Erato Mario 30kW ή Ferroli SFL4 30kW;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34849 από g_apostolo
Erato Mario 30kW ή Ferroli SFL4 30kW; δημιουργήθηκε από g_apostolo
Μετά την υπόδειξη μελών του forum να στραφώ σε λέβητα πέλετ αντί για σόμπα νερού χρειάζομαι ξανά την βοήθειά σας. Σπίτι μαιζονέτα 90+90τμ με αυτονομία ανά όροφο. Περιοχή Κιάτο Κορινθίας. Προσανατολίζομαι σε θέρμανση του επιθυμητού καθε φορά ορόφου και όχι τους 2 ορόφους ταυτόχρονα (θεωρώ πως δεν δεν μπορεί να ανταπεξέλθει λέβητας 30kw για τους 2 ορόφους ταυτόχρονα). Τι μου προτείνετε: Erato mario 30kw ή Ferroli sfl 4 (30kw); Πιο αξιόπιστο; πιο αποδοτικό; Λιγότερη κατανάλωση; Ευκολότερο καθάρισμα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34852 από stergiosbik
Απαντήθηκε από stergiosbik στο θέμα Erato Mario 30kW ή Ferroli SFL4 30kW;

g_apostolo έγραψε: Μετά την υπόδειξη μελών του forum να στραφώ σε λέβητα πέλετ αντί για σόμπα νερού χρειάζομαι ξανά την βοήθειά σας. Σπίτι μαιζονέτα 90+90τμ με αυτονομία ανά όροφο. Περιοχή Κιάτο Κορινθίας. Προσανατολίζομαι σε θέρμανση του επιθυμητού καθε φορά ορόφου και όχι τους 2 ορόφους ταυτόχρονα (θεωρώ πως δεν δεν μπορεί να ανταπεξέλθει λέβητας 30kw για τους 2 ορόφους ταυτόχρονα). Τι μου προτείνετε: Erato mario 30kw ή Ferroli sfl 4 (30kw); Πιο αξιόπιστο; πιο αποδοτικό; Λιγότερη κατανάλωση; Ευκολότερο καθάρισμα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Λεβητας 30kw δεν μπορει να καλυψει 180τμ ταυτοχρονα?
Ενδιαφερον.
Ποιος σου τα λεει αυτα?

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": χρηστος8

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34854 από g_apostolo
Απαντήθηκε από g_apostolo στο θέμα Erato Mario 30kW ή Ferroli SFL4 30kW;
μπορεί να κάνω και λάθος αλλά οι θερμίδες των σωμάτων καλοριφέρ είναι 1ος 15.500 & 2ος 17.100 = 32.600. Τι μου προτείνεται μεταξύ των δυο Erato mario (30kw) ή Ferroli sfl 4 (30kw);
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": manzhk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ