Ύπνος στο χώρο που υπάρχει σόμπα pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34357 από mastoras
.....χα χα οι κατσαρίδες μια χαρά βολεύονται στην κουζίνα. Επιλέγουν την υγρασία και την ζεστασιά που βγάζει το μοτέρ του ψυγείου, όπως και την τρύπα από τους μεντεσέδες των ντουλαπιών, και του πάγκου [ντουροπάλ]

Σιγά μην προτιμήσουν το ξερό πέλλετ..... :lol:

Ποντίκια στα οροφοδομερίσματα δεν υπάρχουν πλέον. Στα ισόγεια των μονοκατοικιών, και στις πυλωτές, εκεί πραγματικά βρίσκουν ασφάλεια στις ντάνες από τα καυσόξυλα, και εάν υπάρχουν ναύλον τσουβάλια με πέλλετ ακόμα καλύτερα.

Αλλά και πάλι, σιγά μην περισσέψει πέλλετ για τα ποντίκια, το ροκανίζει άλλο πράγμα και πιο γρήγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34363 από KERBEROS

vasgri έγραψε: αληθεια που αποθηκευεις τα πελλετ? μου παν οτι τα φερνουν σε τελαρο .τι ακριβως ειναι αυτο? ειναι κατι που τα προστατευει απο υγρασια?? δε εχω γνωση σχετικα και γιαυτο ρωταω..


Πάνω σε παλέτα ξύλινη έρχεται, και μιλάμε για έναν τόνο περίπου.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34367 από Panos
μάλλον μπερδεύει την λειτουργία της σόμπας πελλετ,η οποία δουλεύει με εξωτερικό αέρα τον οποίο τραβάει από το δεύτερο μπουρί, άλλωστε δουλεύει καλύτερα όταν λειτουργεί με υποπιεση στον ερμητικά κλειστό χώρο καύσης(λειτουργία μπουριού), με αυτήν του μαγκαλιού που παράγει μονοξείδιο του άνθρακα (δηλητηριώδες αέριο).
όσο για τα ποντίκια, αν και δεν έπεσε κάτι στην δική μου αντίληψη, υποθέτω όμως ότι θα υπάρξουν στο μέλλον μιας και είναι ιδανική τροφή γι' αυτά (συμπιεσμένο ξύλο),όσο για κατσαρίδες, αυτές βρίσκονται παντού, ακόμα και στα υπόγεια του πυρηνικών εργοστασίων. Η αποθήκευση του γίνετε σε πλαστικά σακιά, στοιβαγμένα σε παλέτες). το στεγνό γκαράζ είναι ιδανικός χώρος αποθήκευσης

vasgri έγραψε: σημερα στο νοσοκομειο που εργαζομαι μου ειπαν οτι δε κανει να κοιμομαστε στο χωρο που υπαρχει τετοια σομπα λογω των αναθυμιασεων.. Επισης η βιολογος που εχουμε και ειναι στο τμημα που κανουν μεταστασεις τα ποντικια μου ανεφερε οτι τα πελλετ τραβανε κατσαριδες και ποντικια. Ποια ειναι η γνωμη σας???

Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Panos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34369 από KERBEROS

vasgri έγραψε: αναφεροταν σε πελλετ....μου ειπε οτι τραβαει κατσαριδες και ποντικια γιατι ειναι ξυλο στην ουσια...οταν τις αναφερα οτι θα τα αποθηκευσω στο παρκινγκ το οποιο ειναι ευθεια με το εδαφος .. η γυναικα εργαζεται χρονια με τα ποντικια κανει μεταστασεις καρκινικων κυτταρων σε αυτα...


Εγώ τα σακιά του πέλλετ τα αποθηκεύω (κακώς) στο λεβητοστάσιο και δεν έχω βρει απολύτως τίποτα δυο χρόνια, ούτε ίχνος κατσαρίδων, σκουληκιών ή ποντικών. Αντίθετα στα ξύλα που είχα στο μπαλκόνι υπήρχαν διάφορα ζωύφια.
Η βιολόγος μιλάει για μια γενικότερη διαπίστωση για τή σχέση ξύλων - τρωκτικών/κατσαρίδων, η οποία όμως δεν ισχύει για το συσκευασμένο σε σακούλες πέλλετ.

Προδότης δεν είναι μόνον αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς,αλλά είναι και εκείνος που, ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώσει του δεν...
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34373 από kakos
Και οι γάτες τι θα κάνουν βρε παιδιά κάτι πρέπει να κυνηγήσουν και αυτές :S

ΚΑΒΑΛΑ - ΚΩΣΤΑΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34425 από vasgri
σαςευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!!!!!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ