Υδραυλική ξυλόσομπα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #25783 από manostaz
Υδραυλική ξυλόσομπα; δημιουργήθηκε από manostaz
καλησπερα σε ολα τα μελη του φορουμ.θελω να μου προτεινεται μια δοκιμασμενη και οικονομικη λυση για μια ξυλοσομπα νερου.το σπιτι μου ειναι βορεινο 80τμ πρωτος οροφος.το υππογειο και ο δευτερος οροφος δεν μενει κανενας.μονωση ειχα βαλει πολλυ καλη σε ολο το σπιτι.το σπιτι ειναι 3ετιας.επισης εχω τζακι ενεργειακο το οποιο δεν αρκει να ζεστανει ολο το σπιτι.δεν με συμφερει να ζεσταινομαι απο το τζακι.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??αν υπαρχει καποιος που ειναι γνωστης του θεματος ας μου δωσει τηλ επικοινωνιας.ευχαριστω
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25809 από LEONAS
Απαντήθηκε από LEONAS στο θέμα Υδραυλική ξυλόσομπα;
Ουτε με τετοιο συστημα θα ζεσταθεις ειδικα αν ειναι και
οικονομικο εκ Βουλγαριας.

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #25904 από magdalen
Απαντήθηκε από magdalen στο θέμα Υδραυλική ξυλόσομπα;
Έχω φίλη από τη Σερβία, απ΄όπου και οι πληροφορίες.

Εκεί χρησιμοποιούν κατά κόρον απλές μασίνες ή μασίνες-καλοριφέρ κυρίως της Alfa Plam και της MBS που τις βρίσκουμε πλέον και στην Ελλάδα. Είναι αναγνωρισμένα εργοστάσια με πολύ καλές προδιαγραφές και προμηθεύουν όλη την Ευρώπη.

Στην Σερβία με αρκετούς βαθμούς χαμηλότερη θερμοκρασία από εδώ το χειμώνα, ζεσταίνονται με μια μασίνα από 12 έως 20 KW, ανάλογα με τα τετραγωνικά του σπιτιού. Μαγειρεύει επίσης υπέροχα, όπως έμαθα. Οι τιμές στη Σερβία είναι πολύ καλές, αλλά εδώ τα καταστήματα εκμεταλλεύονται ως συνήθως την κατάσταση (π.χ. η τιμή στη Σερβία είναι γύρω στα 700€ και εδώ 1400 ! ! !)

Υπάρχουν επίσης αντιπρόσωποι και στην Βουλγαρία, απ' όπου μπορεί κάποιος να την φέρει χωρίς έξοδα εκτελωνισμού σε καλή τιμή, κουβαλώντας την με το αυτοκίνητό του (είδα μια 20άρα της Alfa Plam στα 850€ περίπου).

Μπορείτε να δείτε τις ιστοσελίδες :
AlfaPlam (θεωρείται η κορυφή στο είδος της):http://www.alfaplam.rs/en/products/category/9/Stoves,+furnances+and+fireplaces+for+floor+heating
MBS: www.mbs.rs/

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27350 από ΛΕΩΝ
Απαντήθηκε από ΛΕΩΝ στο θέμα Υδραυλική ξυλόσομπα;
περυσι ημουν στην ιδια θεση με εσενα
εψαχνα για βουλγαρικη και μια λυση μεχρι 1300€
τελικα τα μαζεψα και πηρα ιταλικη νερου λογο αξιοπιστιας
και πληρης εξαρχης λυσης λογο kit με κυκλοφορηρες και ολα σε ενα κουτι
κουραγιο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27380 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Υδραυλική ξυλόσομπα;

magdalen έγραψε: Έχω φίλη από τη Σερβία, απ΄όπου και οι πληροφορίες.

Εκεί χρησιμοποιούν κατά κόρον απλές μασίνες ή μασίνες-καλοριφέρ κυρίως της Alfa Plam και της MBS που τις βρίσκουμε πλέον και στην Ελλάδα. Είναι αναγνωρισμένα εργοστάσια με πολύ καλές προδιαγραφές και προμηθεύουν όλη την Ευρώπη.

Στην Σερβία με αρκετούς βαθμούς χαμηλότερη θερμοκρασία από εδώ το χειμώνα, ζεσταίνονται με μια μασίνα από 12 έως 20 KW, ανάλογα με τα τετραγωνικά του σπιτιού. Μαγειρεύει επίσης υπέροχα, όπως έμαθα. Οι τιμές στη Σερβία είναι πολύ καλές, αλλά εδώ τα καταστήματα εκμεταλλεύονται ως συνήθως την κατάσταση (π.χ. η τιμή στη Σερβία είναι γύρω στα 700€ και εδώ 1400 ! ! !)

Υπάρχουν επίσης αντιπρόσωποι και στην Βουλγαρία, απ' όπου μπορεί κάποιος να την φέρει χωρίς έξοδα εκτελωνισμού σε καλή τιμή, κουβαλώντας την με το αυτοκίνητό του (είδα μια 20άρα της Alfa Plam στα 850€ περίπου).

Μπορείτε να δείτε τις ιστοσελίδες :
AlfaPlam (θεωρείται η κορυφή στο είδος της):www.alfaplam.rs/en/products/category/9/S...es+for+floor+heating
MBS: www.mbs.rs/



Magdalen, μήπως θα μπορούσες να ενημερώσεις το παρόν θέμα για τους αντιπροσώπους στη Βουλγαρία?
Κανά site ξέρω γω? Ή τρόπο επικοινωνίας?
Ή παραπάνω πληροφορίες, ότι ξέρεις.
Σίγουρα θα υπάρχουν ενδιαφερόμενοι, γιατί να αγοράζουν 2πλή τιμή στην Ελλάδα?


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #27396 από fisikos50

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ