Αγορά αερόθερμης σόμπας pellet για καφετέρια

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29241 από teol
Γειά σας. Θέλω να αγοράσω σόμπα pellet για το cafe μου. Είναι 60-70cm2. Έχω εξαερισμό, τζαμαρία, και η πόρτα ανοιγοκλείνει συνέχεια. Όποιον κ αν έχω ρωτήσει εχω πάρει διαφορετική απάντηση. Άλλος μου λέει 8Kw και άλλος 13Kw. Αν κάποιος ξέρει θα ήθελα να μου πει πόσα Kw θα χρειαστώ. Ευχαριστώ!
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by teol.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29242 από Grecu_
Νωπό αέρα βάζεις από τον εξαερισμό (ελεγχόμενα)? Αν ναι, τον επεξεργάζεσαι κάπως?
Αν μόνο βγάζεις, η αναπλήρωση γίνεται από την πόρτα που ανοιγοκλείνει ή απο άλλα παράθυρα, χαραμάδες κτλ και πρέπει να λάβεις υπ'όψην και την θέρμανση αυτού του νωπού.

Αν για παράδειγμα βγάζεις 1000κυβικα την ώρα (ας πούμε για 30 καπνιστές), χωρίς να βάζεις μηχανικά νωπό, θέλεις δεν θέλεις από κάπου αλλού τα βάζεις λόφω υποπίεσης. Χοντρικά, για να ζεστάνεις αυτά τα 1000 κυβικά απο 5 βαθμούς εξωτερικής θερμοκρασίας στους 20 χρειάζεσαι γύρω στα 5-5,5kW.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #29245 από sta1
Διαγραφή :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #29255 από Moschalis
Συμφωνώ σε γενικές γραμμές με τον sta1.
Ως γνωστόν η μεγάλη γίνεται μικρή , η μικρή δεν γίνεται μεγάλη.
Ενα άλλο θέμα είναι ότι αν ανοιγοκλείνει η πόρτα συνέχεια, η μικρή θα θέλει περισσότερο χρόνο για να σου ζεστάνει τον ίδιο χώρο απο ότι η μεγαλύτερη. Και με τις διαφορές στις τιμές που δεν είναι τραγικές , προτείνω την μεγαλύτερη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #29270 από sta1
Διαγραφή :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #29272 από sta1
Διαγραφή :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ