Re:Παραγωγή πελλετ ιδιοχρησιας

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177107 από Nikos Electro
Καλησπέρα στην ομάδα, ακόμα ένας πληγωμένος πληγωμένος  από το κόστος θέρμανσης.Ξεκίνησα  με λε λέβητα  πετρελαίου  μετα αγορασα λέβητα  ξύλου  πυρολησις ΑΤΜΟΣ και .τα τελευταία χρόνια  τον έκανα  μετατροπή  σε πελλετ  από τον  ΔΙΑ εδώ θεσσαλονικη  οπου  και είμαι  απόλυτα  ικανοποιημένος. ΤΟ πρόβλημα  όπως και με τούς  υπόλοιπους  είναι η τιμή  του πελλετ. Πόσο δύσκολο  είναι να  να φτιάξω  δικό μου  πελλετ?είμαι  σε διαδικασία  να κλείσω μια πρεσσα  China 20hp 15kw θα τα καταφέρω  με πυρηνοξυλο  και ροκανιδι?
 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177109 από Nikos Electro
Απαντήθηκε από Nikos Electro στο θέμα Παραγωγή πελλετ ιδιοχρησιας
Καίω 8 παλέτες την σεζόν.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177110 από giannis kalor
Απαντήθηκε από giannis kalor στο θέμα Re:Παραγωγή πελλετ ιδιοχρησιας
Πρώτα απ' όλα γιατί πήρες λέβητα ξύλου πυρόλυσης ; Μέγα λάθος .
Γιατί ; Γιατί κανένας στην Ελλάδα δεν έχει ξύλο με υγρασία κάτω από 12%-15% που θέλει η πυροληση να δουλέψει . Θέλει ξύλα 3 χρόνων στεγνα .
Πάμε στην παραγωγή πέλλετ .
Μην το κάνεις ούτε για αστείο.
Αν ήταν εύκολο θα το έκανα όλοι . Είναι γεμάτο το καρ με αγγελίες για πώληση μηχανών πέλλετ .
Για να βρεις την συνταγή πρέπει να έχεις πολύ πράγμα από δικά σου ροκανιδια κλαδιά και ξύλα και να μην σε νοιάζει . Επίσης καίνε αρκετό ρεύμα . Έκανε φίλος μου και τα έδωσε κακήν κακώς.
Ξέρω μόνο 2 άτομα που βρήκαν την συνταγή και πλέον το παίζουν και βιοτέχνες . Ο ένας Πτολεμαϊδα ο άλλος Έδεσσα

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nikos Electro

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177111 από Nikos Electro
Απαντήθηκε από Nikos Electro στο θέμα Re:Παραγωγή πελλετ ιδιοχρησιας
Το κακό είναι ότι παρασύρθηκα από πολλούς και ήδη έδωσα προκαταβολή.Πρεπει δώσω ένα τέλος στο κομμάτι του ψαξίματος της θέρμανσης γιατί κουράστηκα κάθε χρόνο τέτοια εποχή να ψάχνω σαν τρελός τι να κάνω..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177116 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΚΑΚΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ  ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΛΙΕΣ ΒΑΜΠΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ.ΤΟ ΠΑΛΕΨΕ 7-8 ΧΡΟΝΙΑ ΕΔΩ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΟΛΟ ΕΚΑΝΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΠΕΛΛΕΤ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥΛΟΎΣΕ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΠΟΎΛΗΣΕ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΞΗΡΑΝΤΗΡΙΟ ΠΡΕΣΣΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΤΗΡΙΟ ΑΝΕΒΑΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΥΣΗΧΑΣΕ!!!!ΠΛΕΟΝ ΕΜΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΕΙ !!!!!ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΠΕΛΛΕΤ (ΟΠΩΣ ΚΥΠΡΙΑΝΙΔΗΣ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΑΛΦΑ ΓΟΥΝΤ )ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΠΑΡΕΙ ΠΡΙΝ ΕΚΤΟΞΕΥΘΕΙ.ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΠΛΕΟΝ!!!!Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΒΡΕΣΤΟΝ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΛΛΕΤ ΝΑ ΣΕ ΚΑΘΟΟΔΗΓΗΣΕΙ
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nikos Electro

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 7 Μήνες πριν #177117 από Nikos Electro
Απαντήθηκε από Nikos Electro στο θέμα Re:Παραγωγή πελλετ ιδιοχρησιας
Γειά σου Κώστα τεχνητά.ραΕχω κάνει καινούργιο λογαριασμό ,είχαμε μιλήσει και στο παρελθόν μαζί (NIKOS PARLAPANIS)ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΉΘΕΙΑ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΑΝ ΈΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑΤΡΟΠΉ ΤΟΝ ΛΈΒΗΤΑ ΣΕ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΗΡΕΜΉΣΕΙ ΞΕΣΚΙΣΤΗΚΕ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ .ΕΙΠΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΣΩ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΗ ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΑΙ ΦΘΗΝΟ ΚΟΣΤΟΣ.8 ΤΟΝΟΥΣ ΚΑΙΩ ΚΑΙ ΑΜΑ ΜΠΡΕΣΩ ΝΑ ΔΩΣΩ ΚΑΙ ΣΤΑ ΓΕΡΟΝΤΕΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΟΥΝΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ