Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79622 από osakis
mitsos740

η πρέσα είχε λάθος συνδεσμολογία με αποτέλεσμα να δουλεύει με δυο φάσης και να ρίχνει συνέχεια το θερμικό και φυσικά δούλευε κατευθείαν σε τρίγωνο
τότε με την καούρα που είχα απλός έβαλα ένα παλιό διακόπτη που είχα αστέρα τρίγωνο διόρθωσα την συνδεσμολογία και ξεκίνησα να φτιάχνω πελλετ
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by osakis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79662 από thlanarass
mastoras απο θορυβο τι λεει ο σφυρομυλος και η πρεσσα?
Κανουν παραπανω απο μια πλανη ξυλουργειου??

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79803 από kritikos

stratis 1 έγραψε:

kritikos έγραψε: στρατής ... ναι δεν έχει αναδευτήρα ... η φιλοσοφία για το θρύμμα είναι ένα παλμικό μοτεράκι στο πλάι του σιλού που τρέμει ρίχνει το υλικό ... όταν αποφασίσω να ρίχνω θρύμμα πιστεύω ότι αυτό δεν θα είναι πρόβλημα υπάρχουν διάφορες λύσεις ...


Ο δονητης που σου ειπε ο Μιλτος ,δεν δουλευει γιατι σφιγγει το υλικο.
Με αυτον το τροπο δοκιμασα στην αρχη,δεν εκανα τιποτα και μετα το εψαξα παραπερα.
Αμα θες τον δονητη ελα να στον χαρισω.


Στρατής δεν θα διαφωνήσω ... όμως λύση θα βρεθεί ... στην ανάγκη θα γίνει μία μικρή πατέντα με αναδευτήρα ... μία άλλη λύση είναι το ανακάτεμα θρύματος με πηρυνόξυλο το οποίο το έχω δοκιμάσει κιόλας ...
το θρύμα το έχω δοκιμάσει και δουλεύει μία χαρά ... απλά δεν έχω γεμίσει τον σιλό με θρύμμα ... κάποια στιγμή θα κάνω ένα φουλ γέμισμα να σου πω αν μου φρακάρει ...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79847 από PRIMUS 45
Να κανω μια ερωτηση?
Η πρεσσα πελλετ ειναι καλυτερη με κίνηση στη μήτρα η με κινηση στο ρολερ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79854 από OANNHSEA

PRIMUS 45 έγραψε: Να κανω μια ερωτηση?
Η πρεσσα πελλετ ειναι καλυτερη με κίνηση στη μήτρα η με κινηση στο ρολερ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Τόσο καιρό το γράφουμε ότι η κίνηση στα ρόλερ είναι η σωστή για πέλετ ξύλου, γιατί κανείς δεν κάνει τον κόπο να διαβάσει το θέμα από την αρχή;

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #79862 από PRIMUS 45

OANNHSEA έγραψε:

PRIMUS 45 έγραψε: Να κανω μια ερωτηση?
Η πρεσσα πελλετ ειναι καλυτερη με κίνηση στη μήτρα η με κινηση στο ρολερ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Τόσο καιρό το γράφουμε ότι η κίνηση στα ρόλερ είναι η σωστή για πέλετ ξύλου, γιατί κανείς δεν κάνει τον κόπο να διαβάσει το θέμα από την αρχή;

Τοσο δυσκολο ητανε?
Δεν με ενδιαφερει να διαβασω ολες τις σελιδες,θελω απλα να μου πειτε αυτο που ρωτησα!!!!!!!!!


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.302 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ