Αξιοπιστη υδραυλικη σομπα ξυλου ή καυστηρας ξυλου?

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159485 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ο λόγος που σου κάπνιζε η σόμπα καταρχήν είναι το οριζόντιο κομμάτι και αν δεν βάλεις κάθετο και στην νέα σόμπα πάλι θα σου καπνίζει!πρέπει λοιπόν να δεις την δυνατότητα να φύγει κάθετα η καμινάδα σου .από εκεί και πέρα αν βάλεις στο σαλόνι την σόμπα και κάνεις κάποια πράγματα που θα σου πω πράγματι δε χρειάζεσαι υδραυλική σόμπα .τι εννοείς ηλιακά παράθυρα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159486 από Quaker
Ηλιακα τζαμια εννοω οτι δεν εχω ρευμα απο τη ΔΕΗ. Εχω τζαμια και μπαταριες. Το ρευμα που μου παρεχουν δεν σηκωνουν αντιστασεις.
Το καταλαβα και εγω οτι το οριζοντιο κομματι του μπουριου εκανε ολη τη ζημια.
Την σομπα κι εγω δεν θα ηθελα να μπει παλι στο ιδιο μερος... Θα προτιμουσα σε μια απο τις δυο ανατολικες γωνιες . Η πιο πιθανη ειναι η νοτιο-ανατολικη γωνια. Οποια γωνια απο τις δυο διαλεξω , εχει αμεση προσβαση για να βγαλω το μπουρι εξω χωρις σχεδον καθολου οριζοντιο κομματι.
Ποια γωνια θα ηταν καλυτερο να μπει ?? Ειμαι ολος αυτια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159501 από Quaker
Αλλη μια σομπα που μου αρεσει αλλα ειναι καλη? Βουλγαρικη μεν αλλα εχω ακουσει καλα λογια για την συγκεκριμενη μαρκα.

www.xmb.gr/%CF%83%CF%8C%CE%BC%CF%80%CE%B...omat-classic-b14-el/

Δημητρη θελω τη γνωμη σου. νομιζω 11kw ειναι υπερ αρκετα εφοσων την συνδεσω και με καλοριφερ.

Και ξαναρωταω γιατι ολες φαινονται καλες... Ξερετε καποια καλυτερη απο αυτη?? Μην κανω καμια γκαφα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159502 από χρηστος8
Quaker μενεις σε νησι και εχεις μικρες αναγκες θερμανσης.

Επομενως οπως σου ειπε και ο Δημητρης χρειαζεσαι μια απλη ξυλοσομπα και οχι με συνδεση στα καλοριφερ.

Επειδη βλεπω οτι δεν το κατεχεις και ψαχνεις λαθος θα σε βοηθησω λιγο.

Υπαρχουν προιοντα με @ρχιδι@ και @ρχιδι@ προιοντα.
Προιοντα σοβαρα ειναι οι ξυλοσομπες Haas+Sohn οπως και της La Nordica...

Αν βλεπεις με την δικη μου οπτικη γωνια...τα παραπανω προιοντα εχουν εξαιρετικη τιμη για την ποιοτητα που παρεχουν.

Αντιθετα οι Βουλγαροι εχουν χαμηλης ποιοτητας προιοντα...ειναι πανακριβοι και απατεωνες εκτος των αλλων πανω στο θεμα που συζηταμε.

Δεν γινεται μια Βουλγαρικη σομπα ποιοτητας τενεκε, να δινει θερμικη αποδοση 16000W και 73% αποδοση (ενω στην πραξη καμια 20% χαμηλοτερης αποδοσης ειναι)...
Και απο την αλλη καποιοι μαλακες Αυστριακοι (Haas+Sohn) που φτιαχνουν ξυλοσομπες ενεργειακης κλασης Α, μονο 5000W και 80% αποδοση.

Δεν ξερω τι καταλαβες απο τα παραπανω...ομως εγω στη θεση σου θα επαιρνα μια σομπα με @ρχιδι@ και αυτη ειναι... η μια της Haas+Sohn...η μια της La Nordica...φυσικα υπαρχουν κι αλλες ομως βαριεμαι να γραφω.

Πιο απλα δεν μπορω να τα πω φιλος...δες παρακατω τι εννοω B)

www.bestprice.gr/compare/2153175462_2152...html?base=2153175462

Οπως επισης με ποση οικονομια δινουν τα KW των σομπων τους...ειναι απιστευτο αλλα ειναι αληθεια.
Μονο σοβαρες εταιριες το κανουν αυτο... και δεν μπορω παρα να το σεβομαι γιατι δεν κοροιδευουν τον υποψηφιο πελατη τους.

www.bestprice.gr/cat/5814/xylosompes/f/1_20052/haas-sohn.html



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Last edit: 6 Χρόνια 6 Μήνες πριν by χρηστος8.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
6 Χρόνια 6 Μήνες πριν #159503 από Quaker
Ωραιος ο Χρηστος. Ευχαριστω.

Ισως λιγο ακριβες αλλα το θεμα ειναι να κρατησει και να κανει καλη καυση για αρκετα χρονια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ