Kratki Atena Προβληματική x 2

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #152948 από Gio99
Kratki Atena Προβληματική x 2 δημιουργήθηκε από Gio99
Χαιρετώ όλα τα μέλη του Forum. Για να μη κουραζω με πολλές λεπτομέρειες θα μπω κατευθείαν στο θέμα.Στις αρχές του Φεβρουαρίου αγόρασα και παρέλαβα την κασέτα της kratki και μοντέλο Atena το οποίο δεν είχε καμία σχέση με αυτό που είδα στο site του αντιπροσωπου όπως και στον εκθεσιακό χώρο του συνεργάτη του σε σχέση με τα διαφημιζομενα χαρακτηριστικά που προωθεί η εταιρεία. Ας μην αρκεστώ σε αυτό μετά τη τοποθέτηση του και επί λαθών στο πρώτο αναμμα από τον ίδιο (φουντωμα λόγο βιασυνης) στραβωσαν οι λαμαρινες όπως και επίσης έσπασε και το κεραμικο - κόφτρα της εστίας στις πρώτες 5 ώρες τα βεντιλατερ ήρθαν με κομμένο καλώδιο τα οποία και έπιασε προχειρα για να δουλέψουν. κ.α που τα θεωρώ λεπτομέρειες μπροστά σε αυτό που βιωνω δύο μήνες τώρα. Και το κακό όλων είναι πως είχε κλείσει και ο θερμοθαλαμος.Στη βδομάδα πάνω έγινε η αντικατάσταση της. (δε μπορώ να πω συνεργασιμοι όλοι εδώ στην Ελλάδα) Έπρεπε να μας μάθουν οι Πολωνοι για να πάρουν πρωτοβουλίες να διαχειριστουν τον πελάτη σε τέτοιου είδους θέματα. Και ενώ έγινε η τοποθέτηση της νέας μου έδωσαν να καταλάβω πως δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συμβεί το οτιδήποτε που δεν άργησε να γίνει. Ενώ ήμασταν στο ραβε ξυλωνε και είχε γίνει μόνο ένα αναμμα από τον συνεργάτη τους αποφασίσαμε να τη ξανακλεισουμε μιας και ζουσαμε σε ένα εργοταξιο. Μόλις τελειώσαμε (γυψοσανιδες,βαψιματα κ.α) και έβαλε κάποια κρύα εδώ και δέκα μέρες είπαμε να δουλέψουμε τη νέα μας κασέτα που αν μη τι αλλο μας πρόδωσε με νέου τύπου προβλήματα. ΘΟΡΥΒΟΣ, ΘΟΡΥΒΟΣ,ΘΟΡΥΒΟΣ.... Το ένα από τα δύο μοτέρ μετά από 30 λεπτά καύσης ξεκινάει ένα τρελό ήχο ο οποίος μεταφέρεται και στο πάνω διαμέρισμα και δέχομαι παρατηρήσεις από τους ιδιοκτήτες του. Να μην ξεχάσω να πω για τη βαφή της η οποία με γυμνό χέρι φεύγει και αρχίζω να έχω μια inox εστία σιγά σιγά. Οι Πολωνοι αφαντοι μετά από προσπάθεια επικοινωνίας μαζί τους για επίλυση και η εγχώρια απάντηση είναι: "Αντιλαμβανομαστε κύριε μου και σεβόμαστε την επένδυση που κάνατε εσείς και η οικογένεια σας γι'αυτό και σας προτείνουμε να γίνει η αντικατάσταση της εστίας σας και πάλι." Ε όχι κύριοι, το δικό μου σπίτι ήδη έγινε εργοταξιο για να πειραματιζετε τα προϊόντα σας. Καλό θα ήταν να τα ελέγχετε πριν φτάνουν στο καταναλωτή.

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #152951 από okalamaris
Απαντήθηκε από okalamaris στο θέμα Kratki Atena Προβληματική x 2
Καλημέρα στο Forum... Gio99, πραγματικά στεναχωριέμαι όταν βλέπω καταναλωτές να νιώθουν εξαπατημένοι
και μάλιστα να έχουν και δίκιο. Κάτι παρόμοιο είχε γίνει και σε εμένα προ 4ετίας με ελληνικό προϊόν, αλλά μετά
την πρώτη αντικατάσταση όλα πήγαν καλά και μπορώ να πω πως ήταν πραγματικά συνεργάσιμοι. Τώρα όσον
αφορά το θέμα σου, έχεις 2 λύσεις όπως το βλέπω εγώ... Ή δέχεσαι την 2η αντικατάσταση και ο Θεός βοηθός
ή ζητάς τα χρήματά σου πίσω και πάς για νέα αγορά..... Και τα 2 είναι επίπονα αλλά προφανώς κάτι θα πρέπει
να κάνεις. Παρεπιπτόντως, αν επιλέξεις την 2η εκδοχή, μπορείς να κάνεις τις ερωτήσεις σου στο Συνήγορο του
Πολίτη, ή στο ΚΕΠΚΑ ή στο ΙΝ.ΚΑ. Θα εκπλαγείς από τα δικαιώματά σου ως καταναλωτής, πόσο μάλλον όταν
δεν έχει περάσει 6μηνο από την αγορά...

Εύχομαι να υπάρξει η κατάλληλη ανταπόκριση από την εταιρεία και τον αντιπρόσωπό της και μην χρειαστέι
να γίνει καμία άλλη ενέργεια από εσένα...
;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #152955 από Gio99
Απαντήθηκε από Gio99 στο θέμα Re:Kratki Atena Προβληματική x 2
Αγαπητέ okalamaris προ πάντων χαίρομαι πραγματικά που είχες επίλυση του θέματος σου. Όσο για το δικό μου να αναφέρω πως η συμφωνία μας στη πρώτη αντικατάσταση με τον αντιπρόσωπο όπως και τη μαμά εταιρεία ήταν να γίνει επιστροφή χρημάτων γιατί απεκλειαν το να συμβεί το παραμικρό στη νέα. Έλα τώρα όμως που δυσκολεψαν τα πράγματα είναι αφαντοι... Και τι εννοώ; Το τμήμα παραπονων της kratki.pl πλέον δεν απαντάει σε κανένα email μου εδώ και αρκετό καιρό.Εκει φαίνεται όμως ο επαγγελματισμος, στα δύσκολα, και το πόσο μπορείς να μη του προσφέρεις επανελυμενη δυσαρέσκεια του καταναλωτή. Λύση πάντως να αναφέρω δεν είναι και τρίτο ίδιο προϊόν γιατί πλέον δεν υπάρχει εμπιστοσύνη. Σε ευχαριστώ για τις ποιο πάνω πληροφορίες...Θα φανούν χρήσιμες πιστεύω. ;-)

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #152968 από Gio99
Απαντήθηκε από Gio99 στο θέμα Re:Kratki Atena Προβληματική x 2
Ορίστε και κάποιο υλικό από τη πρώτη εστία
Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτήν την κατηγορία!
Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτήν την κατηγορία!
Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτήν την κατηγορία!




Όπως και η δεύτερη :
Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτήν την κατηγορία!
Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτήν την κατηγορία!
Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτήν την κατηγορία!

Στην οποία δεύτερη οφείλω και ένα βίντεο που είναι το κύριο πρόβλημα της εστίας (απλώς δε βρίσκω τρόπο να το ανεβάσω).Η απάντηση που έλαβα εχθές ήταν η ποιο κάτω. Και εδώ αρμόζει μιας και θεωρώ πως βρίσκομαι στο σωστό μέρος κύριοι, φίλοι,αναγνώστες, τοποθετες καθώς και πωλητές του είδους, η φράση " Μου έφυγε το κλαπετο " Και εδώ θέλω τα φώτα σας παρακαλώ. Μα spray επιδιόρθωσης;;; Και αναρωτιέμαι.... Για τον εκκωφαντικο θόρυβο τι λύση θα δοθεί;;; Ωτοασπιδες;;;

Όπως επίσης αυτό ήταν ένα δείγμα συνομιλιων γιατί αν προωθήσω ότι έχει υποθει μεταξύ όλων μας απλά θα είναι για γέλια. Όπως και η πλήρη άγνοια όλων έχει καταντήσει το ίδιο μιας και με όσους έχω επικοινωνήσει ( εταιρεία, αντιπρόσωπο και συνεργάτες) ο καθένας με τη σειρά του ισχυρίζεται διαφορετικά πράγματα.

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Συνημμένα:
Last edit: 8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by Gio99.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #152969 από okalamaris
Απαντήθηκε από okalamaris στο θέμα Kratki Atena Προβληματική x 2
Υπάρχει και το 1520 (Γενική Γραμματεία Καταναλωτή του Υπουργείου) www.efpolis.gr/
Κάνε μια <<ερώτηση>> για το πρόβλημά σου, αρκεί να μην έχει γίνει κακή χρήση αν και δεν
δικαιολογείται ο θόρυβος που λες σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν - 8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #152970 από Gio99
Απαντήθηκε από Gio99 στο θέμα Re:Kratki Atena Προβληματική x 2
Φίλε okalamaris θεωρώ πως στη πρώτη εστία όπως και έχω αναφέρει έχει γίνει υπερθέρμανση του προϊόντος από τον συνεργάτη, εξίσου και στραβωμα λαμαρινας όπως και σίγουρα σπάσιμο κοφτρας με παρόντες μάρτυρες λόγω βιασυνης του τοποθετη. Αν και το χρεωθηκα τελικά εγώ το θέμα της υπερθερμανσης.

Στάλθηκε από το E5533 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Όσο για το θόρυβο που λες παλεύω ακόμα να ανεβάσω τι βίντεο.
Last edit: 8 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν by Gio99.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.096 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ