NP-PA 13kW

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36199 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα NP-PA 13kW
δες πχ την οθονη της 9αρας και την οθονη τις δικης μου - ιδιες.
δες που εχει η καθε μια τα βασικά εξαρτηματα πχ το πορτακι φορτωσης.
οκ η energy εχει μεγαλυτερο τζαμι απο την 9αρα κρινωντας απο φωτο και μονο..
αλλα παραφοντας την ιδια ισχυ 8.8 με... 9 :) ποσο να διαφερει το μοτερ τροφοδοτησης πχ

αλλα και σα "μηχανημα" αν το δεις εχεις χωρο να "ταιριαξεις" αν καταλαβαινεις τι εννοω...

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36208 από Fokion
Απαντήθηκε από Fokion στο θέμα NP-PA 13kW
και να συμπληρωσω

θυμιζω απο το θεμα με τις "κινεζικες" την παραδοχή που εγινε εκει οτι καθε εισαγωγεας ειχε την δυνατοτητα να παραγγειλει το δικο του "setup" και αξεσουαρ πανω στο βασικό μοντελο και να το παραμετροποιησει ακομα και το λογισμικό οπως εκρινε σκοπιμο...
πχ καποιοι στις δικες τους ρυθμισεις τα μενου των μπλοουερ ειναι κρυμενα - καποιοι τα εχουν φορα παρτιδα.
Καποιοι εχουν "επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις" στα μενου καποιοι δεν εχουν.
Αλλα και παλι αυτο ειναι λογισμικό.
Μηχανικά.... δε νομιζω...


Που θελω να καταληξω
το οτι ειναι κινεζικες για μενα δε λεει σχεδον τιποτα...
Ουτως ή αλλως δεν "ψωνισα" κινεζικο μηχανημα, "ψωνισα" ελληνα αντιπροσωπο και απο αυτον θα ζητησω ευθυνες
Αν εφερε τεφαρικι δεν με ξανα-ακουει, αν εφερε μαμα καρπουζι θα το "λουστει"
( συγνωμη για το υφος των εκφρασεων ειναι καθ υπερβολήν)

ENERGY GP 8000 (X2) εφυγαν - απολυτα ευχαριστημενος
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0
ECOSPAR AUGIRA 23KW NEW ENTRY....
www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=59591&Itemid=384
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Fokion.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36239 από dora-serres
Απαντήθηκε από dora-serres στο θέμα NP-PA 13kW
Η χωρητικότητα αυτής της σόμπας είναι πράγματι 39kg πέλλετ?
Γιατί υπολογίζοντας τη maximum κατανάλωση 2,3kg με 13 ώρες αυτονομία μου βγαίνει στα 29,9kg.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36241 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα NP-PA 13kW

mastoras έγραψε: Για την πιο χαμηλή τιμή μην ζητάτε πληροφορίες μέσω του φόρουμ.
Και τα μέλη καλό θα ήταν να μην δίνουν link, πληροφορίες, και συνεχής αναφορές για καταστήματα πωλήσεων. Δημιουργούνται πολλά προβλήματα στην διαχείριση και στον συντονισμό του φόρουμ.

Όποιος έμπορος θελήσει να διαφημίσει τα προϊόντα του και τις τιμές του, υπάρχει ο ανάλογος διαφημιστικός χώρος στην αρχική σελίδα του energ.gr.


Μήπως όμως όταν δεν ξέρεις ποιά είναι η χαμηλότερη τιμή ενός προιόντος δε μπορείς να ξέρεις και ποιά προσφορά του φόρουμ είναι ανταγωνιστική ή όχι ? Γιατί και γώ συμφωνώ με τον Παντελή και όσα είπε ... Ελάχιστοι έμποροι έχουν δώσει κάποια ανταγωνιστική προσφορά για το φόρουμ όσον αφορά τους λέβητες πάντα , μην παρεξηγήσεις ...Γνώμη μου θά πρεπε να λέμε τιμές γιατί είναι υπέρσημαντικό πλέον, όσο και η αξιοπιστία ,μην ξεχνάμε επίσης ότι όλοι είμαστε σ αυτό το φόρουμ εξαιτίας των ''τιμών '' .
Μη βιαστείς να αντιδικήσεις μαζί μου πάντως , δεν έχω σκοπό να επιμείνω , μια γνώμη λέω και αυτό είναι όλο .

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36287 από laryxatz
Απαντήθηκε από laryxatz στο θέμα NP-PA 13kW
Γεια σε όλους
Τελικά δεν θα αγοράσω την σόμπα NP-PA 13 KW. Γιατί σήμερα είχα μια πολύ κακή εμπειρία από το εμπορικό κατάστημα που την πουλάει , έκαναν μια προσφορά για τα μέλη του energ.gr € 1060,00 , τους παίρνω τηλέφωνο εχτές και μου επιβεβαιώνουν την
Προσφορά και ότι υπάρχει απόθεμα , σήμερα που πήγα να φορτώσω την σόμπα μου τα λέγανε << κινεζικά>> , δηλαδή αφού μου ετοίμασαν την σόμπα και τα μπουριά που θα τα έπαιρνα επιπλέον, τελικά μου χρεώνουν την σόμπα €1200.00, μαζί με τα μπουριά και 1 τσουβάλι pellet κοντά στα €1300,00 και όταν τους λέω για την προσφορά μου λένε ότι η προσφορά τελείωσε και πρέπει να πάρω άλλη σόμπα από αυτήν που μου ετοιμάσανε γιατί αυτή έχει αλλά ανταλλακτικά μέσα τσεχικά και την πουλάνε € 1200,00 ενώ αυτήν με τα κινεζικά την πουλάνε € 1060,00 . φυσικά και δεν αγόρασα τίποτε από το συγκεκριμένο εμπορικό .και τώρα ψάχνω για αλλού

Αυτά με τα ……….κινέζικα των κακών Ελλήνων εμπόρων


* σίγουρα υπάρχουν και σωστή επαγγελματίες στον χώρο δεν θέλω σε καμιά περίπτωση να τους τσουβαλιάσω όλους σε ένα σακί .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #36295 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα NP-PA 13kW

Sp4wN έγραψε: .
Μη βιαστείς να αντιδικήσεις μαζί μου πάντως


:lol: :lol: άλλαξες avatar ........και δεν πήρα χαμπάρι :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ