Σομπα pellet prontocaldo dinamica air 8KW Αγορα

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153863 από Dimitris__str
Καλησπέρα σε όλους.. πέρασα κάποια ώρα διαβάζοντας κάποια θέματα για διάφορες σόμπες και έμαθα πολλά ενδιαφέροντα πράγματα.. θέλω την βοήθεια σας στο εξής θέμα. Είμαι σε ένα σπίτι 70 τετραγωνικών αποτελούμενο από ένα ενιαίο σαλόνι κουζίνα περίπου 40 m και δυο υπνοδωμάτια. (Το σπίτι το νοικιάζω όποτε για αυτό διαλέγω κάτι σε σόμπα και όχι σε μια ποιο μόνιμη λύση). Είμαι στον 1 όροφο με το μισό σπίτι να είναι ανοιχτό από κάτω λόγω πυλωτής , καλυμμένος από βορεινή και νότια πλευρά από διπλανά κτίρια. Θέλω να μου πείτε αν η ένα λόγω σόμπα (ΣΟΜΠΑ PELLET PRONTOCALDO DINAMICA AIR 8KW ΜΠΕΖ ) με καλύπτει.? Και γενικά την γνώμη σας? Η αγορά θα γίνει από πολυκατάστημα λόγω δόσεων..δεν γράφω ποιο γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται αλλά πιστεύω θα καταλαβετε..
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #153864 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Σομπα pellet prontocaldo dinamica air 8KW Αγορα
απο πρωτη αποψη θα ελεγα οτι δεν σε καλυπτει και θα προτεινα σαν ελαχιστο τα 10 κβ
σε καθε περιπτωση ομως εξαρταται απο την μονωση του σπιτιου την διαταξη που μαλλον δειχνει καλη την περιοχη σου και απο τις ωρες λειτουργιας οσο πιο λιγες ωρες την δουλευεις τοσο μεγαλυτερη πρεπει να αιναι η ισχυς ναχεις υποψη σου οτι μεχρι να φτασει στην μεγιστη ισχυ της θελει κανα μισαωρο
χονρικα υπολογισε οτι η ισχυς της ειναι ιση με 3 αεροθερμα ...αν νομιζεις οτι σου αρκουν προχωρα .
καλο ειναι παντως να ξεκαθαρισεις οτι σου επιτρεπουν να εγκαταστησεις σομπα πελλετ δηλ μπουρια στην πολυκατοικια


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ