Δοκιμή καυστηρα πετρελαίου saturn σε ξυλολέβητα prity.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #145833 από kosmidis80
Κώστα δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο απο το να το βγαλεις και να ηρεμισεις! Το φτηνο κρεας δυστυχως δεν το τρωνε ουτε τα σκυλια -> αυτό ισχύει και για τον λέβητα αυτόν. Τζάμπα θα ξοδεύει πετρέλαιο σε αυτό το σύνολο! 270-280 βαθμούς παει η αποδοση περιπατο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #145850 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΘΟΔΩΡΗ δεν μπορω να κανω κατι αλλο και το αφησα οπως ειναι διοτι δεν μπορω να κανω κατι αλλο να ζεστανω τη μανα μου!εμπλεξα :evil: :evil: :evil: τουλαχιστον ζεστενεται και αυτη ετσι και η ατμοσφαιρα!!!!δεν υπαρχουν χρηματα για οτιδηποτε αλλο και αλλες μαλα..κιες!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #145874 από panosf01
Γιατι δεν μπαινει μικροτερο μπεκ δηλαδη?τι σου ειπε?Την πιεση πετρελαιου την μειωσε οσο παιρνει?Το μπεκ που εχεις αν γραφει 0,85gal δινει απο 38 μεχρι 45 kw αναλογα με την πιεση της αντλιας πετρελαιου,νομιζω οτι ειναι πολλα για τον λεβητα,ισως για αυτο βλεπεις αυτες τις θερμοκρασιες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #145883 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
ΠΑΝΟ καλησπερα. το μπεκ ειναι 0.85Η δεν περνει μικροτερο και ολα ειναι οκ απο ρυθμισεις.το θεμα ειναι οτι στο σατουρν υπηρχε 12 τουμπο με διαδραγματα καθετα και μικροτερος θαλαμος καυσης και οτι οι πετρελαιολεβητες ειναι πιεστικοι.ενω στο ξυλολεβητα και διαδρομες διαφραγματος να βαλω δεν κερδιζω κατι και ειναι και μεγαλος ο χωρος καυσης.εχω μπλεξει και δεν ξερω τι να κανω διοτι δεν εχω ενναλακτικη για θερμανση!ειδα σημερα σε 2 ημερες εκαψε 22-23 λιτρα!!!!!!!!πιστευω ειναι πολλα διοτι δεν ειχε κρυο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #145901 από panosf01
Εχω την εντυπωση παντως οτι η καταναλωση για 2 μερες ειναι μια χαρα,δεν ειναι πολυ για αυτες τις θερμοκρασιες που εχουμε.Κανε την αναλογια σε πελλετ για να συγκρινεις πανω κατω με την δικια σου και θα το δεις.Το μπεκ πρεπει να ειναι μεγαλο παντως οι τιμες που σου ειπα ειναι απο πινακα μπεκ-παροχη-αποδοση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ