Σύνδεση υδραυλικής ξυλόσομπας στην εγκατάσταση

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34043 από ippomas
Rivol καταλαβαινω γιατι μου το λες αλλα να περασουν δυο γραμμες με παχος 1" σε μπακιροσωληνες γυρω απο το σαλονι στο κατω μερος και μετα πανω απο τα ντουλαπια της κουζινας θα ειναι λιγο χοντροκοπια. Εαν γινουν 3/4" πιστευω οτι δεν θα δειχνουν τοσο.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34084 από Nasikas
καθε σπιτι έχει τις ιδιαιτερότητες.
Μόλις ρίξει το πρωτο χιονι , ανέβα στην Βασιλίτσα να σου δείξω την δική μου τέλεια εγκατάσταση.

Περιγραφή: Βάζεις εξτρα κυκλοφορητη, 1+1 αντεπιστροφες βαλβίδες, ανοικτό δοχείο,θερμόμετρο,βαλβίδα 90-3 (προαιρετ.) και UPS.
Ο θερμοστατης χώρου να ακουει τον υπαρχοντα λεβητα πετρελαιου.

Παρόλα αυτά , αν αγοράζεις ξυλα η γνωμη μου είναι να βαλεις ΠΕΛΛΕΤ. Ξυλο δεν θα υπάρχει σε λίγο- κολυμβηθρόξυλα θα καιτε στις μεγαλες πόλεις. :P


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34325 από ippomas
Εδω παμε να απομονωσουμε το κυκλωμα με τον λεβητα πετρελαιου ο θερμοστατης χωρου θα πρεπει να ακουει τον κυκλοφορητη της σομπας. ΔΕν ξερω τι τιμες εχουν τα ξυλα εγω τα πηρα με 110ε στην Βουλγαρια τα βρηκα με 85ε και με τα μεταφορικα μεσα για να τα φερουν Ξανθη.
Καθε τοπος εχει διαφορετικες τιμες αυτο ειναι σιγουρο οπως και για μενα το σιγουρο ειναι οτι θα ξαναγυρισουν το πετρελαιο στην αρχικη του ισως και ποιο κατω τιμη εαν δουν οτι στην πραγματικοτητα χασουν εσοδα απο φορους. Τωρα για το πελετ δεν γνωριζω πολλα απλα εχει και αυτο τις ποιοτητες του και δεν ειναι δυσκολο οπως τοσα αλλα να το πλακωσουν στην φορολογια, οπως και τα ξυλα. Αυτο που πρεπει να καταλαβουμε ειναι οτι εχουμε μπει σε ενα χορο χωρις τελος.

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34745 από mastoras

ippomas έγραψε: Rivol καταλαβαινω γιατι μου το λες αλλα να περασουν δυο γραμμες με παχος 1" σε μπακιροσωληνες γυρω απο το σαλονι στο κατω μερος και μετα πανω απο τα ντουλαπια της κουζινας θα ειναι λιγο χοντροκοπια. Εαν γινουν 3/4" πιστευω οτι δεν θα δειχνουν τοσο.


Χαλκοσωλήνες λέγονται. Αυτές δεν μετριούνται σε ίντσες αλλά με διάμετρο "Φ" στα Ελληνικά.

Μπακίρι εδώ εμείς στα Βόρεια εννοούμε τον παρά....το χρήμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34825 από LEONAS

Nasikas έγραψε: καθε σπιτι έχει τις ιδιαιτερότητες.
Μόλις ρίξει το πρωτο χιονι , ανέβα στην Βασιλίτσα να σου δείξω την δική μου τέλεια εγκατάσταση.

Περιγραφή: Βάζεις εξτρα κυκλοφορητη, 1+1 αντεπιστροφες βαλβίδες, ανοικτό δοχείο,θερμόμετρο,βαλβίδα 90-3 (προαιρετ.) και UPS.
Ο θερμοστατης χώρου να ακουει τον υπαρχοντα λεβητα πετρελαιου.

Παρόλα αυτά , αν αγοράζεις ξυλα η γνωμη μου είναι να βαλεις ΠΕΛΛΕΤ. Ξυλο δεν θα υπάρχει σε λίγο- κολυμβηθρόξυλα θα καιτε στις μεγαλες πόλεις. :P




Να ερθω εγω να μου δειξεις την τελεια εγκατασταση :whistle:

Το ζητας το τσιπας !!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34887 από ippomas
Mαστορα το πως τα λενε το ξερω αλλα και οπως σου τα λεω τα καταλαβαινης η μηπως δεν γνωριζης τον μπρουτζο. Με το μπακιρι δεν κανεις τιποτε με τα μπακιρια κατι γινετε και εμεις βορειοι ειμαστε!!

Το να ρωτας δεν ειναι κακο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ