Προβληματισμοί για τζάκι

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164687 από Lalakos1821
Καλησπέρα. Νέος εδώ ελπίζω να είναι στο σωστό μέρος για να πω αυτά που έχει να πω. Αν δεν είμαι συγνώμη.Μενω σε διαμέρισμα στον 4 όροφο και θέλω να βάλω τζάκι. Από πάνω μου είναι ένα δώμα-σπιτι και δίπλα ταράτσα. Μου δίνουν ένα τζάκι γωνία χτιστό (σε κομμάτια μου είπαν είναι ) οι διαστάσεις είναι ύψος 1μ και 1.20 από τν μια άκρη στην άλλη. Το σχέδιο της πολυκατοικίας δεν έχει μέσα τζάκι οπότε θα περάσει μπουρι από μπαλκόνι. Έχω κάποιες ερωτήσεις.
1)έχω παρκέ εκεί που θα μπει υπάρχει θέμα?
2)θέλω να γίνει η τοποθέτηση στο σπίτι και να βγει το πρώτο μπουρι μπαλκόνι και να συνεχίσω όταν θα βρω τα άλλα χρήματα για να ανέβει ταράτσα (δεν θα το ανάβω μέχρι τότε) γίνεται?
3)το κόστος για το πρώτο στάδιο εγκατάσταση τζακιού στο σπίτι και τ 1ο μπουρι μπαλκόνι να μου κάνει μέσα τν κατασκευή με γυψοσανίδες και μόνωση πόσο πάει? (Έναν μέσο όρο)
4)Με θέμα στατικότητα τι παίζει?
5)πρέπει να πάρω άδεια από κάποιον φορέα?
Σας ευχαριστώ πάρα πολυ....!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164689 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Προβληματισμοί για τζάκι
το βασικο ειναι οτι το τζακι αυτο δεν προκειται να σε ζεστανει και μακροπροθεσμα ειναι αντιοικονομικο λογω μεγαλης καταναλωσης. σταερωτηματα σου τωρα
1.ναι...κανονικα πρεπει να κοπει το παρκε και να πατησει το τζακι σε σταθερο εδαφος
2.ναι αν και το σωστο ειναι να γινουν ολα μαζι και το τζακι να αναψει πριν κλεισουν οι γυψοσανιδες
3.δυστυχως υπαρχουν μεγαλες διαφορες απο τζακα σε τζακα οποτε δεν υπαρχουν ουτε μεσοι οροι
4.αν μιλας για την πλακα δεν υπαρχει θεμα ..αν ρωτας κατι αλλο διευκρινησε το
5.οχι
κι αν εχεις λιγο χρονο ριξε λιγο διαβασμα εδω ναχεις μια ιδεα γενικοτερη :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164692 από Lalakos1821
Απαντήθηκε από Lalakos1821 στο θέμα Προβληματισμοί για τζάκι
Σε ευχαριστώ πολύ... στατικότητα εννοώ να πέσει κανένα πάτωμα χαχααχαχααχα! Να μπει όλο μαζί δύσκολο λόγο οικονομικών...θέλω να το βάλω για το εφέ για να υπάρχει, πες το ψώνιο (μου θυμίζει πολύ παιδικά χρόνια χωριό κτλπ) θέρμανση έχουμε φυσικό αέριο. Γενικά δεν θα είναι μέσο για θέρμανση θα είναι ας το πούμε η ζέστη γωνια του σπιτιού! Παντός σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
5 Χρόνια 4 Μήνες πριν #164693 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Προβληματισμοί για τζάκι
το πατωμα στο σημειο του τζακιου θα πρεπει να αφαιρεθει ...το κοστος της καμιναδας σε υλικα ειναι περιπου 200 ε


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ