Παουλόβνια (Paulownia): το δένδρο του μέλλοντος!

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48222 από pantelis1973

kosmidis80 έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

Ποσες ριζες θελεις Παντελη? Για σενα αν ειναι να βαλω κανα χιλια δεντρα παλι! ;)


Θόδωρε έλεγα,να βάλω 100 δεντρα,σε 1 στρεμματακι,καθαρά για καυσιμη ύλη. Αξίζει λές;



Για καυσιμη υλη θα ελεγα οτι δεν αξιζει, παρα μονο ως συμπληρωματικη. Εχει ελαφρυ ξυλο, το οποιο δεν καιγεται ευκολα.

Πες μου οταν θελεις να ξεκινησουμε, να παραγγειλω σπορους να στα ετοιμασω και οταν ειναι για μεταφυτευση να βρεθουμε να στα δωσω.
Μου ξαναμπαινουν ιδεες για την χρηση του ξυλου της για παραγωγη πελλετ και μπρικετας (αν και εφοσον κανουμε τις πρεσες!)

Παντως το καλο Παντελη ειναι οτι θα εχεις το δικο σου δασακι! Και θα εχεις κανει και το περιβαλλοντικο σου καθηκον!


Βοηθησε με λιγο στον συλλογισμό μου.μετα τον 4 χρονο τι ποσοτητες δεντρων μπορουμε να κόβουμε/χρονο ετσι ωστε να εχουμε συμπληρωμα καυσιμης υλης?
Ασχετο μια μπρικετομηχανη ποσο μπορει να κοστισει;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48227 από dimitris-evia
παιδια Θέλω να βρω και εγώ 4 δεντράκια σε γλάστρα και δεν βρισκω στα εδω φυτώρια του τόπου μου μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ? πήρα τηλ στην Θάσο δεν με βοήθησαν μου έδωσαν ένα άλλο τηλ που δεν το σήκωσε κανένας και ποτέ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48228 από kosmidis80

pantelis1973 έγραψε:

kosmidis80 έγραψε:

pantelis1973 έγραψε:

Ποσες ριζες θελεις Παντελη? Για σενα αν ειναι να βαλω κανα χιλια δεντρα παλι! ;)


Θόδωρε έλεγα,να βάλω 100 δεντρα,σε 1 στρεμματακι,καθαρά για καυσιμη ύλη. Αξίζει λές;



Για καυσιμη υλη θα ελεγα οτι δεν αξιζει, παρα μονο ως συμπληρωματικη. Εχει ελαφρυ ξυλο, το οποιο δεν καιγεται ευκολα.

Πες μου οταν θελεις να ξεκινησουμε, να παραγγειλω σπορους να στα ετοιμασω και οταν ειναι για μεταφυτευση να βρεθουμε να στα δωσω.
Μου ξαναμπαινουν ιδεες για την χρηση του ξυλου της για παραγωγη πελλετ και μπρικετας (αν και εφοσον κανουμε τις πρεσες!)

Παντως το καλο Παντελη ειναι οτι θα εχεις το δικο σου δασακι! Και θα εχεις κανει και το περιβαλλοντικο σου καθηκον!


Βοηθησε με λιγο στον συλλογισμό μου.μετα τον 4 χρονο τι ποσοτητες δεντρων μπορουμε να κόβουμε/χρονο ετσι ωστε να εχουμε συμπληρωμα καυσιμης υλης?
Ασχετο μια μπρικετομηχανη ποσο μπορει να κοστισει;


Θα σε παρω τηλ αυριο, ασε να το ψαξω λιγο και να τα θυμηθω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48275 από FLANAGAN
ΦΥΤΩΡΙΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ 2321076489

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48280 από GT
@ FLANAGAN

Γράφεις συστηματικά με κεφαλαία. Δεν επιτρέπεται. :angry:

Γράφε με μικρά.



Επίσης, έχεις κάποια σχέση με την επιχείριση που υποδεικνύεις?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #48328 από jnet
Αποκλεισμος στο χρήστη FLANAGAN για 1 εβδομάδα για μη συμμορφωση με τους κανονες του forum (10 μυνηματα με Κεφαλαια)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": billmarkin

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.113 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ