Σόμπα pellet 10kW έως 1.300€: τι προτείνετε;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33642 από ACIDBLACK
συνολο τετραγωνικων οροφος μονωση ,παραθυρα και πορτες σε τι κατασταση ειναι και τι μονωση εχει ?

αν θες να θερμανει μονο 55 τετραγωνικα θες μια 7,5 αν θες να πιασει ολοτοσπιτι πας για 13αρα

μην περιμενεις ο αντιπροσωπος να σου κανει τις ιδιες τιμες που κανουνκαι οι υπολοιποι.

οι παρισοτρεοι ακουσαν πελλετ ειδαν φως και μπηκαν

δες για τα βασικα εγγυηση μανουαλ ,υποστηριξη ,ανταλακτικα αμα δεν κανει δουλεια την παιρνει πισω ?

(ο μοσχαλη το κανει μεχρι 31/12/2012 τουλαχιστον εστι εχει δηλωσει γραπτως στο φορουμ)

αντε με το καλο !

“Καλιά στα όρη άρχοντας, παρά στον κάμπο δούλος – θωρώ τον κόσμο από ψηλά κι είναι δικός μου ούλος”

ΝΕΟ Ε-ΜΑΙΛ το παλιο αρνηται απλα να λειτουργησει
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33654 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Σόμπα pellet 10kW έως 1.300€: τι προτείνετε;
johann έγραψε:

Καλημερα σας,

Διαβασα το φορυμ σας πολυ τις τελευτειες μερες σχετικα με αεροθερμες σομπες πελλετ και ειδα τα δυο προηγουμενα λινκ που εχετε.
Βεβαια εγω βρισκομαι χανια και εχω βρει το παρακατω σιτε
www.ecosmartenergy.gr/index.php?dispatch...&category_id=173

που ειδα οτι εχει αντιπροσωπο χανια.
Ποια μου προτεινετε να παρω ι να επικοινωνησω με τα προηγουμενα σιτε?

ο χωρος τοθ καθιστικου κουζινα που θελω να ζεστανω ειναι 55μ2 με 3μ υψος και σκεφτομαι 9αρα ι παραπανω οστε να πηγαινει και στα μεσα δωματια.


Ευχαριστω πολυ


Η την NB-P15 11KW
Η την NB-PA 13KW (η δικιά μου)
Δεν το συζητάω για τις μικρότερες.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #33656 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Σόμπα pellet 10kW έως 1.300€: τι προτείνετε;

mastoras έγραψε:

johann έγραψε:
ο χωρος τοθ καθιστικου κουζινα που θελω να ζεστανω ειναι 55μ2 με 3μ υψος και σκεφτομαι 9αρα ι παραπανω οστε να πηγαινει και στα μεσα δωματια.

Ευχαριστω πολυ


Να κοιτάξεις και το μέγεθος της σόμπας που θα επιλέξεις, οι μεγάλες "στήλες" και οι τζακόσομπες είναι αρκούδες :lol: θέλουν τον χώρο τους.

Οι μικρές 6kw είναι μικρούλες ιδανικές για "σφιχτά" σημεία.

Αυτήν την 6άρα δεν θέλω ούτε να τη βλέπω.....
Μικρή διαφορά τιμής απο τις μεγαλύτερες και ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά απόδοσης , χρόνος καθαρισμού , χωρητικότητα πέλλετ και μαύρισμα τζαμιού..... :whistle:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33855 από johann

sta1 έγραψε:

mastoras έγραψε:

johann έγραψε:
ο χωρος τοθ καθιστικου κουζινα που θελω να ζεστανω ειναι 55μ2 με 3μ υψος και σκεφτομαι 9αρα ι παραπανω οστε να πηγαινει και στα μεσα δωματια.

Ευχαριστω πολυ


Να κοιτάξεις και το μέγεθος της σόμπας που θα επιλέξεις, οι μεγάλες "στήλες" και οι τζακόσομπες είναι αρκούδες :lol: θέλουν τον χώρο τους.

Οι μικρές 6kw είναι μικρούλες ιδανικές για "σφιχτά" σημεία.

Αυτήν την 6άρα δεν θέλω ούτε να τη βλέπω.....
Μικρή διαφορά τιμής απο τις μεγαλύτερες και ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά απόδοσης , χρόνος καθαρισμού , χωρητικότητα πέλλετ και μαύρισμα τζαμιού..... :whistle:


Καλημερα σας,

Σας στελνω σχεδιο σπιτιου για την σομπα.Σκεφτομαι να παρω την 10αρα απο του κ.Μοσχαλη



John Lambrakis
email: lambrakisjohn at hotmail.com
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by johann.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33896 από mastoras
Αν το σπίτι είναι μονοκατοικία, δεν θα σε καλύψει απόλυτα η 10αρα. Πόσο μάλλον εάν είναι παλιά κατασκευή χωρίς μόνωση κτλ.

Αν όμως το σπίτι είναι οροφοδιαμέρισμα, και γειτνιάζει με άλλα κτίρια κτλ, τότε με μια 10αρα θα είσαι super !!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34041 από -mike-
η 12kw για μενα ειναι η καλητερη λυση με 10kw εισαι λιγο οριακος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.113 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ