Μυρωδια σε τζακι

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148905 από padios
Απαντήθηκε από padios στο θέμα Μυρωδια σε τζακι
Η εγκατάσταση φαίνεται πολύ καλή, αν κ θα ήταν χρήσιμο να ανεβάσεις μια φωτογραφία
με τις προδιαγραφές από το manual του κατασκευαστή. Μήπως πιάσει κανα ψεγάδι το μάτι των ειδικών.

Σε έχουμε βάλει με τον αναπτήρα στο χέρι να καις κομμάτια από το τζάκι σου,
αλλά πιστεύω στο τέλος θα βγει άκρη.

Μήπως υπάρχει κανα γράσο στην πόρτα?
Την κόλλα που ενώνει τα ιζολ την δοκίμασες με ζέστη?
Στην καμινάδα πάνω από τα ιζόλ (που βγαίνει προς την πλάκα) έχεις βάλει πυράντοχο τσιμέντο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148908 από λοκρος
Απαντήθηκε από λοκρος στο θέμα Μυρωδια σε τζακι
Αν δεν κανω λαθος τοποθετεις τζακια με ιζολ , σου ετυχε ποτε να.μυριζει ? Εβαλα χτες ενα κομματι ιζολ πανω την εστια να θερμανθει και το μυρισα , η μυρωδια ηταν αμυδρη και μαλλον μιαζει με αυτη που μυριζω στο σπιτι ,χωρις να ειμαι 100% σιγουρος. Βεβαια ο θαλαμος ειναι μεγαλη επιφανεια και οχι ενα μικρο κομματι. Η κολλα που χρησιμοποιησα ειναι αοσμη? Στα πλαινα της εστιας στην προσοψη το ιζολ απεχει 3-4 εκατοστ. απο την εστια. Οταν καιω χαλαρα το τζακι δεν μυριζει ,αλλα αν του βαλω λιγα παραπανω ξυλα (οχι υπερβολες) μυριζει . Υποτιθεται οτι το ιζολ ειναι αοσμο γι αυτο και εβαλα αυτο και οχι πετροβαμβακα . Εχω ομως αμφιβολιες αν ηταν σωστη επιλογη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148910 από λοκρος
Απαντήθηκε από λοκρος στο θέμα Μυρωδια σε τζακι
Γρασο στην πορτα δεν υπαρχει . Στο σημειο που περναει η καμιναδα απο την πλακα εχω βαλει κεραμοβαμβακα . Επειτα αν μυριζε απο εκει θα εβγαινε η μυρωδια απο την μικρη περσιδα εκτονωσης του παταριου , πραγμα που δεν συμβαινει. Η μυρωδια ερχεται κατευθειαν απο το θαλαμο. Maniual δεν μου εδωσαν κατα την αγορα ,θα κοιταξω μηπως το βρω. Ευχαριστω εσενα και τους υπολοιπους που ασχολειστε ,ελπιζω να μην σας τα εχω πρηξει !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #148913 από λοκρος
Απαντήθηκε από λοκρος στο θέμα Μυρωδια σε τζακι

λοκρος έγραψε:

Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτήν την κατηγορία!

αυτη την κολλα χρησιμοποιησα για το ιζολ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149158 από λοκρος
Απαντήθηκε από λοκρος στο θέμα Μυρωδια σε τζακι
Εβαλα κομματι ιζολ πανω στην εστια και το μυρισα . Βγαζει την ιδια οσμη αυτη που μυριζω μεσα στο σπιτι . Εχω διβασει ολα αυτα που εχουν γραφτει στο forum για το υλικο αυτο , οτι ειναι αοσμο δηλαδη ακομα και κοντα να ειναι στην εστια , ακομα και με μικρες διατομες εξοδου αερα και εχω μπερδευτει λιγο.
Περιμετρικα της εστιας υπαρχει 12 εκατοστα κενο , μονο στην μετωπη το ιζολ απεχει 4,5 εκατοστα απο την εστια ,το ιδιο και στο πλαι στην προσοψη . Οι διατομες εισοδου -εξοδου ειναι πολυ μαγαλες . Δεν υπαρχει κατι αλλο που να μπορει να μυριζει ,ο τεχνογρανιτης αποκλειεται γιατι τον τεσταρησα αλλωστε δεν ζεσταινεται και πολυ.
Το ιζολ ειναι της kratki.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 5 Μήνες πριν #149160 από λοκρος
Απαντήθηκε από λοκρος στο θέμα Μυρωδια σε τζακι
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.097 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ