Αγριαγκινάρα

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80795 από egglezos
Σήμερα γύρισα ξανά τον λέβητα του γραφείου μας σε πελλέτα αγριαγκινάρας. Θα σας ποστάρω βίντεο το συντομότερο, μόλις καθαρίσει καλά από πυρηνόξυλο γιατί ακόμα είναι γεμάτη η εστία...

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80970 από lam
tr

egglezos έγραψε: Σήμερα γύρισα ξανά τον λέβητα του γραφείου μας σε πελλέτα αγριαγκινάρας. Θα σας ποστάρω βίντεο το συντομότερο, μόλις καθαρίσει καλά από πυρηνόξυλο γιατί ακόμα είναι γεμάτη η εστία...


Αν μπορεσετε εκτος απο το βιντεο που θα ειναι πολυ κατατοπιστικο οσον αφορα την φλογα θα μπορουσατε να μασ παραθεσετε και καποια αλλα χρησιμα στοιχεια αφου την καψετε?
π.χ ποση σταχτη αφηνει,οπως και αν αλλαξατε ρυθμισεις για να δουμε αν υπαρχει διαφορα στην οικονομια του καυσιμου σε σχεση με το πελλετ ξυλου και σε σχεση με το πυρηνοξυλο?
Οπως και καποια αλλα στοιχεια τα οποια να μην τα ξερουμε καν βασιζομενοι στην εμπειρια σας αλλα και στο οτι παντα τα ποστ σας ειναι χρησιμα για ολους τους υπολοιπους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #80987 από john88s
Κάνω λάθος οι όσοι ασχολήθηκαν με την αγριαγκινάρα μπήκαν μέσα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81000 από lam
Απο οτι ακουγεται παντως εγινε μια καμπανια για να φυτεψουν καποιοι σε δικα τους χωραφια για αυξηση του εισοδηματος τους και απλα καποιες ''εταιριες'' δεν τηρησαν τις συμφωνιες τις οποιες ειχαν συναψει με τους παραγωγους με αποτελεσμα να μεινουν αμανατι στους παραγωγους.
Πολλοι δε, βρηκαν οτι δεν συμφερει τελικα οσον αφορα κοστος παραγωγης-συγκομιδης-μεταφορας σε σχεση με την τιμη που θα το εδιναν στις μεγαλες βιομηχανιες που χρησιμοποιουν βιομαζα απο αγριαγκιναρα και ετσι δεν εβαλαν καθολου.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by lam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81087 από egglezos

egglezos έγραψε: Σήμερα γύρισα ξανά τον λέβητα του γραφείου μας σε πελλέτα αγριαγκινάρας. Θα σας ποστάρω βίντεο το συντομότερο, μόλις καθαρίσει καλά από πυρηνόξυλο γιατί ακόμα είναι γεμάτη η εστία...


δυστυχώς αποτύχαμε...μάλλον την αγριαγκινάρα την έχουμε ήδη κάψει όλη και αυτά που βάλαμε χτές στον λέβητα ήταν κάποιο big bag από δοκιμαστικά καύσιμα άλλα αγνώστου ποιότητας, σύνθεσης και προέλευσης. Δεν έχω προς τό παρόν βίντεο...θα αρκεστούμε σε αυτό που είχα δείξει κάποτε στον ΑΝΤ1. (και φυσικά δεν μπορώ να βρώ...μα θα μου πεί κάποιος ένα πρόγραμμα που να μπορεί να κατεβάσει ότι video σε live-streaming θέλω! ε? )

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by egglezos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #81115 από DOOM_NX

egglezos έγραψε: μα θα μου πεί κάποιος ένα πρόγραμμα που να μπορεί να κατεβάσει ότι video σε live-streaming θέλω! ε? )

Το JDownloader δουλεύει πολύ καλά με YouTube, Vimeo κλπ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ