Βοήθεια για επιλογή σόμπας σε μονοκατοικία

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #29050 από fisikos50
Σε αυτά τα λεφτά που δίνεις, και εφόσον δεν θέλεις να το κάνεις με κεντρική θέρμανση (αφού είναι πολύ ακριβότερο) πάρε ΔΥΟ σόμπες πέλετ, τις μικρότερες και φθηνότερες που θα βρεις (Κινέζικες) ώστε να έχεις τουλάχιστον δυο σημεία θέρμανσης και όχι ένα και μάλιστα στην άκρη του σπιτιού.

Περίπου στα ίδια λεφτά θα είσαι (αλλά Κινέζος)...


Σε παρόμοιο σπίτι μένω και αφού το πάλεψα μερικά χρόνια με σόμπες (δράμα η κατάσταση) στο τέλος αναγκάστηκα και τα πλήρωσα (καλοριφέρ) και επιτέλους ζεστάθηκα, τόσα χρόνια με πετρέλαιο και τώρα ακόμα δεν ξέρω με τι, αλλά το ψάχνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29063 από dasalis
ευχαριστω για το ενδιαφερον.αυτο που σκεφτομαι ειναι η ravelli η 8αρα εκιε που εχω αναφερει ( σαλονι) και στο υπνοδωματιο Α ενα σωμα ηλεκτρικο ,θερμοπομπο η πανελ υπερυθρων,αλλα αυτο αφου βαλω πρωτα τη σομπα για να δω τι ακριβως χρειαζομαι. και αν μεχρι τοτε εχω βρει καμια σομπα μικρη πελλετ φτηνη και οχι κινεζικη,μπορει να καταληξω και σε δευτερη σομπα.σορρυ,αλλα δε θελω κινεζιεσ,ειδικα σε σε τετοια θεματα που χρειαζετε και ασφαλεια (αλλα ασ μη το συζητησουμε αυτο εδω γιατι θα βγουμε off topic). :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29067 από stelios
μια αλλη λυση στο προβλημα σου ειναι να αλλαξεις θεση στα υπνοδωματια να πας αν μπορεις στο β και να εχεις αχρηστο το α. το λεω γιατι ετσι οπως ειναι το σχεδιο η σομπα ειναι ακριβως απεναντι στο δωματο β.και δεν θα χρειαστεις τιποτα αλλο μονο μια σομπα αντε και ενα αεροθερμο στο μπανιο.
επισης το πανελ υπερυθρων ξεχασετο με μετρια μονωση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29986 από dasalis
Και μια ερωτηση ακομη, καλυτερη η la nordica vivianna ( οχι η καναλατη) ή edilkamin lilia plus? η μια ειναι 9αρα και η αλλη 8αρα. Με ενδιαφερι πιο πολυ η απροβληματιστη λειτουργια.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by dasalis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ