki με αέρα απ΄έξω για αέρα στον θάλαμο κ στην εστία.
για έξοδο έχω ένα 60άρι τουνελ και ένα σωλήνα φ120 που πάει σε άλλα δωμάτια (το εξετάσαμε παραπάνω).

Ψάχνοντας στο ίντερνετ (για foyer πάντα), βλέπω άλλοι να έχουν την εξοδο αέρα σχεδόν διπλάσια από την είσοδο κ άλλοι σχέδον ίδια, άλλοι μεγαλύτερη είσοδο
άλλοι έχουν μόνο έξοδο εκτόνωσης, άλλοι έχουν κ είσοδο.

"πάτε να με τρελάνετε?" (που λέει το ελληνικό rock άσμα "Lost Bodies-Solines")

υπάρχει κάποια γενική αρχή στο πόσο πρέπει να είναι η είσοδος και η έξοδος αέρα?

ή τουλάχιστον με το kratki zuzia!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148521 από Stavrax
kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-zuzia-16-prawy_zuziap
Εδώ γράφει για 800cm^2 είσοδο και 1000cm^2 έξοδο. Παρόλα αυτά ή χρήση του ιζολ επιτρέπει και κάπως μικρότερες διαστάσεις γιατί αντέχει σε υψηλές θερμοκρασίες και σε υψηλές πιέσεις. Στην εγκατάσταση σου, που θέλεις η ζέστη να πηγαίνει και στα δωμάτια, η υψηλή θερμοκρασία και η πίεση λόγω των μικρότερων στομίων, βοηθάνε σε αυτό.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148522 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
αν δεν φτιάξεις την εισαγωγή όπως σου είπε ο Σταύρος δε θα δουλέψει τίποτα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148525 από tazokara
η προσθήκη δεύτερου τουνελ 60εκ. στην εισοδο θα βοηθούσε?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148530 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 4 Μήνες πριν #148714 από tazokara

ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ έγραψε: αν δεν φτιάξεις την εισαγωγή όπως σου είπε ο Σταύρος δε θα δουλέψει τίποτα


καλημέρα!
Σήμερα θα ανοίξω το πάνω μέρος της γυψοσανίδας για να αφαιρέσω τον γ@.. πετροβάμβακα.
Όσον αφορά τις περσίδες εκτόνωσης, την έξοδο θα την έχω στην φάτσα και την είσοδο στην πλαϊνή πλευρά.
Πιστεύω ότι η είσοδος εκτόνωσης δεν πρέπει να είναι στην ίδια πλευρά με την έξοδο του θερμοθαλάμου. Σωστά?

Τώρα σχετικά με την εισαγωγή αέρα, πιστεύετε ότι το βασικό που πρέπει να γίνει είναι να φύγει όλη η τσιμέντινη βάση?
Γι αυτό πρέπει να γίνει ολόκληρη επιχείριση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ