Υδραυλική Ravelli HRV120 ως αερόθερμη

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34911 από sdancer75
Καλημέρα,

Μπορεί να μου πει κάποιος που γνωρίζει αν μια σόμπα-καλοριφέρ (Ravelli HRV 120) μπορεί να λειτουργήσει αποκλειστικά σαν αερόθερμη σόμπα ? Δηλαδή χωρίς σύνδεση με τα καλοριφέρ.

Ευχαριστώ,

sdancer75
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34923 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Υδραυλική Ravelli HRV120 ως αερόθερμη

sdancer75 έγραψε: Καλημέρα,

Μπορεί να μου πει κάποιος που γνωρίζει αν μια σόμπα-καλοριφέρ (Ravelli HRV 120) μπορεί να λειτουργήσει αποκλειστικά σαν αερόθερμη σόμπα ? Δηλαδή χωρίς σύνδεση με τα καλοριφέρ.

Ευχαριστώ,

όλες μπορούν, άλλες μόνο μια φορά και άλλες περισσότερες!!! καλύτερα να ρωτήσεις από εκεί που την αγόρασες, για να μην χάσεις και την εγγύηση. (προϋπόθεση να έχει έξτρα ανεμιστήρα ζεστού αέρα)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34996 από sdancer75
Απαντήθηκε από sdancer75 στο θέμα Υδραυλική Ravelli HRV120 ως αερόθερμη

Panos έγραψε:

sdancer75 έγραψε: Καλημέρα,

Μπορεί να μου πει κάποιος που γνωρίζει αν μια σόμπα-καλοριφέρ (Ravelli HRV 120) μπορεί να λειτουργήσει αποκλειστικά σαν αερόθερμη σόμπα ? Δηλαδή χωρίς σύνδεση με τα καλοριφέρ.

Ευχαριστώ,

όλες μπορούν, άλλες μόνο μια φορά και άλλες περισσότερες!!! καλύτερα να ρωτήσεις από εκεί που την αγόρασες, για να μην χάσεις και την εγγύηση. (προϋπόθεση να έχει έξτρα ανεμιστήρα ζεστού αέρα)


Τι εννοείς μόνο μια φορά και άλλες περισσότερες;

sdancer75

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #35055 από Panos
Απαντήθηκε από Panos στο θέμα Υδραυλική Ravelli HRV120 ως αερόθερμη
οι σόμπες λέβητες πελλετ φοράνε ένα πουκάμισο-δοχείο με νερό το οποίο ζεσταίνετε με την καύση, ανάλογα με το πάχος της λαμαρίνας, ο κατασκευαστής σου επιτρέπει ή όχι να την χρησιμοποιήσεις χωρίς νερό, (ορισμένες το επιτρέπουν) η σόμπα λέβητας σβήνει αυτόματα, για λόγους ασφαλείας, όταν το νερό ξεπεράσει τους 80 βαθμούς (για να μην αποκτήσει τις ιδιότητες της ατμομηχανής, και την ψάχνουμε στην ταράτσα(η μία φορά που ανέφερα!))
αντιθέτως η αερόθερμες ανεβάζουν την θερμοκρασία του εξαγόμενου αέρα στους 230 βαθμούς (αυτό εξαρτάται από την ποιότητα πελλετ.

sdancer75 έγραψε:

Panos έγραψε:

sdancer75 έγραψε: Καλημέρα,

Μπορεί να μου πει κάποιος που γνωρίζει αν μια σόμπα-καλοριφέρ (Ravelli HRV 120) μπορεί να λειτουργήσει αποκλειστικά σαν αερόθερμη σόμπα ? Δηλαδή χωρίς σύνδεση με τα καλοριφέρ.

Ευχαριστώ,

όλες μπορούν, άλλες μόνο μια φορά και άλλες περισσότερες!!! καλύτερα να ρωτήσεις από εκεί που την αγόρασες, για να μην χάσεις και την εγγύηση. (προϋπόθεση να έχει έξτρα ανεμιστήρα ζεστού αέρα)


Τι εννοείς μόνο μια φορά και άλλες περισσότερες;

Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Panos.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ